"Road to Hana"

A picture is worth a thousand words.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: "Road to Hana"

Post autor: alohilani »

Pipek, prawdziwy okres turysytczny zaczyna sie po Thanksgiving i trwa az do konca marca. Wtedy mozna zobaczyc garbate wieloryby z Alaski, ktore tu sie mnoza i potem z malymi odplywaja. W zimie czesciej pada, choc czesto moga to byc obfile, ale krotkotrwale deszcze. W ostatnim roku padalo takze czesto od poczatku maraca az do poczatku maja, ale mozna sie tez zalapac na ladna pogode.
Podobno najlepiej skorzystac z http://www.kayak.com
Wg mnie najlepszym i najtanszym sposobem na zwiedzenie calych Hawaii jest wycieczka z Honolulu na crew ship The Pride of America. Jeszcze dwa lata temu byly takze The Pride of Hawaii i The Pride of Aloha, teraz plywaja podobno gdzies w Europie. Przez tydzien jest sie na kazdej wyspie, wliczone jest jedzenie i spanie, a placi sie tylko za drink'i.
Raj dla turystow, dla tego kto tu mieszka normalne zycie, widzi mniej juz ten raj, a zwykla codziennosc. Dla czlowieka przyzwyczajonego do czterech por roku to troche nudno ze wzgledu na braku urozmaicenia pogodowego;-) Zywnosci ci u nas droga, bo sprowadzana ze stalego ladu.

Wielokropku, tych zdjec nie mam, sa gdzies na komputerze jednego z moich synow, musze go zmobilizowac do znalezienia i jesli tylko przysle, to zamieszcze. Wtedy zwiedzalismy razem.
Zdjecia przeze mnie tu zamieszczone pochodza z albumu drugiego syna, z jego wycieczki do Hany przed wyjazdem na staly lad jakis czas temu. Ten lasek jest na filmie, tego nie da rady przyslac na forum.

:)
Aloha

T.
Załączniki
Hana, konie
Hana, konie
IMG_2440-1.JPG (49.47 KiB) Przejrzano 7850 razy
Hana, konie na tle oceanu
Hana, konie na tle oceanu
IMG_2439-1.JPG (57.35 KiB) Przejrzano 7850 razy
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: "Road to Hana"

Post autor: pipek »

Dzięki.
Ten Pride of America to NCL statek,a z nimi jestem w doskonałej komitywie;
sam bylem 2 razy i podesłałem im kilkunastu klientów,więc prawie że nie ma dnia żebym nie dostał od nich jakiejś oferty a pani agent dzwoni do mnie przynajmniej 3 razy do roku.
Tylko ten samolot na Hawaje z Florydy to pain in neck.
Będę obserwował bacznie i może kiedyś coś wyszukam...
Na pewno nie w tym roku,bo już przekroczyliśmy z żoną limit wycieczek.
Jak zdrowie i szczęście dopisze to może w następnym,albo za 2 lata - tuż przed końcem świata.
Nota bene,ślubną mi dzisiaj zasypało w Zakopcu.Właśnie dostałem zdjęcia,których ze zrozumiałych powodów tutaj,niestety,nie zamieszczę....
Ale mam coś z polskiego netu:
10518004.jpg
10518003.jpg
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: "Road to Hana"

Post autor: alohilani »

Niesamowite, tyle sniegu w Zakopanem...
Widzac snieg marzy mi sie o ulepieniu sniegowej galki i rzuceniu nia daleko, daleko... Bardzo lubie sniezna zime, wracaja dobre wspomnienia z dziecinstwa...

Jest jeszcze inny crew ship, ktory nieraz tutaj zawita, a nazywa sie zdaje sie Norwegian Spirit.

Z mojego balkonu widac ocean w oddali i The Pride of America. Malutki na tym zdjeciu, ale cos mozna zobaczyc.

Jesli kiedys bedziecie na Maui, to dajcie cynk, pomacham Wam z nadbrzeza, to blisko ode mnie:-))
Statek przyjedza na Maui zwykle w niedziele kolo poludnia, a w poniedzialek poznym popoludniem odplywa.
Moim marzeniem jest zwiedzenie wlasnie w taki sposob wszyskich wysp i moze kiedys je zrealizuje, jak dobrze pojdzie. To jest tak jak z zobaczeniem z bliska Statuy Wolnosci w NY lub Niagara Falls. Zawsze jest czas na to, kiedy sie mieszka, zawsze sie odklada na lepsza okazje, bo to przeciez niedaleko z NY. A potem sie wyjedzie i trzeba szukac okazji, aby z powrotem byc, jesli sie chce zobaczyc. Samo zycie.
Załączniki
W dali crew ship The Pride of America
W dali crew ship The Pride of America
Moje nowe zdjecia 005-1.JPG (37.18 KiB) Przejrzano 7844 razy
ODPOWIEDZ