PSY, KOTY i inne takie...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: alohilani »

Bardzo zdrowe jest ogladanie o kotach i obserwowanie kotow.

http://www.iflscience.com/environment/s ... s-good-you

Kto nie lubi link'ow moze nie przyciskac.

To najprostszy sposob na to, aby o tym przeczytac.

I prosze mi nie marudzic, ze tylko link.
Prosze cieszyc sie, ze chcialo mi sie to zamiescic :D
W ten sposob jest i tekst i vide'a.
Cool!

Aloha Friday!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: Reflex »

Gawrony zadziwiaja swoja inteligencja. W specjalnych testach rozwiazuja trudne zadania, potrafia uzyc narzedzi. Zauwazono, jak gawrony upuszczaly na jezdnie orzechy, czekajac az samochod rozgniecie opona twarda skorupe orzecha. Jednak wciaz bylo ryzyko, ze kiedy gawron probowal podniesc swego orzecha z jezdni, wpadnie pod kola samochodu. Co zrobily nasze madrale? Przeniosly na przejsciie dla pieszych na zielonych swiatlach.
Kiedy samochd rozgniotl orzecha, czekaly az czerwone swiatla zatrzymia samochody I dopiero wtenczas zbieraly swoje trofea.

Ponizej historia ktora zachwycila spacerujacych w parku. Ktos porzucil na trawnik papierowy talerzyk z resztkami jedzenia. Gawron zjadl pozostalosci jedzenia, po czym zabral pusty talerzyk I .....wrzucil do kosza na smieci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: godzilla »

nie moglem sie powstrzymac...

tu reflex zablysnal swoja wiedza wikipedystyczna...

pisze o GAWRONIE pokazujac fotki WRONY SZAREJ....

no ale co ja sie tam znam... reflex przeczytal cala wikipedie juz trzy razy...
jest w tym lepszy od Chucka Norrisa, ktoremu sie to udalo do tej pory dwukrotnie... z kopa z polobrotu...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: zoskicyc »

dobre!
na to trzeba byc ponadprzecietnie niesprawnym

CYC
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: godzilla »

zoskicyc pisze:dobre!
na to trzeba byc ponadprzecietnie niesprawnym

CYC
na to trzeba byc jakims kmiotem zyjacym gdzies pod Garwolinem, w jeszcze mniejszym miasteczku, ktory dupy z miasta nie ruszyl przez cale zycie a cala wiedze czerpie z internetu... gdyby czytal madre ksiazki to by wiedzial ze np. w Polsce wystepuje pare gatunkow tego rodzaju, jak np. gawron, kawka, wrona siwa, kruk, sroka i pewnie jeszcze jakies ale te zna KAZDY normalnie myslacy czlowiek...
ja czasami mam wrazenie ze reflex jest faktycznie czlowiekiem niepelnosprawnym cale zycie siedzacym w wozku inwalidzkim, ktorego ludzie nawet na ulice nie wyprowadzaja bo mieszka na pietrze... jego wiedza o realnym swiecie na to by wskazywala...

my tu na jego glupoty naskakujemy i sie nimi wqrwiamy, podczas gdy nalezaloby na to wszystko patrzec ze zrozumieniem i nie wyrazac politowania przez wrodzona grzecznosc... czasem z nim "powalczyc" ale delikatnie, i zawsze na koncu stwierdzic ze nasze odmienne zdanie spowodowane jest naszym niedoinformowaniem i glupota i ze reflex jest mimo to najmadrzejszy.... wtedy byc moze by nas nie zbluzgal...

no ale co ja wiem... cala wikipedia jeszcze przede mna...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: jordan274 »

Tu przyznac musze Panu Godzilli absolutna racje ,to sa wrony szare ,jedna zaprzyjazniona mam ,czesto przylatuje do domu przez balkon ,drazni sie z kotami i czeka na smakolyki,rzeczywiscie sa to jedne z najmadrzejszych ptakow ,gawrony sa czarne ,a w swietle slonecznym ich piora maja blyszczacy ,granatowawy polysk.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: godzilla »

Gawrony dokarmia moja zona zima rozsypujac pozywienie na deklu kompostownika... czasem gdy nie ma resztek albo zapomniala to te lobuzy robia nam koncert bebniac dziobami w pokrywy...
w wikipedii o tym nie pisali...
dziwie sie...
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: jordan274 »

Robimy dokladnie to samo,u nas czesto siadaja na parapecie w kuchni i tluka dziobami upominajac sie o cokolwiek, niestety jeden z naszych kotow jest okropnym tchorzem i jak widzi gawrony na parapecie ,to absolutnie do kuchni nie wejdzie.Pozdrawiam
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: Reflex »

Tu przyznac musze Panu Godzilli absolutna racje
Powyzsze zdanie mnie zaintrygowalo, bo godzilla i racja to niemal sensacja i dlatego zrobilem wyjatek i zajrzalem co on tam genialnego wyskroball w temacie i az sie glosno rozesmialem.

Byc moze ze godzilla ma racje, nigdy nie rozroznialem wrony od gawrona, pamietam ze obsiadalo to drzewa i wrzeszczalo, dla mnie jak dla bardzo wielu ludzi, to jedna rodzina krukowatych, nie znam sie na tym i pewnie dlatego musze byc strasznie glupi.

Zdziwilo mnie ze tak godzilla jak pan Jordan nie zareagowali na inteligencje ptaka tylko na to, kto sie pomylil i kto ma racje. Takie nasze, swojskie, i siermiezne. Na forum gdzie pisza ludzie inteligentni kulturalni, ( m.in. w USA), reakcja bylaby najprawdopodobniej taka:
"Cudowne az nie do uwierzenia, tyle ze pomyliles Tomaszu gawrona z wrona" i tu jakies wytlumaczenie czym sie roznia itd. Skadze. Cala trojka z rabnela z radosci w spodnie, bo nie wolno sie mylic. Jak to na wsi, siermieznie i na ludowo.
A ja naprawde ciesze sie z wami i wstydze sie, bo kazdy polak patriota powinien wiedziec ze czym sie rozni wrona od ga'wrona[/u] Mea culpa.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: PSY, KOTY i inne takie...

Post autor: jordan274 »

Przepraszam Panie Reflex ale chyba tym razem to chyba Pan nie zrozumialm slowa pisanego, czy to ,ze napisalem ,ze ptaki te [wrony ]to jedne z najmadrzejszych ptakow,czyzby uszlo to panskiej uwadze?
ODPOWIEDZ