Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: Malina »

Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze:
>>> W zakrystii kościoła zamontowano czytnik, do którego gimnazjaliści przykładają palce przed i po mszy św. (…) Dzieci, które przygotowują się do bierzmowania, palce w czytniku mają odciskać przez trzy lata. Powinny uczestniczyć w mszach świętych w niedziele i pierwsze piątki oraz w nabożeństwach różańcowych i roratach. Jeśli zaliczą 200 obecności, są zwolnione z egzaminu. <<<

Traktowanie dzieci jak przestępców, zmuszanie do czynnego udziału w obrządkach katolickich to typowe objawy fundamentalizmu w Polsce. Jednakże zapędy kk świadczą o także o zapędach dyktatorskich.
kk marzy o władzy totalitarnej. Chce ją osiągnąć ustawowo i psychologicznie. Zaczyna od najmłodszych, tresując ich jak szczenięta. Strasząc, sprawdzając, obserwując. Ksiądz broni czytnika jak niepodległości. Kiedy dziennikarze "Wyborczej" chcieli zrobić urządzeniu zdjęcie, wezwał policję. Żeby więc zobaczyć, jak wygląda kościół z elementami posterunku policji, trzeba przejechać się do Gryfowa na Dolnym Śląsku.
Ciekawa jestem czy polska młodzież, zorientuje się co też za przyszłość im gotuje kk i oprotestuje skutecznie metody kk. A jeśli tego młodzi nie uczynią, to składam wyrazy współczucia mojej ojczyźnie i boję się myśleć jak tej ojczyzny przyszłość wyglądać będzie.
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: nikita »

...cUz: teraz czytnik uczeszczania do kosciola - wtedy lista obecnosci na pochodzie 1-szo majowym...
Jeden totalitaryzm stara sie wchodzic w slady poprzedniego. W sytemie kontrolowania spoleczenstwa Nie moze byc prozni. Alternatywa byloby unicestwienie. Takie wpedzanie sie z jednej skrajnosci w inna chyba jeszcze potrwa. Demokracja nie jest podarunkiem, moze i musi rozwijac sie powoli i z wysilkiem...
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: Malina »

Ten szczególny przypadek postępowania kk jest niezwykle interesujący pod kątem prawnym. Czy istnieje w polskim prawie konkretny paragraf chroniący obywateli (zwłaszcza nieletnich) przed takimi praktykami dowolnej organizacji i jej pracowników ,w tym przypadku kk.
Demokracja jako taka zdefiniowana, nie istnieje nigdzie na świecie jednak w wielu krajach można powiedzieć, że działa jako pozytywny mechanizm obrony obywatela. Nie jest idealna ale przynajmniej istnieje tam w jakim stopniu poszanowanie prawa i zasad demokratycznych. Mowa o krajach skandynawskich odrobinę o Francji. W Ameryce Płn. demokracji używa się jako fasady dla wybranych do osiągania ich prywatnych celów.
Czy Polacy dorośli do demokracji? Nie są do niej przygotowani i nie daje im się szansy aby się w tej dziedzinie podkształcili. kk wdało się w działalność anty państwową tylko po to by zapewnić sobie władzę absolutną. Metody stosują już te dobrze wypróbowane jak i korzystają z nowych tak popularnych - korporacyjnych. kk obawia się, że jeśli nie będzie prowadziło swojej działalności na zasadzie zamordyzmu - to bardzo szybko utraci wpływy a tym samym władzę. Co za tym pociągnie pieniądze o które głownie im chodzi.
spiggy
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 12, 2009 5:03 am
Lokalizacja: CH

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: spiggy »

Malina pisze:Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze:...
toz to dopiero bohomaz z jezyka polskiego :lol:

kiedys za waszych mlodych czasow bylo radio ejerewan
teraz za moich mlodych czasow jest gie wu...

wystarczy zamienic slowo ''bierzowanie'' na Bar micwa i wszystko sie zgadza



pozdrowionka
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: Malina »

spiggy pisze: toz to dopiero bohomaz z jezyka polskiego :lol:

kiedys za waszych mlodych czasow bylo radio ejewan
teraz za moich mlodych czasow jest gie wu...

wystarczy zamienic slowo ''bierzowanie'' na Bar micwa i wszystko sie zgadza



pozdrowionka
Rozmawiamy o konkretnym zjawisku czy jesteś wstanie coś w tym temacie napisać? jeśli nie potrafisz ustosunkować się do sprawy to nie zaśmiecaj tego wątku. Z góry dziękuję.
Miejsca dość na forum, możesz się produkować do woli.
spiggy
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 12, 2009 5:03 am
Lokalizacja: CH

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: spiggy »

masz na mysli konkretne zjawisko jakim jest ''rzeczywistosc'' wg gie wu czyli tak zwany inaczej ''fakt prasowy'' czy o czyms zupelnie innym (np o numerze buta Rogera Federa)?

niestety z racji mojego mlodego wieku radio erejewan znam tylko z kawalow
moze mnie oswiecisz?
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: Malina »

spiggy pisze:masz na mysli konkretne zjawisko jakim jest ''rzeczywistosc'' wg gie wu czyli tak zwany inaczej ''fakt prasowy'' czy o czyms zupelnie innym (np o numerze buta Rogera Federa)?

niestety z racji mojego mlodego wieku radio erejewan znam tylko z kawalow
moze mnie oswiecisz?
Chcesz zaistnieć na forum? Zacznij być bardziej konkretny. Wcale nie musisz na początek narobić w każdym wątku po troszku. Daj się poznać jako poważny dyskutant na którego teksty można liczyć jako ciekawe bo jak na razie to sypiesz sieczkę po kątach gdzie popadnie.
spiggy
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 12, 2009 5:03 am
Lokalizacja: CH

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: spiggy »

zadalem grzecznie kilka pytan
jako ze napisalas
Zacznij być bardziej konkretny.
tego samego oczekuje od ciebie

ty mnie nie znasz a ja nie znam ciebie
wiec?
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: Malina »

spiggy pisze:zadalem grzecznie kilka pytan
jako ze napisalas tego samego oczekuje od ciebie

ty mnie nie znasz a ja nie znam ciebie
wiec?
Człowieku, nie widzę nic konkretnego w kilku zdaniach które tu napisałeś. Nie widzę także sensu odpowiadania na Twoje zaczepki, podzielisz los innych nieciekawych nicków tego forum. Życzę miłej zabawy.
Trzeci na listę to jednak świetna opcja.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Fundamentalizm dyktatorski w stylu polskiego kk

Post autor: whiskeyprint1 »

Ten szczególny przypadek postępowania kk jest niezwykle interesujący pod kątem prawnym. Czy istnieje w polskim prawie konkretny paragraf chroniący obywateli (zwłaszcza nieletnich) przed takimi praktykami
----------------------------------------------
pod katem prawnym nazywa sie to w polsce "przymusowa dobrowolnoscia" - mysle ze prawo nie ma z tym nic wspolnego bo nie moze zabronic nikomu nawet skrajnego masochizmu - ta sprawa moglłby jedynie zainteresowac sie watykan w sensie prawa koscielnego - ale ci faceci maja cos innego w glowie - oni szukaja diabla nie widzac go w swoim kosciele - diabel niejedna juz msze odprawil
ODPOWIEDZ