Szanse młodego polaka po Liceum na życie w USA

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
kubax230

Szanse młodego polaka po Liceum na życie w USA

Post autor: kubax230 »

Witam wszystkich. Od 6 lat moja ciocia z wujkiem, bratem i siostrą są w USA. Od kilku lat starają się o zieloną kartę. I dużo wskazuje że w przyszłym roku w końcu ją dostaną. :) Mam teraz takie pytanie... czy miałbym szansę na wyjazd do USA i pracę tam? I jakie możliwości zdobycia zielonej karty były by dla mnie najbardziej realne? Za kilka miesięcy skończę 17 lat i planuję wyjazd do USA, nawet na stałe jakby mi się udało zdobyć zieloną kartę ponieważ jestem kiepskim uczniem, szczególnie z przedmiotów ścisłych.. i jestem w 100% pewien że na państwowe studia mnie nie przyjmą i nie poradzę sobie tam. A nie chcę moich rodziców obciążać takimi ogromnymi kosztami jakimi są studia płatne... Na dodatek mieszkam w bardzo małej miejscowości więc musiałbym mieszkanie szukać sobie w mieście gdzie chciałbym studiować a teraz ceny są porażające..

Z tego co wiem można zdobyć zieloną kartę poprzez ślub z obywatelką USA tak ? Bo to nawet nie był by problem dla mnie gdybym poznał jakąś bardzo fajną dziewczynę tam. A jeżeli nie to nawet za pieniądze mógłbym się ożenić..
Co poza tym mógłbym zrobić żeby zdobyć zieloną kartę ? I jaką wizę powinienem sobie wybrać. ?
Trochę o tym czytałem na internecie ale wiadomo że Polacy mieszkający w USA najlepiej wiedzą co jest realne a co nie. :)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
ODPOWIEDZ