przeprowadzka z UK do USA

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
kajus_90
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 3:36 pm

przeprowadzka z UK do USA

Post autor: kajus_90 »

Witam.

Pewnie tematow ponownych bylo sporo :) wiec z gory dziekuje za cierpliwosc do kolejnego.


Planujemy z narzeczonym wyprowadzke do USA. Nie w najblizszym czasie, na przelomie roku-dwoch, zeby sie dobrze przygotowac i skonczyc kilka spraw tutaj w UK. Jak chociazby paszport brytyjski, dzieki ktoremu troszke latwiej bedzie wyjechac i pracowac w USA.

Ale od poczatku...od czego wlasciwie zaczac?? Nie pracowalismy nigdy w USA (nowym jorku bo to tam sie wybieramy). Jak rozplanowac wydatki na pierwsze miesiace zanim znajdziemy prace i staly dochod ??

Jak wyglada sprawa z mieszkaniami jesli chodzi o cene ? Puki czegos nie znajdziemy bedziemy mieli u kogo sie zatrzymac, ale to nie na dlugo, wiec za szukanie mieszkania trzeba bedzie sie zaczac jak najszybciej.

Jak to jest z kosztem jedzenia i biletow ??

Kompletnie jestem w kropce i nie moge sie w tym wszystkim ogarnac...



Rowniez praca. Mam studia skonczonie w Londynie, doswiadczenie w finansach tu w anglii, oraz kilka kursow uznawanych i w usa...gdzie rozgladac sie za ogloszeniami o prace? moze jakies stronki polecicie? chociaz zebym sie zorientowala w ofertach, w wyplatach itp..

troche jestem przerazona bo pamietam jak ciezko bylo mi (nam - chociaz luby w anglii jest kilka lat dluzej) sie zaklimatyzowac i jakos zaczac wychodzic na swoje. ale sie udalo, wiec mam nadzieje ze i w NY sie uda
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: przeprowadzka z UK do USA

Post autor: godzilla »

prace to chyba trzeba znalezc najpierw a potem zdobyc wize na pobyt i prace a nie odwrotnie bo wiza turystyczna nie uprawnia do podejmowania pracy...

ale moge sie mylic...
kajus_90
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 3:36 pm

Re: przeprowadzka z UK do USA

Post autor: kajus_90 »

nie zrozumielismy sie :)

Nie martwie sie brakiem mozliwosci znalezienia pracy przez brak wizy, bo nie dlugo dzieki paszportowi brytyjskiemu nie bede potrzebowala wizy w ogole,wiec to taki duzy plus i jeden problem mniej jesli chodzi o legalne szukanie pracy i pobyt.
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: przeprowadzka z UK do USA

Post autor: lelija »

kajus_90 pisze:nie zrozumielismy sie :)

Nie martwie sie brakiem mozliwosci znalezienia pracy przez brak wizy, bo nie dlugo dzieki paszportowi brytyjskiemu nie bede potrzebowala wizy w ogole,wiec to taki duzy plus i jeden problem mniej jesli chodzi o legalne szukanie pracy i pobyt.
Paszport brytyjski wcale nie nadaje uprawnien do legalnego zatrudnienia w USA.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: przeprowadzka z UK do USA

Post autor: godzilla »

ja tez nie potrzebuje wizy do usa... nawet bylem tam w tym roku...

aby podjac tam prace nalezy zalatwic specjalna wize bedac jeszcze poza granicami usa...
jesli sie przyjedzie albo nawet palnie na granicy ze sie chce pracowac czy szukac pracy to mozna zostac wydalonym nastepnym samolotem czy kajakiem, w zaleznosci od tego jak sie tam dojechalo...
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: przeprowadzka z UK do USA

Post autor: rekin oceanu »

Niestety, masoneria me wyrzekła się swego prozelityzmu, lecz wręcz przeciwnie, gdyż przenikając do środowiska kościoła katolickiego usiłowała nadal pozyskać autorytety Kościoła dla swych postulatów. W okresie bezpośrednio przedsoborowym, a zwłaszcza w czasie obrad soborowych, wciągnęła w swe szeregi najgłówniejszych biskupów i kardynałów, co widać z listy 124 pracowników Watykanu, a ogłoszonej wkrótce po Drugim Soborze Watykańskim w prasie włoskiej, na podstawie „Masonic Register of Italy". Z listy tej widać, że ogromna większość dygnitarzy Kościoła katolickiego wstąpiła do masonerii w latach 1956-1960, a
114. Suenes L,. kard., d.w. 15.VI.1967.

115. Tirelli S., d.w. 16.V.1963.

116.Trabalzini D., d.w. 6.II.1965.

117. Travia A,. d.w, 15.IX.1967.

118. Trocchi V., d.w. 12.VII.1962.

119. Tucci R. d.w. 21.VI.1957.

120. Turoldo D., d.w. 9.VI.1967.

121. Vale G., d.w. 21.II.1971.

122. Vergari P, d.w. 14.XII.1970.

123. Villot J.,kard, d.w, 6.VII.l966.

124. Zanini L., Nuncjusz , bez daty.
ODPOWIEDZ