Studia i nowe życie

Dyskusje na temat życia w Stanach Zjednoczonych.
Łukasz91
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:29 pm

Studia i nowe życie

Post autor: Łukasz91 »

Witam serdecznie, 

piszę tutaj, ponieważ chciałbym spróbować spełnić swoje marzenia, które dotychczas ciągle leżały z boku. Jestem 23 letnim inżynierem mechaniki i budowy maszyn, ale studia te robiłem pod presją rodziców. 

Marzy mi się od dawna wyjechać do USA na stałe, nauczyć się porządnie języka i studiować aktorstwo. Jednocześnie chciałbym pracować żeby zarobić na szkołę i na życie. 

Możecie mi poradzić jak załatwić wyjazd do USA na stałe i czy są takie szkoły językowe, które uczą angielskiego tam na miejscu? I jak tam jest z pracą, łatwo coś znaleźć (kelner etc)? Dajcie mi jak najwięcej rad i nie piszcie, że nie ma sensu. W Polsce i tak pracy nie ma a jak jest to za takie pieniądze, że się egzystuje, a nie żyje.

Pozdrawiam.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: godzilla »

Szkol gdzie ucza angielskiego jest tam od pyty... moj syn byl w takiej przez trzy miesiace w San Diego... tyle ze nie sa to tanie rzeczy i jak dostaniesz studencka wize to nie masz prawa pracowac..
dlaczego nie postarasz sie o normalna wize imogracyjna do Kanady?
Znasz dobrze angielski, masz niezle wyksztalcenie, jestes mlody i zdrowy to Kanada powinna cie przyjac bez wiekszych problemow... po trzech latach (czy po pieciu, nie chce mi sie szukac) dostaniesz obywatelstwo i mozesz sobie jechac stamtad podbijac USA... to od czego ty chcesz startowac moze sie skonczyc zyciem w kartonie po telewizorze na ulicy...
pamietaj ze telewizory robia coraz ciensze i w te z ekranami oled dorosly czlowiek sie juz nie wcisnie...
Łukasz91
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:29 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: Łukasz91 »

A żeby wyemigrować od razu do USA i gdzieś się zahaczyć do pracy, co musiałbym zrobić? W sumie jestem młody, mam już wykształcenie więc co musiałbym zorganizować?
Łukasz91
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:29 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: Łukasz91 »

A jak to jest z wizą emigracyjną do USA? Dużo ciężej dają niż do Kanady?
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: godzilla »

Spytaj w konsulacie o te sprawy...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: alohilani »

To forum ma kacik imigracyjny w naglowku (Niezbednik imigranta), ale mysle ze juz szczegolowy dla tych, ktorzy sa.
Perspektywa lekkiego i latwego zycia w US?
Nic bardziej blednego!

Wiza imigracyjna? Musi byc podstawa, aby taka dostac. Sponsorowanie przez pracodawce (trzeba sobie samemu zalatwic juz z Polski) lub przez ozenek o obywatelka Ameryskanska. Poszukiwany na pierwszym planie zawod jest pomocny. Albo wylosowanie w loterii wizowej.

Wydaje mi sie, ze konsulat am. w Polsce wydaje jedynie wizy turystyczne, ktore jak wiadomo nie upowazniaja do pracy. Nawet jesli wiza zostanie wydana na pol roku, to urzednik imigracyjny na lotnisku zadecyduje jak dlugo ktos moze pozostac, np. trzy miesiace, miesiac, czy pol roku.

Jesli znasz kariery aktorow od kelnera czy pracownika MC Donald's do aktora z am. fimow lub zyciorysow aktorow to tez dla obywateli lub rezydentow ameryskanskich, a aby byc rezydentem to potrzeba zrobic to co powyzej.
I ci ktorzy sie urodzili i wychowali, skonczyli literature np. na uniwersytecie a potem szkole aktorska nie maja latwego zycia. Dostaja jakies male role w teatrze, a zeby wyzyc musza pracowac normalnie. Tylko nielicznym udaje sie wybic.

Prace mozna znalezc teraz w Europie Zach., mozna legalnie pracowac i swiadczenia socjalne sa lepsze, a jesli zarabia sie ponizej ustalonego standardu, to jeszcze mozna dostac zapomoge. W Ameryce ten pracujacy na pelny etat i nie zarabijacy duzo nie kwalifikuje sie do zadnej.

Jezyka ang. jest miedzynarodowy i mozna uczyc sie w Polsce. Zawsze sie przyda. Sa zapewne szkoly, a moze mozna sie uczyc i online.

Rowniez pozdrawiam.
Łukasz91
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:29 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: Łukasz91 »

1. Gdzie mogę szukać pracy w USA będąc w Polsce? Są jakieś portale internetowe? Fora?
2. Wiem, że karierę robią tylko nieliczni, ale warto spróbować, bo życie mam jedno, a ciągle się poddawałem. Tym razem chcę spróbować na poważnie. Najpierw dam sobie czas na naukę i doskonalenie języka angielskiego, a później chce pójść do szkoły i jednocześnie pracować.
3. Wiem, że życie łatwe tam nie jest ale tak na całym świecie, ale ja jestem bardzo obrotny i myślę, że dałbym sobie radę, nawet nie jako aktor, a gdzieś w pracy.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: godzilla »

Jestem obrotny... zawsze sie poddawalem.... gdzie moge szukac?

Jestes mlody... gdybys poszedl droga przez Kanade to... nie musialbys najpierw sie upodlic i zaczynac od dna...
mialbys czas na nauke jezyka jak tez i na podrozowanie po USA i zapoznanie sie z tym "rajem"....
twoja sprawa co zrobisz z wlasnym zyciem...nie uwazasz?
MarekDrake
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:51 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: MarekDrake »

Lukasz pomylil to forum z takim gdzie udziela sie porad na temat USA - to jest forum zarezerwowane dla kilku osob z obrzarow niemieckojezycznych przescigajacych sie w narzekaniu na USA i pojekujacych jacy amerykanie sa zboczeni , glupi i niszcza caly ten piekny swiat ktory Niemcy tak pieczolowicie budowali przez wieki...

dla tych co pamietaja The Muppets - Statler and Waldorf :)

ewntualnie dolaczago do nich inni pokazujacy zdjecia...

sam pomysl chyba dosc szalony - ale masz 23 lata - kiedy jak nie teraz realizowac szalone pomysly a nawet glupoty?
jedna rada - zawsze miej wystarczajaco pieniedzy na bilet powrotny do Polski!
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Studia i nowe życie

Post autor: godzilla »

MarekDrake pisze:masz 23 lata - kiedy jak nie teraz realizowac szalone pomysly a nawet glupoty?
jedna rada - zawsze miej wystarczajaco pieniedzy na bilet powrotny do Polski!
to moze mu wyjasnisz - DLACZEGO powinien miec te pieniadze?

dlaczego moze marzyc, wegetujac po smietnikach, o powrocie do Polski i nie majac zadnej mozliwosci tych pieniedzy zarobic czy nawet ukrasc... i dlaczego mu polska ambasada ani konsulat tych pieniedzy NIE DADZA...

Obrazek
ODPOWIEDZ