Domowe szalenstwa

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Niestety nie mialem stycznosci.
Ale w googlach znajdziesz tony domowych receptur na poison ivy killer, jak remedies for treating.
scooby_brew
Posty: 157
Rejestracja: wt lut 03, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: Canton, MI USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: scooby_brew »

Dla tych, którzy robią w domu kiszoną kapustę, jogurt etc: artykuł w magazynie Forbes p.t. "Fermented Foods Including Yogurt And Sauerkraut May Help Calm Social Anxiety".
http://www.forbes.com/sites/johnmcquaid ... l-anxiety/
Wygląda na to, że probiotyczne jedzenie (i napoje) nie tylko pomaga w trawieniu, ale też jest zależność między tym i zdrowym umysłem.
What goes on in the gut, and its connection to the brain, is a mystery we are only starting to unravel. The gut is home to trillions of bacteria, the so-called microbiome. There are complex, back-and-forth hormonal signaling pathways between the gut and your brain that influence feelings and actions moment-to-moment. The most obvious of these are hunger, the “EAT!” signal, and the sense of fullness and satisfaction that follows afterward, the “STOP EATING” signal.
To by wyjaśniło w jaki sposób zrzuciłem 40 lb (18 kg) będąc na diecie probiotycznej, tzn. jedząc czy pijąc produkty probiotyczne ok 2 razy dziennie. :)
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: godzilla »

przekazcie debilowi ze mu podziekowalem za przepis... w sumie i jogurt i kefir oraz maslanke moge w Niemczech kupowac i czesto kupuje (oprocz jogurtu) a mrozone jagody tez tam maja, wiec po przeczytaniu przepisu reflexa sie odwazylem i zmiksowalem jogurt, jagody, banana, miod, porzeczki a w nastepnym wydaniu dalem morele...
smaczne i chyba zdrowe...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Domowa piekarnia, czy wyrob wlasnych i zdrowych przetworow, to tylko fragment domowych "szalenstw".
Lubie odpoczywac przy majsterkowaniu, moj dom jest pelen moich pomyslow, zagospodarowanych wnek, zmyslnych urzadzen i schowkow, wykonanych wlasnymi rekami. W pewnym momencie pomyslalem ze przydalaby sie stolnica, ksztaltowanie bagietek i bulek zajmuje duzo miejsca. Kiedy poszukalem na necie, zobaczylem to ponizej na zdjeciu, zwroccie uwage na cene., reklamuja reczna robote.

Obrazek

Rozesmialem sie. Poszedlem do sklepu gospodarstwa domowego LOWE'S (moj ulubiony), kupilem odpowiednie drewno, papier scierny, kilka srub, sprowadzilem z amazona wosk pszczeli z domieszka oleju mineralnego i po trzech dniach przycinania, laczenia, wygladzania i nasycenia przczelim woskiem wyszlo to ponizej na zdjeciu. Reczna robota, koszt 22 dolary - nic specjalnego, ale frajda przy majsterkowaniu bezcenna, nie mowiac o 100 dolarach w kieszeni. Stolnica jest tak pomyslana, zeby nie zabierala w kuchni miejsca kiedy gospodyni jej uzywa, mozna ja wtenczas uzyc na kuchennym piecu. Jedna strona do wyrabiana i formowania ciasta, druga do krojenia, rozdrabniania, siekania, etc. Walek ze sklepu : ))

Obrazek
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: jordan274 »

I tu przydalby sie Panu walek z marmuru ,w ubieglym roku udalo mi sie taki dostac ,wystarcza doslownie 3-4 ruchy walkiem i w zasadzie kazde ciasto jest dobrze rozwalkowane ,nawiasem mowiac ciezki jak cholera.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Moje koktajlowe cherry. Krzaczysko juz ma ponad 2 metry, ledwie nadazam go podpierac. Zaskakuje bo przerasta kazda nowa podpore ze sklepu. Kiedy go kupilem na wiosne siegal mi nieco powyzej kolan. Nie obeszlo sie bez niespodzianek. Dwie piekne galezie, pelne jeszcze zielonych pomidorkow sie zlamaly i odpadly. Albo zrobil to ktos, albo wiewiorki ktore zaczely sie zajadac moimi pomidorami. Poradzilem sobie posypaniem krzaka czerwonym mielonym pieprzem cayenne i przefasonowaniem podporek. Juz mielismy wiele salatek ze zbiorow, a to wciaz rosnie i kwitnie. Nastepnej wiosny bede madrzejszy o biezace doswiadczenia.

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: sprawiedliwy »

Och jak chciałbym takie pomidorki, pewnie słodkie i mięsiste i czerwone w środku, a ja mam tylko szczypiorem. Nawet bazylię mi spaliło słońce czy jakieś choróbsko.
Ale mam nowe odkrycie kuchenne tj. suszony czosnek niedźwiedźi.
no i od jakiegoś czasu kurkuma.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: jordan274 »

Kilka lat temu popelnilismy przestepstwo i wykopalismy odrobine czosnku niedzwiedziego w lesie i posadzilismy na naszej dzialce,rosnie tylko bardzo sie rozrasta wiec czesc trzeba likwidowac.jesli moge dodac ,bazylia nie lubi ostrego slonca ,trzeba ja posadzic w nieco zacienionym miejscu albo po prostu w doniczce w domu.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: Reflex »

Tak sa jak piszesz slodkie i soczyste, ale nie miekie jak ze sklepu, raczej jedrne i miesiste.
Nie slyszalem ze bazylia nie lubi slonca, wrecz odwrotnie, tutaj pisza ze potrzebuje przynajmniej 6 godzin pelnego slonca. Moja bazylia rosnie w pelnym sloncu, byla juz kilka razy przycinana w polowie i wciaz sie rozrasta jak szalona. Nie wolno tylko dopuscic do przekwitniecia i regularnie podlewac. Moze masz jakis inny gatunek, dobrze byloby poszukac porady na necie, albo w jakims ogrodnictwie. Rowniez w sklepie z sadzonkami bazylii, powinna byc zalaczona instrukcja jak sie z nia obchodzic.
Wlasnie dlatego, ze tu mam silne slonce, uzywam codzien specjalnego wilgosciomierza gleby, bazylia jest dosc wrazliwa na susze, zbyt mokra tez szkodzi, korzenie potrzebuja tlenu.

Zaciekawil mnie ten niedzwiedzi czosnek.. Ja mam kilka doniczek szczypioru z czosnku, moj przysmak do kanapek ziemniakow etc. Ten niedzwiedzi musi byc mocny. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Domowe szalenstwa

Post autor: jordan274 »

Moja bazylia ,ktora rosla w pelnym sloncu niestety padla ,byla podlewana tak jak trzeba ,natomiast bazylia ,ktora rosnie na ogrodzie w polcieniu rosnie swietnie,a miejsce w ktorym mielismy ja posadzic wskazal nam facet ,ktory zajmuje s ie hodowla ziol ale pod folia.Byc moze nie tylko slonce ale i inne warunki maja znaczenie nie mam pojecia w kazdym razie na ogrodzie rosnie nam bardzo dobrze ,oczywiscie narazie.
ODPOWIEDZ