USA - kto z Was tam mieszka?

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: bea_mezlot »

" rasowy " facet sie odezwal :lol:

rozumie potrzeby ...

witaj wiara w klubie
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: alohilani »

Wszystko co ludzkie nie jest nam obce...
Tak trzymac!
:lol:

A tu mozna znalezc potwierdzenie, jakby ktos nie byl pewien:

http://ebookstore.sony.com/ebook/daniel ... 0000084706

8-)
K_A_82

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: K_A_82 »

W najbliższym czasie planujemy wyjechać z Polski, właśnie do USA. mąż jest pewien, że tak właśnie powinniśmy zrobić. ja mam wątpliwości. w związku z tym mam takie pytanie - jak tam u was się mieszka? wiem że nie da się tego opisać w kilku słowach, ale będę wdzięczna za jakąś odpowiedź :D tyle się u nas wypowiadają na temat tego, jak teraz ciężko w Stanach przez kryzys, ale mi się wydaje, że i tak mimo wszystko łatwiej się żyje tam niż tu w Polsce :roll: będę wdzięczna za jakiś krótki opis życia w USA z punktu widzenia Polaka tam mieszkającego.. myślę Agnieszko, że mogę liczyć na krótką odpowiedź :D
pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję :D
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: godzilla »

K_A_82 pisze:krótki opis życia w USA z punktu widzenia Polaka tam mieszkającego..
sie jakos zyje... tak slyszalem od paru Polakow mieszkajacych w USA...
K_A_82

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: K_A_82 »

MarekDrake!
dziękuję za wiadomość :) niestety nie mogę odpowiedzieć, gdyż pojawia mi się informacja, że nie mam uprawnień do funkcji "napisz wiadomość" :shock: za krótko jestem zalogowana :?
pozdrawiam :D
MarekDrake
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:51 pm

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: MarekDrake »

chodzilo mi o to ze pytanie jest za ogolne aby na nie odpowiedziec.
to jak sie "mieszka" zalezey od wielu rzeczy - miejsca gdzie sie mieszka, co sie robi, ile sie pieniedzy robi, jaki ma sie dostep do support network czyli przyjaciol i rodziny - i to niekoniecznie w takiej kolejnosci jak wymienilem i jeszcze wiele innych czyniokow osobistych i innych

jezeli inrteresuja cie ceny domow czy mieszkan to zillow.com, homes.com albo rent.com sa dobrymi startem, zarobki mozesz zorientowac na monster.com - jest tam jakis tab na salary research

jak cie cos bardziej szczegolowego interesuje to pytaj - kazdy ma inna perspektywe
dwadruty

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: dwadruty »

pomóżcie, prosze, bo juz nie wiem gdzie pisać, nikt mi nie odpowiada, mianowicie moja córka jest aktualnie w Usa i skonczyła jej sie wiza, ale napisała o przedlużenie pobytu i czeka. Moje pytanie: czy w trakcie tego czasu mogłaby z mozliwościa powrotu do usa poejchac na pogrzeb do Polski? Prosze niech ktos odpisze!
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: agnieszka »

Odpowiedziałam w dziale "Sprawy Polonii".
PiotrO

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: PiotrO »

Witam
Mam na imię Piotr (jestem studentem III roku Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim), ... prowadzę badania na temat życia Polaków w USA. Mam wielką prośbę proszę o wypełnienie ankiety (link poniżej) zajmie to ok 5 min a mi pomoże w napisaniu pracy licencjackiej:)
Z góry dziękuję.
P.S. Ankieta jest całkowicie anonimowa…

Link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/42261/sy ... i-pln.html
jozef

Re: USA - kto z Was tam mieszka?

Post autor: jozef »

witam
jestem studentem i planuje udac sie na studia do USA
konkretnie new york lub los angeles
czy moze ktos przyblizyc mi koszta mieszkan
czy sa akademiki
jaka cena?
a propo ceny zycia, spr komunikacji i jej koszta spr ale chodzi mi o zywnosc czy jest droga?
ODPOWIEDZ