USA - kto z Was tam mieszka?

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: agnieszka »

Są mieszkania, są akademiki. Mieszkania w Nowym Jorku są drogie, żywność tania. Chcesz się zorientować w cenach wynajmu, zajrzyj na http://newyork.craigslist.org

Mieszkanie samodzielne poza Manhattanem pewnie znajdziesz za 1000-1200 dol. miesięcznie, jak dobrze poszukasz. Jak wynajmiesz z kimś, pewnie lepiej na tym wyjdziesz, bo mieszkanie będzie większe np. 2-sypialnowe i w sumie taniej będzie kosztować.

Żywność jest tania, jeśli się przygotowuje posiłki samemu, ale jak się chce jadać na mieście, sprawy już trochę inaczej wyglądają. Ja średnio wydaję na jedzenie w domu $400-$450 miesięcznie dla dwóch osób (nie wliczając jedzenia na mieście oraz alkoholu), w Nowym Jorku.

Jedzenie na mieście? Zależy jakie, np. chińskie na wynos $5-10 za obiad, podobnie polskie knajpy na Greenpoincie, Ridgewood etc. Powodzenia.
Natalia

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: Natalia »

Witam wszystkich ;)

Zalogowałam się na tym forum po uprzednim zapoznaniu się ze wszystkimi wątkami. Wiem, że myśl o wielkim świecie odnośnie USA jest po prostu złudna. Wiem również, że mimo trudu jaki mnie czeka na obcych ziemiach, zwłaszcza za Oceanem jakoś dam sobie radę. W tym roku startuję na studia, aby po prostu mieć jakoby łatwiejszy start w emigrację. Od zawsze wiedziałam, że nie będę żyć na swoich terenach.
Zapisałam się właśnie na kurs językowy i tu pada moje pytanie: ile mi on da? :shock: czy będzie bardziej przydatniejszy? Wiem, że 'nasz' uczony angielski ma się nijako do rzeczywistości z jaką zbijają się zagraniczni. Wiem to z opinii znajomych. Pozdrawiam! Życzę miłego dnia ;-)
ODPOWIEDZ