Wyjazd do USA

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
J_Walker
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 25, 2012 9:37 am

Wyjazd do USA

Post autor: J_Walker »

Otóż, w tym roku kończę szkołę i trzeba się wziąć za pewne sprawy i zdecydować jak to moje życie ma wyglądać. O jednej rzeczy zdecydowałem już wcześniej, chcę na stałe wyjechać do USA, łatwo powiedzieć ale trochę trudniej zrobić. Na wstepie mówię że interesują mnie 3 lokalizacje Nowy Jork, Chicago i Los Angeles, ewentualnie Miami bądź. Jak już pisałem w czerwcu kończę szkołę dokładniej Technikum Budowlane, więc pierwsze pytanie, czy z takim zawodem miałbym szansę na godne zarobki i czy utrzymałbym się bez żadnych problemów? Jakie są koszty życia, więc wynajem mieszkania, jedzenie, opieka zdrowotna i jakieś wydatki typu ciuchy itp. ? Z angielskim nie mam żadnych problemów, jakieś błędy czasem mi się zdarzają ale to normalne. Czy bez problemu dostanę wizę? W przyszłym tygodniu mam zamiar właśnie wziąć się za tą sprawę. Jak to jest z prawem jazdy, czy na polskim mógłbym jeździć, czy musiałbym wymieniać. W te wakacje mam zamiar jechać do NY na rozeznanie. Jeżeli mógłby mi ktoś napisać, jak się żyję w USA, jak wyglądał wasz wyjazd i odpowiedział mi na wcześniej zadane pytanie byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dzięki i liczę na pomoc .
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: godzilla »

J_Walker pisze:Jak już pisałem w czerwcu kończę szkołę dokładniej Technikum Budowlane, więc pierwsze pytanie, czy z takim zawodem miałbym szansę na godne zarobki i czy utrzymałbym się bez żadnych problemów?
"taki zawod" bez wieloletniej praktyki jest tam rownoznaczny z "zadnym zawodem"...

popracuj najpierw kilka lat w Polsce, zdobadz praktyke a potem mysl o wyjezdzie za granice gdyz zaczniesz z poziomu hobo... bez pieniedzy, bez mieszkania i bez przyszlosci... a twoim dyplomem bedziesz mogl sie przez moment zagrzac gdy go uzyjesz aby zrobic ognisko...

masz Unie Europejska pod nosem, sprobuj najpierw tam jesli juz musisz wyjezdzac z Polski...
Szwajcarii ci nie polecam gdyz tu bys zarobil za duzo...
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Wyjazd do USA

Post autor: agnieszka »

1. Prawo jazdy - trzeba wyrobić amerykańskie, z polskim tutaj wiele nie zdziałasz. Ale jeśli umiesz jeździć, nie powinieneś mieć problemu o ile weźmiesz się za to od razu, tzn. na ważnej wizie. W USA jest dość łatwo wyrobić prawo jazdy, ale pod warunkiem, że nie jest się nielegalnym imigrantem.

2. Praca - zgadzam się z Godzillą, że Twój zawód jest mało konkretny i nie zagwarantuje Ci pracy, zwłaszcza że koniunktura na rynku budowlanym nadal jest dosyć fatalna. Jednakże największym problemem będzie nie brak kwalifikacji czy też chęci do pracy, ale brak pozwolenia na pracę, bo w tej chwili coraz trudniej jest znaleźć zatrudnienie, jeśli nie ma się "papierów".

Natomiast plan, aby najpierw przyjechać na wakacje czy urlop uważam za dobry, bo często w czasie takiego kilkutygodniowego pobytu można zrobić rozeznanie i zadecydować, czy warto przyjeżdżać na dłużej.

Tak na marginesie, do niedawna też w takich przypadkach radziłam, żeby najpierw rozejrzeć się w krajach Unii Europejskiej. Przestałam to robić, bo coś czarno widzę perspektywy UE na najbliższe lata.
J_Walker
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 25, 2012 9:37 am

Re: Wyjazd do USA

Post autor: J_Walker »

A jakby było z możliwością dalszej nauki w USA? College, czy byłaby jakaś szansa na dostanie się na jakąś uczelnie i po prostu kształcić się dalej?
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: pipek »

Jak masz kapuchę,to możesz kształcić się do końca życia.
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Wyjazd do USA

Post autor: agnieszka »

Kształcić się można, a nawet trzeba. Prywatne uczelnie w USA są bardzo drogie, ale są też o wiele tańsze uczelnie miejskie i stanowe. Zajrzyj sobie na stronę Polish Student Organization http://www.pso-usa.org/ - znajdziesz tam sporo informacji na temat studiów w Stanach i możliwości ich finansowania.

Pozdrawiam.
pati0202
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 09, 2012 2:32 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: pati0202 »

Oglądnijcie jego filmiki, znajdziecie odpowiedz na wszytskie pytania :

http://www.youtube.com/watch?v=9y4I_9H7TsM
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: pipek »

Pomysł dobry,filmiki fajne,jeno facet czasami gada od rzeczy.....
Tak,że ta wiedza to z przymrużeniem oka,,, :D
krzysztofd
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 03, 2012 6:31 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: krzysztofd »

Koles daj sobie na wstrzymanie z ta Ameryka. Chyba ze chcesz mieszkac po "szelterach" i jesc z "dumpsterow". Bylaby to moze opcja "do zniesienia" gdybys pochodzil z Kamerunu albo jakiejs innej Moldawii bo tam lokalna arystokracja zyje na poziomie tutejszych bumow. Ale Polska to wszak tygrys Europy, kraj badz co badz cywilizowany, Mickiewicz, Kopernik, Jan Pawel Drugi, Lech Walesa i Maria Sklodowska - Curie...
W dzisiejszych czasach taki heroiczny wyjazd do USA w celach "emigracji" to praktycznie porazka 100%.
Coraz mniej Amerykanow ignoruje "nielegali" i wrogie do nich nastawienie widac juz tu praktycznie wszedzie.
Prawo takich "nielegali" tez juz nie piesci.....
krzysztofd
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 03, 2012 6:31 pm

Re: Wyjazd do USA

Post autor: krzysztofd »

pipek pisze:Pomysł dobry,filmiki fajne,jeno facet czasami gada od rzeczy.....
Tak,że ta wiedza to z przymrużeniem oka,,, :D
Mnie facio po prostu denerwuje. Moze jego sposob narracji jest zabawny ale faktycznie duzo musi sie jeszcze nauczyc o zyciu w Stanach.
ODPOWIEDZ