Oahu

A picture is worth a thousand words.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Ja na serce prawdopodobnie nie umre Panie Godzilla. Ja mam od lat arytmie po lekarstwie, ktorym leczono mnie kiedy bylam malym dzieckiem (dyfteryt), kiedy to bylam w szpitalu dwa tygodnie. Przezornie biore lekarstwo od lat. To jest jedna moja przypadlosc. Poza tym nic innego mi nie dolega i na nic innego lekarstw nie biore. Wszystko jest w normie ze wzgledu na moj zdrowy styl zycia. Na te niestrawnosc i bol zapewne wplynely twarde skroki z pomidorow, ktore zjadlam z chlebem pozno wieczorem, bo musialam wziac lekarstwo na serce.
Zdarza sie to bardzo rzadko, ostatnio podobny byl dwa lata temu, ale tylko podobny.
Pan mnie nie zrozumial.
Problem w tym, ze ja nie mam wyzaczonej do tego osoby, musze to zrobic.
I o tym wlasnie pisalam, ze to bylo jakby przebudzenie, ze musze nad tym wszystkim myslec.
Juz wiem nawet kto to bedzie.
Ktos znajomy i tu na miejscu. Ja nie chce innych ludzi obciazac finansowo swoimi sprawami, a ci ktorych moglaby sa za najwieksza z wielkich wod. Czlowiek jednak chcialby, aby to byla rodzina.
Dziekuje za rade, ale o ile wygladalaby ona inczej, gdyby Pan pozbyl sie swojego grubianstwa
i napisal do mnie jak do czlowieka. Przeciez ja jestem dla Pana serdeczna. Roznimy sie pogladami,
ale to nie powino przeszkadzac.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

A teraz cos specjalnego

Hokule'a podrozuje przez swiat...

https://www.facebook.com/hokuleawwv/?fr ... nref=story

Przybyla do NY
https://www.facebook.com/hokuleawwv/pho ... nref=story
Obrazek

alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Bylam na pieknej uroczystosci swietowania zycia znanej propagatorki i nauczycielki hula, cioci Hoku, 57. Z moja znajoma reprezentowalysmy polska grupe z Polski, tzn. moja znajoma, a ja bylam dla towarzystwa, ale tez reprezentowalam Polske. Mialysmy ze soba czerwone serce z gozdzikow z bialymki kwiatami w srodku oraz leje z bialego imbiru na szyjach.
Takiej uroczystosci nigdy nie widzialam w zyciu. Cala wielka kaplica na olbrzymim cmentarzu (a sa tam takie dwie z dwu roznych stron) pelna ludzi, piekna oprawa, ale nie religijna, choc byl i pewien biskup (po cywilnemu, niekatolicki). Aunty Hoku miala siedmioro dzieci, to przed trumna z mama wszystkie corki tanczyly hula, wg Grace. Przedstawiano historie jej zycia w zdjeciach na ekranach, w tym propagowanie tanca hula na swiecie, w tym w Europie. Blizsi i dalsi wspominali ja bardzo serdecznie i ze szczegolami, smiech takze goscil, jako ze zmarla miala duze poczucie humoru. Najbardziej jednak empcjonalne byly trzy rzedy w innych kolorach sukni tacerek hula, ktore takze spiewaly tanczac. To byl specjalny taniec hula, w podziekowaniu cioci Hoku za jej wklad w kulture, tradycje i rodzine w ogole, a dziekujac w tancu kladly sie az na podloge, niesamowite... Oczywiscie nie mogly spiewac nie placzac, ale spiewaly... Potem zegnao ciocie Honu i skladano kondolencje rodzinie. Gral i spiewal miejscowy zespol po drugiej stronie i tancerki tanczyly hula.
Dzisiaj odbyla sie uroczystosc i rozsypanie prochow aunty Honu z lodzi. Oczywiscie to nie bylo w Honolulu, ale w innej czesci Oahu, tak jedna jak i druga uroczystosc. Dzisiaj nie moglysmy wziac udzialu w tej ostatecznej drodze aunty Hoku. Choroba ja zmogla, ciezka choroba, ala tylko 57 lat przeciez miala. Niech odpoczywa w pokuju... Jej legacja pozostanie na zawsze, a ona pozostanie w sercach innych, ktorych jej zycie dotknelo.



alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »







A tu male Japonki tancza hula:

alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

A to jest mozna powiedziec najbardziej popularny utwor muzyczny, do ktorego tancza hula na roznych scenach.
Spiewaja po hawajsku,ale nalezy pamietac, ze ten jezyk nie jest w powszechnym uzyciu, byl tepiony swego czasu przez lata...



Ta gaska (niech bedzie ges) z grantowa glow i lapkami jest dzika i nazywa sie nene.
Widzialam takie na Maui w upcountry, w drodze na Haleakala.

Czasem potrzeba przeciwwagi do waszych powaznych dyskusji.
A i muzyki mozna posluchac.

A tu jest jeszcze jedna, innej grupy, tez popularna

Starsze i nowsze wykonanie.





Dziekuje za uwage : ))
Mahalo!
Nie jest mi za bardzo do smiechu, jak to sie mowi,
ale z usmiechem latwiej zyc!
I to jest prawda.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Filmiki byly robione dla fb i dlatego taki jest do nich link:

https://www.facebook.com/Hawaiianisland ... 293521032/

https://www.facebook.com/Hawaiianisland ... 038711224/

https://www.facebook.com/liveinhawaii12 ... 471670933/

Sa intersulace, dlatego je zamieszczam, choc to nie z youtube i nie widac jako filmow na pierwszy rzut oka.
Kto sobie zyczy, moza nacisnac na link.
Ciekawe, czy mozna sciagnac z fb jako filmy?
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Oahu

Post autor: godzilla »

raczej byloby ciezko lub niemozliwe to sciagnac...
probowalem juz pare razy z innymi filmami i nie poszlo...
moze jakimis specjalnymi narzedziami sie da...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Jedna z hawajskich legend...



A tu spiewaja przed swietami w Kahala Mall, gdzie ja chodze nieraz na "madre" zakupy do Whole Foods. To jedyny Whole Foods Market in Honolulu.



Ciekawa jest geneza samej grupy Hapa, w ktorej Barry Flanagan, przybyly niegdys z New Jersey, komponuje te utwory. Grupa powstala na Maui, ale teraz rezyduje w Honolulu.

Kto ma ochote i moze jest tutaj, zapraszam na Great Waikiki Beer Festival!

Kokosowy porter z Maui jest one of a kind! :))



"Hapa" bedzie grac i spiewac!
Zaproszenie:
https://www.facebook.com/HiltonHawaiian ... nref=story
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Ale gra!

alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »





Jeszcze nie bylam na Diamond Head, ale przechodze obok;)
ODPOWIEDZ