Huragan Irene

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Huragan Irene

Post autor: agnieszka »

Jest 50% szansy, że Irenka w najbliższy weekend nawiedzi Nowy Jork i w najlepszym przypadku skończy się na zalaniu Manhattanu z Greenpointem. Właśnie nabyłam drogą kupna rybkę w konserwach (sztuk kilka), galonów wody pitnej tyle, ile małżonek mógł wynieść ze sklepu nie narażając się na pośmiewisko młodzieży obsługującej kasę oraz benzynę za $20, bo tyle akurat było w portfelu. Zakup benzyny trzeba będzie powtórzyć aż do napełnienia baku, do tego jeszcze mleko skondensowane oraz zapałki. Bo jak wiadomo bez zapałek to świece można sobie najwyżej w d... wsadzić. Podobnie zresztą jak latarkę bez zapasu baterii.

Radia na światło słoneczne niestety nie mamy, ale będziemy musieli poszukać w rupieciach telefonu, który chodzi bez prądu.

Bogu dzięki serwer forum (odkąd nasikał na niego kot) już nie nadaje z naszej piwnicy, ale z wyżej położonych terenów. Dzięki temu państwo w Niemczech i w Polsce będą mogli sobie nadal dyskutować i publikować poezję, nawet jak nas tutaj krew jasna zaleje.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Huragan Irene

Post autor: alohilani »

Bo jak wiadomo bez zapałek to świece można sobie najwyżej w d... wsadzić.
Zatem wypadaloby kupic zaplalniczke, taka zwykla, jak dla palaczy.

A tak w ogole to trzymajcie sie, mam nadzieje ze tak zle nie bedzie.

Pamietam wielki huragan w latach wczesnych dziewiecdziesiatych, chyba 1992 lub co najwyzej 1993 (bo mieszkalismy na Putnam w Ridgewood wtedy).

Przezylismy jakos...

Jakby co to trzymam za Was kciuki! Mam w tamtych okolicach takze czesc rodziny.

Alo ha:)
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Huragan Irene

Post autor: pomorzak »

No Agnieszka
jesli ty juz takie cos piszesz to pewno jest powaznie.
Zycze aby was minelo albo nie bylo tak straszno.

Trzymam kciui
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Huragan Irene

Post autor: agnieszka »

Jest pewna szansa, że huragan skręci na wschód i ominie miasto, jednak nawet jeśli tak się stanie, to i tak spadnie tona wody, będą połamane drzewa, problemy z prądem itd. To co mnie zaskoczyło, to ogłoszona wczoraj obowiązkowa ewakuacja szpitali i domów opieki na terenach nadbrzeżnych, która ma zostać zakończona dziś wieczorem. Nie przypominam sobie, żeby coś takiego miało miejsce w NYC w ciągu ostatnich kilkunastu lat.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Huragan Irene

Post autor: godzilla »

jak tam Irka, trzyma za twarz?

przez ostatnich pare dni w telewizji tam gdzie bylem ciagle o niej gadali i straszyli ze hoho co to bedzie, co to bedzie...
na szczescie bylem w zupelnie innej czesci swiata bo osobiscie nie przepadam za az taka ekstremalna pogoda...
ODPOWIEDZ