Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: godzilla »

Dzień Niepodległości jak marzenie! Polska dla Polaków!

Na ile wycenilibyście Szanowni Rodacy ten obraz? Ja bez kozery daję milion słów! Wszystko w tej kompozycji jest idealne w proporcjach, godne, prawe i sprawiedliwe. Młode pokolenie Polaków, po 50 latach komuny i 25 latach zaprzaństwa przyklęknęło przy pokoleniu Polaków, które dało nam ten dzień. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim bije po oczach tak dosadną symboliką, że kto ma się popłakać, ten płacze, kto palić ze wstydu i strachem bełkotać, ten się pali i bełkocze. To pożądane i wyczekiwane piękno było początkiem dalszych cudów. Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, a potem Apel Poległych na Placu Piłsudskiego. Pierwszy raz od wieków nikogo nie zabrakło. Powstańcy wszystkich Powstań, Żołnierze Niezłomni, ofiary stalinowskiego PRL-u. Prezydent Andrzej Duda przywoływał wszystkich i wszyscy stanęli obok polskich żołnierzy. W tle z zagryzionymi wargami i wytrzeszczonymi oczami jak kołki w płocie tkwili miłośnicy „tenkraju” i ledwie utrzymywali pion. Tak ma wyglądać polskie święto, margines na marginesie Polacy w Polsce. W szczegóły wchodzić nie zmierzam, krótko wyłożę ideę. Hańbą, hańbą i jeszcze raz hańbą jest to, że blisko wiek sowieccy generałowie i pokolenia esbeków uchodziły za elity Polski, jednocześnie prawdziwych bohaterów i elitę mieszano z błotem, nazywano bandytami i nazistami. Nie obecny stan rzeczy jest przerażający, totalitarny i szowinistyczny, ale poprzednie zwyrodnienie. W haśle Polska dla Polaków zawiera się esencja normalności, którą stłamszono etykietami szaleństwa i nacjonalizmu. Tymczasem chodzi wyłącznie i aż o to, aby Polak w Polsce decydował o sobie, bez żadnych kompleksów, dyscypliny wewnętrznej i zewnętrznej.

Polskie sprawy trzeba porządkować możliwie najszerszym frontem, na szpicy powinni stanąć najlepsi z najlepszych i pociągnąć za sobą resztę. Bez terapii szokowej stracimy kolejne dekady na rozmywanie oczywistości i relatywizowanie wartości. Dziś zmian boja się trzy grupy. Po pierwsze stara zgnilizna żyjąca ze złodziejstwa i zaprzaństwa, która do niedawna była panem i władcą sytuacji. Po drugie wszelkiego autoramentu koniunkturaliści, karierowicze, tanie i droższe panienki gotowe sprzedać się za pieniądze i sławę. I w końcu trzecia grupa, pogubieni w permanentnej propagandzie i pedagogice wstydu Polacy. Jedynie tym ostatnim nie wolno robić krzywdy, tutaj trzeba cierpliwości i empatii oraz czasu, aby zahukani zrozumieli, że czas powstać z klęczek i pewnie stanąć na nogach. Starą zgniliznę wyciąć w pień, każdy chirurg to powie, najmniejszej litości, oni mają czuć, że nic nie znaczą i do niczego się nadają. Jeśli się, któryś karierowicz rzetelnie i prawdziwie nawróci, ode mnie ma wybaczone, bo sam błądziłem, chociaż z głupoty nie dla mamony. Polska dla Polaków! Daleko mi do tradycji narodowej, nigdy specjalnie się nie ekscytowałem Dmowskim, a współczesne ruchy narodowe w mojej ocenie są najłagodniej mówiąc niedojrzałe. Żaden ze mnie żarliwy katolik, od ćwierćwiecza żyje w grzechu ateizmu, ale nie boję się Polski narodowej i Polski katolickiej. Polskę narodową i katolicką znam od zarania i taka Polska nie sadzała ludzi na nogach od stołka, nie strzelała Naganem w potylicę, nie mordowała studentów, robotników i licealistów.

Obrzydliwe, propagandowe poniewieranie Polski i Polaków kona na moich oczach i za ten jeden widok jestem gotów oddać wszystkie inne widoki. Przywracanie normalności zajmie wiele czasu, ale najważniejsze jest, aby takich obrazów i takich apeli, jakie widzieliśmy 11 listopada 2015 roku nigdy nie zaniechać i nie profanować. Ważne jest też, aby każdy Polak mógł się spełniać na swój sposób, dlatego nie mam zielonego pojęcia po co angażować Prezydenta w Marsz Niepodległości, który ma swój zawadiacki i oddolny urok. W tym roku był spokój jak makiem zasiał, nie spalił się żaden świeżo ściągnięty z Niemiec wóz TVN, nikomu nie wybito zębów. Zachowała się ruska budka i meliny lewackie, zwane squatami. Szczęście od Boga? Nie, po prostu pierwszy raz władza „tenkraju” nie odważyła się przygotować prowokacji i nie śmiała zdeptać flagi. Przegrali, oni przegrali na słowa, na gesty, na symbole, na każdym polu. Jeszcze dziś potrzeba nam kontynuacji, ostentacyjnego zatykania sztandarów. Z czasem symbolika wróci na swoje miejsce i będzie tylko i wyłącznie odświętnym ubraniem Polaków, nie elementem edukacji, po latach bolszewickiego analfabetyzmu.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: godzilla »

ten na czerwono zaznaczony fragment jest dla niektorych ludzi na tym forum...
jesli sa Polakami oczywiscie...
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: wiara i s »

co powinien miec prawdziwy POLAK
pytam bo sie pogubilem
raz tak raz siak
jak odpowiadal moj SP dziadek na pytanie "co slychac"
ano chlopoku to zalezy z kuda wiatr zawieje
dzisiaj akurat ze wschodu
ot co slychac 8-)
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: godzilla »

co powinien miec?
duzo pieniedzy, zdrowie, dzieci i prawo do decydowaniu razem z innymi Polakami o tym co ma sie dziac w JEGO kraju...
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: wiara i s »

to jak P uwazasz ja POLAK czy Polak (bo widze ze masz P certyfikat na POLSKOSC)
ja mysle zem Polak
chociaz nie chce decydowac jak maja zyc rodacy w moim kraju
bedac za granica
co najwyzej moge komentowac bzdury 8-)
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: godzilla »

ty to jestes jakas menda... jesli chodzi o charakter...

spytales co powinien miec Polak, wiec odpowiedzialem...
ty pytasz o "prawdziwosc" Polaka... ja nie jestem w tym fachowcem aby oceniac prawdziwosc czy falsz...
ja moge jedynie oceniac czyjes wypowiedzi i zachowanie...
jesli sa antypolskie to wydaje mi sie ze czlowiek, ktore wypowiada czy pisze antypolskie tresci nie jest raczej Polakiem lub takim sie nie czuje...

w Dniu Niepodleglosci, ktory jest swietem Polakow, tacy ludzie jak pomorzak drwia z tego i wrzucaja tu szkalujace Polakow obrazki, ktorych autorem sa antypolscy prowokatorzy-skur.wysyny...

autor tego plakatu zawieszonego przez pomorzaka wzial za wzor niemiecki plakat z czasow adolfa i go przypasowal do polskich narodowcow... bo on jest artysta-prowokator i chce zaistniec, jednoczesnie ukrywajac wlasna tozsamosc...

za komuny pelno bylo prowokatorow wszedzie... czlowiek sie bal cokolwiek powiedziec bo zaraz gdzies doniesli przyjaciele, koledzy, sasiedzi czy tylko "zyczliwi"....

teraz te mendy dalej walcza o swoja czerwona wladze...
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: wiara i s »

„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"
nie gardlujac
cicho I anonimowo
bez fleszy poklasku


ty to jestes jakas menda...
teraz te mendy dalej walcza o swoja czerwona wladze...

widzisz jak latwo kogos skrzywdzic :(
I nie pisz ze wyrwane z kontekstu
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: godzilla »

pomorzak jest menda, jego skrzywdzic nie zdolam...
niech zacytuje jeszcze wiecej propagandowych "dowodow" z niemieckich mediow, z lisa, z michnika czy urbana... bo to sa przeciez same prawde mowiace media... najpierw ktos cos napisze, stwarzajac "fakt medialny" a potem te wszystkie kur.wy to cytuja i juz mamy ze "wszyscy pisza"....

te mendy z czerskiej pisza paszkwile na Polakow w zachodnich mediach a potem je na chama w Polsce rozpowszechniaja jako "glos zachodnich mediow".... i nawet sie z tym kur.ewstwem specjalnie nie kryja...
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: zoskicyc »

trudno wypowiedziec sie
o charakterze prawdziwego
nawiedzonego zawartoscia
piwa lech - to nie jest moj
zawod - ale widze ze fontanna
rozpuszcza nawet miedzypalcowe
grzybobranie

czesc
capito
CYC
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Matka Kurka o Dniu Niepodleglosci

Post autor: Galwas »

https://youtu.be/2stNE3FXZO8
Chciałem zadedykować ten filmik prawdziwym patriotom, ale z jakiegoś powodu mi się nie udaję - zapomniałem, jak się to robi.
ODPOWIEDZ