babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Podaję bez specjalnego powodu, ale najnowsze dane. Tutaj zawziecie i za wiele sialo sie propagnde i falszowalo fakty.

Niemcy są największym płatnikiem netto w UE. W 2016 roku (to ostatnie dostępne dane) wpłaciły około 13 mld euro więcej, niż otrzymały z powrotem w postaci środków z funduszy. Na drugim miejscu jest Francja, której nadwyżka wpłat nad tym, co dostała z UE wyniosła 8,2 mld euro. Podium zamyka Wielka Brytania, gdzie nadwyżka sięgnęła ponad 5,6 mld euro. Z kolei Polska w 2016 roku wciąż była największym beneficjentem. Dostaliśmy ponad 7 mld euro więcej, niż wpłaciliśmy do budżetu UE.
zrodlo
http://next.gazeta.pl/nextnext/56,16255 ... z#BoxBizCz
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: babulenie

Post autor: zoskicyc »

duzo piszesz
a ja poczytalem raz jeszcze twoje teksty do niego ...
wystarczy sie cofnac i latwo je znalezc...

dla mnie przyjazn ma cos wspolnego z szacunkiem
w tym co i jak do niego pisales ja tego szacunku nie widzialem
zapewne jestem zbyt glupi by taka przyjazn zrozumiec
jesli nie pisales o przyjazni gdy byl z nami to czemu piszesz teraz
starajac sie jednoczesnie za "jego pomoca" dokopac innym
myslisz ze to w jego imieniu
ja sie dziwie
------------------------------

to ja dziwie sie tobie - serca pokornego
nie jestes w stanie zrozumiec kontrowersji
i roznych postaw /polskosc - niemieckosc/
bo nie dojrzales by pojac na czym polega przyjazn
ktora nie ma nic wspolnego z roznica pogladow
za duzo czytasz
gorzej
nie rozumiesz zawartosci tego co czytasz

poza tym szafujesz slowem "przyjaznW" nie
majac pojecia co to slowo oznacza
jesli nie wiesz - spytaj twojego "przyjaciela"
pierwotniaka - twoja z nim przyjazn jest
twoim wykladnikiem "przyjazni"

capito?

CXC
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Brodacz Cycem gardzil, dawal temu wyraz wiele razy.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: babulenie

Post autor: zoskicyc »

panie pomorzak
jestes tak jak on "przyjazny"
roznicie sie tylko
w wersji jezykowej (tu mowie
o slownictwie)

on ateista
pan biblista

capito?

CXC
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Co sie dzieje z Pomorzakiem? Brakuje Cie tutaj Mirku, mam nadzieję, że to tylko odpoczynek od forum, ze w domu wszystko dobrze. Daj przynajmniej jakiś znak. Tak samo Galwas, jak sie masz Wlodku?

I jeszcze Rekin. Bylem dla niego za surowy. Miał może skrajny sposób (dewocjonalny) demonstrowania swojego patriotyzmu i spraw polskich. Robil to nieco natarczywie, ale nikogo nie obrazil personalnie a to należy docenić.
Jeśli to czytasz Rekinie, przepraszam, i pozdrawiam Cie cieplo.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Internet zmienil świat. Sposób w jaki się komunikujemy, w jaki kupujemy, jak docierają do nas informacje z zewnątrz lokalnie i ze świata. Magiczne okno we własnym pokoju w którym załatwiamy dziesiątki spraw nie wychodząc z domu.

Moj dzień, niezmiennie od lat zaczyna sie od czytania porannych wiadomości, docierających z calego świata, z wielu możliwych zródel, we wszystkich językach. Mamy nieograniczony dostęp do informacji i wiedzy popartej materialami wizualnymi na żywo.

Dzisiaj wydaje się to taki normalne, że niemal nie zdajemy sobie sprawy w jakim tempie i zakresie się zmienil świat. Zastanawiam sie, gdzie bym dzisiaj byl bez internetu. Dzieki niemu nauczylem sie gotować. Zrobilem samodzielnie dziesiatki rzeczy o ktorych kiedyś nie mialem pojecia. Poznałem wspaniałych ludzi. których normalnie nie spotkałbym nigdy w życiu.

Wczoraj w Walmarcie zaczepil mnie facet i zapytal jaka firma dostarcza mi telewizyjna sieć kablową.
Rozesmialem się. Zadna proszę pana, komu jeszcze dzisiaj jest potrzebna cable TV? Filmy mogę miec z Netflixa za bezcen, informację i rozrywke z internetu.
Telewizja Air (z powietrza czyli anteny) zapewnia wszystkie glowne stacje amerykanskie: NBC< ABC< CBS< FOX>PBS - około 20 kanalow za darmo.

Facet kiwnąl glową i jeszcze zapytal z nadzieja w glosie od kogo mam internet. Od X-finity odpowiedzialem. Twarz pana sie rozpromienila w usmiechu, no...X-finity to wlasnie ja: )))
(X-finity, dawniej Comcast to największy dostawca kablowej telewizji i internetu w USA).

Zapytal jeszcze ile placę miesiecznie uścisnal rekę i poszedl. Konkurencja jest duża, potentaci walczą o klienta a my dzieki internetowi i konkurencji możemy sobie wybrać dla siebie najlepszą opcje a nawet wynegocjować cenę. Nie wiem jak w Europie, również landline telefony (te na drucie i biurkach) przegrywaja z tanimi sieciami dostarczanymi przez szybki internet. Wystarczy go podlączyc do modemu. Laczność z calym światem niemal darmowa.
No i nasze nieodłączne, male ale potężne, oczywiście zintegrowane z internetem smartfony. Cybernetyka nas podbija, przykuwa do netu, podpatruje i śledzi nasze ruchy... Uważajcie tam sobie, ja sie na was teraz patrze.... :mrgreen:
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Nacieszcie oko tym automobilowym cudeńkiem. Brytyjski MCLaren (250 tysięcy dolarów) , który konkuruje z luksusowym Audi i sportowym Porshe.

Obrazek


McLaren 570S jest wyposażony w silnik 562 KM, 3.8-litra podwóje turbo V8.
Osiąga 0-100 kph w 3.2 sekundy, max szybkośc 360 km/h
Cabriolet


22 zdjęcia (kliknij)
https://www.msn.com/en-us/news/photos/t ... cP#image=1
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Ja wiem. Pisanie na forum ma być przyjemnością raczej spontaniczną.
Ale każdy powinien wiedzieć, że forum żyje tak dlugo, jak dlugo sie
na nim pisze...

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: babulenie

Post autor: Reflex »

Przesadzać nie lubie a jesli juz to w ogródku.
Koszyczek tegoroczny, petunie posadzone w drugiej polowie lutego.
Chwalę się, bo w dziedzinie kwiaciarstwa i ogrodnctwa jeszcze nie dawno bylem i wlaściwie wciąż jestem ignorantem. Ale próbować można a nawet trzeba, satysfakcja duża. Tam w tle pod plotem z lewej to mięta, bedzie w tym roku dużo Mojito. Pozdrawiam wiosennie...

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: babulenie

Post autor: sprawiedliwy »

rozmaryn też widzę, jeszcze w doniczce srebrnej, Uwielbiam szczególnie na grilowanym kurczaku.
Zablokowany