Totalny chaos na Śląsku

Podróże kształcą - te bliskie, i te dalekie.
tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Totalny chaos na Śląsku

Post autor: tekajot » śr gru 12, 2012 5:18 pm

Od dwóch dni dworcach kolejowych województwa Ślaskiego odbywają sie całodobowe orgie horroru. moznaby to znieś gdyby nie bylo temperatur poniżej zera. Opóźnienia pociągów w sumie przekroczyły 8000 minut na dobę.
Zarząd województwa chciał pokazać że stać ich na swoje Śląskie Koleje (zagrywka do autonomii?) i wyparł z torów koleje Przewozy Regionalne. Niestety, experyment pokazał totalny brak zmysłu organizacyjnego Ślazaków. Tępota totalna i bezhołowie. Nie wie lewica co robi prawica. 400 pocigów wyleciało z rozkładu jazdy. Powinny je zastąpić autobusy, ale przed dworcami nie ma żadnego. Autobusy nieoznakowane. Ludzie, którzy chcą złapać jakieś połączenia biegaja jak opetani od jednego peronu do drugiego. Onformacja ZEROWA a miało byc tak ładnie i mieli byc ludzie rozdajacy rozkłady jazdy na kazdym dworcu. W końcu Koleje Ślaskie zmuszone były zwrócic się o pomoc do Przewozów Regionalnych ktore byli wykopali z torów. Ta pomoc to za krótka i za późna. Widziałem hasło: KŁADŹCIE TORY NIE KOLEJE.
I jak tu dać autonomię Ślaskowi? Za dwa dni poszliby do Niemiec. Chyba o to biega.
Gdzie ta okrzyczana przez niektórych ślaska solidność?
Ślazaki pewnie powią, że to wina tych pieruńskich goroli. Nic nowego.

tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Totalny chaos na Śląsku

Post autor: tekajot » czw gru 13, 2012 6:48 am

Ostatni sukces prezesa Kolei Śląskich. Marek Worach postanowił "z sukcesem podać się do dymisji"opublikowano: dzisiaj, 10:30 | ostatnia zmiana: dzisiaj, 10:30

Marek Worach jeszcze wczoraj zapewniał, że kłopoty Kolei Śląskich są przejściowe i właściwie o co chodzi wkurzonym pasażerom, którzy nie mogą dojechać do pracy. Medialne wystąpienia Woracha skończyły się późnym popołudniem, bo postanowił z sukcesem podać się do dymisji.

To jedyny sukces Woracha, o którym słyszałem. Z jego c.v. wynika, że „od zawsze był prezesem”. Ukończył podyplomowe studia menadżerskie oparte o program MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a jego kariera obejmuje m.in. stanowisko prezesa zarządu Kopex Leasing System, prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Robót Kolejowo-Budowlanych SA, głównego konsultanta PL - SCI Verkehr oraz członka zarządu Związku Pracodawców Forum Transportu Szynowego. Ani słowa o tym, że od czerwca 2009 do marca 2010 Worach pełnił klubie piłkarskim GKS Katowice funkcję prezesa. W tym czasie podjął kilka zadziwiających decyzji.

Rządy Woracha zakończyły się katastrofą finansową, sportową i wprowadzeniem na ul. Bukową (siedziba GKS) kuratora. Worach, jak zwykle, wykazał się instynktem i (jak w przypadku Kolei Śląskich) złożył dymisję. Kariera trwała. W kwietniu 2011 roku Marek Worach został prezesem Kolei Śląskich. Na stanowisko - bez konkursu (!) - powołał go należący do PO Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego

Po kilku miesiącach zrezygnował na krótko ze stanowiska, bo okazało się, że niezgodnie z prawem łączył tę funkcję ze stanowiskiem w Rejonowym Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Rybniku. W sierpniu tego roku prezes KŚ dostał 21 tys. zł nagrody.

Jeszcze wczoraj sugerowałem delikatnie na twitterze, że Worach to żaden menager, i ma problemy nie tylko z zarządzaniem, ale i z samym sobą. Worach nie powiedział w momencie powoływania na stanowisko prezesa Kolei Śląskich, że ma sprawę karną, w której jest oskarżony o działanie na szkodę Kopex Leasing Service. Firma tą kierował w latach 2001-2002. Prokuratura oskarżyła go m.in. o to, że za 1,5 mln zł kupił sprzęt warty zaledwie 144 tys. zł. Pozazdrościć fantazji.

Wyrok w procesie karnym (!) zapadnie zapewne pod koniec grudnia. Z tego co wiadomo (napisała m.in. Gazeta Wyborcza), to ponieważ Worach leczył się w przeszłości psychiatrycznie, sąd zlecił aby biegli zbadali prezesa. Pierwsza ekspertyza był korzystna dla prezesa, bo psychiatra stwierdził, ze „nie mógł on w pełni świadomie i swobodnie wyrażać woli i podejmować decyzji”. Kolejni biegli potwierdzili problemy psychiczne, ale uznali, że był on świadomy podejmowanych decyzji.

Dziennikarz GW pisze:

Wcześniej inny sąd - w sprawie cywilnej - też brał pod uwagę taką opinię w sprawie Woracha. Chodziło o roszczenia jego byłych pracowników. Przez wiele miesięcy od ich wynagrodzeń nie odprowadzano składek ZUS. Zgodnie z prawem pracownicy chcieli je ściągnąć z majątku szefów firmy. Z uwagi na ograniczoną świadomość Woracha sąd oddalił ich powództwo.

Fachowcy szybko rozszyfrowali znajomość branży kolejowej przez Woracha i spółkę. Wpis z forum www.rynek-kolejowy.pl:

Pewna grupa towarzyszy wpadała na pomysł bezinwestycyjnego zdobywania kasy. Dysponując koneksjami i wpływami postanowili opanować wielki kawał tortu transportowego. Bez grosza własnego wkładu kapitałowego stworzyli Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (sic! ) Koleje Śląskie. Według ich światopoglądu w przedsiębiorstwie ważne są wpływy i koneksje, a nie wiedza merytoryczna, umiejętności menadżerskie, doświadczenie i zespół. Zaangażowali do pracy swoich, byle pokornych. I kierowali w myśl zasady: „zrób tak, żeby było dobrze!” i „wykonać, o trudnościach nie meldować”!

Pytanie zasadnicze: kto i dlaczego za wszelką cenę promował Marka Woracha? Kto za to odpowie? Radni wojewódzcy Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Solidarnej Polski będą próbowali odwołać ze stanowiska marszałka Matusiewicza.

Dziś znowu pociągi KŚ nie wyjechały na trasy…

bialy
Posty: 564
Rejestracja: pt paź 14, 2011 9:05 am

Re: Totalny chaos na Śląsku

Post autor: bialy » czw gru 13, 2012 2:44 pm

rzeczy samej
pierwszy raz
zgadzam sie
z wlejka
tykajota
burdelino
(nie mylic z nazwa szybkich
kolei)
niesamowite
do lekarza do Katowic
jechalem 30 km
4.5 godz :mrgreen:

tekajot
Posty: 2043
Rejestracja: wt lis 16, 2010 7:02 am

Re: Totalny chaos na Śląsku

Post autor: tekajot » czw gru 13, 2012 5:43 pm

No i jak tam ta Śląska solidność? Gdzie jest? W RZYCI!!

Na dodatek marszałek województwa śląskiego podał się do dymisji?

A kto, a kto tak wszystko spier...ił?
To wszystko członki z PO.
Republika kolesi.

Teraz przewozy regionalne przyszły na pomoc a musiały zwolnić
1500 ludzi bo dumne Koleje Ślaskie chciały rządzić na torach.
Pokazali jak będzie wyglądać śląska autonomia. Buce ślaskie.
buahhahaha.

godzilla
Posty: 12912
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Totalny chaos na Śląsku

Post autor: godzilla » pt gru 14, 2012 5:46 am

tekajot pisze:A kto, a kto tak wszystko spier...ił?
To wszystko członki z PO.
Republika kolesi.

Teraz przewozy regionalne przyszły na pomoc a musiały zwolnić
1500 ludzi bo dumne Koleje Ślaskie chciały rządzić na torach.
Pokazali jak będzie wyglądać śląska autonomia. Buce ślaskie.
buahhahaha.
jak kryminalistow przyjmuja na takie stanowiska to nie ma sie co dziwic... najpierw twierdzil ze niekarany a pare minut pozniej jak mu przypomnieli ze szesc lat temu i owszem to sie zdecydowal podac do dymisji... jakis maly ciul...

bialy
Posty: 564
Rejestracja: pt paź 14, 2011 9:05 am

Re: Totalny chaos na Śląsku

Post autor: bialy » pt gru 14, 2012 5:57 am

godzilla pisze:jak kryminalistow przyjmuja na takie stanowiska to nie ma sie co dziwic
wariatow godziu
wariatow
kurne nie wyjde
do bryki :mrgreen:

ODPOWIEDZ