Haiti

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Haiti

Post autor: pipek »

Liczba ofiar trzęsienia ziemi na Haiti może osiągnąć nawet 500 000 ludzi.

http://news.yahoo.com/s/ap/cb_haiti_earthquake
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Haiti

Post autor: tusku »

tam bieda az piszczy a tu jeszcze i natura przeciw nim....
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Haiti

Post autor: whiskeyprint1 »

stosujac (i w tym przypadku) katolicka doktryne "bog tak chcial- wola boza- bog nas doswiadcza-wszystko w reku boga" - zapominajac o niebezpiecznej plycie tektonicznej - trzeba powiedziec ze bog upodobal sobie najubozszych - tych lubi "doswiadczac" - a powiadaja "im wiecej przez boga bedziesz doswiaczany tym blizsza twoja droga do nieba" - nie wiem czy latwiej bogu "doswiadczac" biednych i ubogich - a moze inni potrafia sie przeciw "doswiadczeniom" bronic - ale jesli taka wola boza - wobec tego dziwny to bog - bardzo dziwny - ale "niezbadana jest wola boza" - tak mowia (my) katolicy z nakazu bozego ale nie z przekonania - lepiej dac skladke na tych biedakow niz oddac najpokorniejsze i najgorliwsze modly
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Haiti

Post autor: pipek »

W ramach wspólnoty katolickiej Polska udziela poparcia dla Haiti zamkniętego suma 50 000 dolarów.
Jakieś 8 dolarów na łeb każdego polskiego legionisty który w ramach chlubnej tradycji polskiego
oręża niósł tam wolnośc,równość i braterstwo roku pańskiego 1803 .
Jak na kraj ktorego stać aby wydawać miliardy dolarów rocznie na samą chwałę pańską to raczej mizerna kwota dla złagodzenia gniewu bożego.
Może nie powinienem drwić,aleć nie drwię z haitańskiej tragedii jeno z polskiej farsy.
Ja sam osobiście czuje się bardzo nieprzyzwoicie oglądając zdjęcia zamieszczone z samego Haiti:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,11858296,ti ... caid=1975e

Kiedy ginie śmiercią tragiczną kilkunastu lub kilkadziesiąt obywateli jakiegos kraju to ogłasza się żałobę narodową.
Czy nie dojrzeliśmy do tego aby po tragicznej śmieci ponad 100 000 ludzi oglosić jakąś ogólnoziemską żałobę światową?
Czy ludzkości nie stać na to aby mieć gdzieś na boku odlożony i sprzęt i fundusze na taka właśnie tragiczną okazję?
Przecież coś takiego może stać się dosłownie wszędzie.
Cywilizowani podobno jesteśmy.
A może po prostu gufno warci.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: Haiti

Post autor: bea_mezlot »

pipek pisze:W ramach wspólnoty katolickiej Polska udziela poparcia dla Haiti zamkniętego suma 50 000 dolarów.

pipek jak my , my ludzie , nie wspomozemy innych , i to jest nie wazne gdzie ,w jakim kraju , to rzady wszystkich krajow maja to gdzies choc okazuja ,ze jest inaczej

wazne aby instytucje charytatywne nie okradaly tych potrzebujacych


nawet i $5 od kazdego ma moc !

wczoraj wyslalam ,mam nadzieje ,ze te pare groszy do nich dotrze
mnie nie zbawi ale komus pomoze, mam nadzieje bo inaczej mijaloby sie to z sensem

instytucje rzadowe to mafia

ale jest jeszcze solidarnosc ludzka !!!!!!!!!

wystarczy byc tylko czlowiekiem
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Haiti

Post autor: whiskeyprint1 »

sprawa czysto teoretyczna - powiedzmy (tak okresla sie liczbe) w polsce jest okolo trzy miliony sojusznikow i wielbicieli pana rydzyka-radyjoomaryjo i wiem z polskiej prasy ktora z przyczyny takich nowin przestalem kupowac ze placa ci milosnicy co miesiac ca dziesiec zlotych na konto rydzyka w celu realizycji celow bozych - zatem miesieczna suma zbiorki musialaby wynosic 3 milony x 10 (zlotych) co daloby trzydziesci milonow w skali kraju - zanizmy sume do dwudziestu pieciu - moze nawet do dwudziestu milonow na cele boze i nie licze ile byloby to w skali rocznej bo po co kiedy wiemy ze te pieniadze wedruja przekazem anielskim do nieba a pan bog zaciera rece ze wierni w ten sposob o nim pamietaja - coz - widocznie pan bog zapomnial ze istnieja rowniez ludzie ktorych jakoby - tak powiadaja - stworzyl ku swej chwale i na jego podobienstwo - a w pinczowie dnieje - zas na haiti gina ludzie - tak trzymac
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Haiti

Post autor: tusku »

whiskeyprint1 pisze:widocznie pan bog zapomnial ze istnieja rowniez ludzie ktorych jakoby - tak powiadaja - stworzyl ku swej chwale i na jego podobienstwo - a w pinczowie dnieje - zas na haiti gina ludzie - tak trzymac
tam umieraja ludzie z powodu odniesionych ran, z pragnienia, z bolu.... a nadworny blazen, ktory zamiast dzwonkow na czapce nosi czapke, ktora sobie sklecil z dyplomu doktora, nabija sie z nich....

to jest pokaz tego do czego jest zdolna ta "zachodnia kultura"....
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Haiti

Post autor: whiskeyprint1 »

dzwonkow na czapce nosi czapke, ktora sobie sklecil z dyplomu doktora, nabija sie z nich....
-----------------------------------------------------

panie godzilla - ja pana bardzo lubie za nieumiejetnosc
tylko nie wiem jaka
- czy umiejetnosc niezrozumienia sensu wypowiedzi prostej
- czy za umiejetnosc pisania zlosliwych przekretow (w pana jeszyku nazywa sie to "stawianie rzeczy na glowie"
- czy za umiejetne lenistwo czytania textu prostego i umiejetnosc nie zadanie sobie trudu wyciagniecia wlasciwego i bardzo prostego wniosku

dodam tylko ze jest pan bezczelny twierdzac ze "sie nabijam" z tragedii ludzkie w przypadku kiedy pieniadze tam potrzebne ida na "cele wyzsze - bo boze" - nie badz pan wujaszkiem 2

capito?
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Haiti

Post autor: tusku »

whiskeyprint1 pisze:dzwonkow na czapce nosi czapke, ktora sobie sklecil z dyplomu doktora, nabija sie z nich....
-----------------------------------------------------

panie godzilla - ja pana bardzo lubie za nieumiejetnosc
tylko nie wiem jaka
- czy umiejetnosc niezrozumienia sensu wypowiedzi prostej
- czy za umiejetnosc pisania zlosliwych przekretow (w pana jeszyku nazywa sie to "stawianie rzeczy na glowie"
- czy za umiejetne lenistwo czytania textu prostego i umiejetnosc nie zadanie sobie trudu wyciagniecia wlasciwego i bardzo prostego wniosku

dodam tylko ze jest pan bezczelny twierdzac ze "sie nabijam" z tragedii ludzkie w przypadku kiedy pieniadze tam potrzebne ida na "cele wyzsze - bo boze" - nie badz pan wujaszkiem 2

capito?
nabijasz sie bo z Polski tam ida "prawdziwe pieniadze" i konkretna pomoc.... ale ty niejako "z urzedu" czepiasz sie kosciola katolickiego... ktory mi jak to mowilem "lata" ale widze twoje propagandowe podejscie do niego...
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Haiti

Post autor: whiskeyprint1 »

panie godzilla

o tych prawdziwych pieniadzach bardzo dokladnie napisal pipek
ja tylko wspominam o pieniadzach pana rydzyka - sumy ktore sa niewspolmiernie wieksze i przeznaczone bogu - a ludzie gina z glodu - watpe czy bog zna to uczucie - czy tym razem rozumie pan co pisze i o co chodzi panie godzilla? - czy tez musze panu wszystko jeszcze raz wyrazic pana jezykiem?
ODPOWIEDZ