Jak rozpocząć nowe życie w NYC.

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Pawel9393
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 2:06 am

Jak rozpocząć nowe życie w NYC.

Post autor: Pawel9393 »

Witam wszystkich emigrantów i nie tylko. Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ szukam odpowiedzi na kilka pytań dotyczących życia i startu w Nowym Jorku. Więc mam już prawie 20 lat, kończę technikum za miesiąc matura a za półtorej miesiąca egzamin zawodowy. Po tym okresie nic mnie już nie będzie trzymało w kraju i będzie to mój czas w którym będę mógł spełnić swoje marzenia dotyczące życia w NYC. Sprawa wygląda w ten sposób że nie mam w NYC nikogo bliskiego ale bardzo chciałbym tam wyjechać, znam język angielski w miarę dobrze lecz nie wiem jak zacząć gdzie szukać pracy i mieszkania myślałem też czy może nie pójść na jakieś studia w nyc ale słyszałem że są diabelnie drogie :/. Może ktoś z was mógłby mi powiedzieć jak zacząć (z własnego doświadczenia) jak znaleźć pracę, mieszkanie i czy ciężko jest tam wyżyć na początku. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
mentor93
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 6:39 am

Re: Jak rozpocząć nowe życie w NYC.

Post autor: mentor93 »

Hej,
Też poważnie myślę nad wyjazdem do USA, ale w przeciwieństwie do Ciebie mam przed sobą jeszcze dwa lata studiów :)
Z tego, co wiem, po samym technikum będzie Ci dosyć ciężko wyjechać legalnie. Skoro nie masz nikogo bliskiego w USA, to przyjmuję, że będziesz się starać o Zieloną Kartę (odradzam wyjazd na czarno, jest trochę zbyt ryzykowny jak dla mnie). Jeśli tak, to musisz zdobyć dwa lata doświadczenia w zawodzie.
Przejrzyj ogłoszenia pracy i mieszkań w Internecie. Jeśli nie jesteś na miejscu, to raczej nie ma innej możliwości. Zawsze możesz wyjechać w lecie na wizie turystycznej i wykorzystać wyjazd, żeby się rozejrzeć za ofertami pracy, zorientować się w cenach mieszkań...
A jeśli chcesz iść na studia, to wydaje mi się, że już lepiej w Polsce. Po studiach masz większe możliwości i szanse na wyjazd.
Pawel9393
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 2:06 am

Re: Jak rozpocząć nowe życie w NYC.

Post autor: Pawel9393 »

Dzięki za odpowiedź :) a znasz może jakieś konkretne strony na których mógłbym przejrzeć jakieś ogłoszenia o prace albo poszukać mieszkania?
Anna78
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 04, 2013 9:11 am

Re: Jak rozpocząć nowe życie w NYC.

Post autor: Anna78 »

Moja przygoda z mieszkaniem w USA to był jeden wielki spontan, nigdy bym nie pomyślała, że ogarnąć sobie życie tutaj będzie tak ciężko. Jednak na szczęście na Florydzie, bo tu mieszkam znalazłam mieszkanie z pomocą polskiej firmy developerskiej IBERMAXX, znalazłam mieszkanie i jakoś to zaczęło sie układać. Jednak teraz radziłabym, aby każdy kto się wybiera do USA dobrze zabezpieczył sie finansowo, to jest naprawdę ważne. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ