Dzieje sie...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: wiara i s »

Dzien Dobry moj drogi jankeski przyjacielu!!!!!!
Reflex pisze: pn lip 30, 2018 3:58 pm USA Trump chce zmienic charakter USA i światowy porzadek.
Podaje przyjazną rękę Korei Pólnocnej i Putinowskiej Rosji, rozbija wieloletnie uklady i zwiazki z najbliższymi sojusznikami na świecie: Kanadą, Meksykiem i Europą. I choc Chiny politycznie nalezą do nieco innej opcji, gospodarczo byly mocno związane z USA - otrzymaly od USA silny cios.
Czy moglbys troche rozwinac te plusy P.Prezydenta .Ostatnio oznajmil wzrost PKB ma wynosic 5.18-n 5.38

Eksperci mowia 2.18 z prawey lewej strony i srodka co znow uzyl nie tego wyrazu i poprosi o stenogram jak z P.P. W.W. Putinem

Niszczy sprawdzone sojusze niszczy U.E Opowiada bajki o zachodzie slonca (atomowego) w K. Poln.

Czy wiesz ze Ford w ciagu 6 mcy zwolnil 25 tys pracownikow.

OK ide skorzystac ze slonca 115* i wody

My w Az mamy chyba takie same tv chanel :lol:

Marek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Czy moglbys troche rozwinac te plusy P.Prezydenta .Ostatnio oznajmil wzrost PKB ma wynosic 5.18-n 5.38
Oj moglbym, ale czy tu trzeba coś jeszcze cos udowadniać? I skąd sie wzielo w Twoim tekscie slowo "plusy P. Prezydenta"? To jest zadufany w sobie moron, czlowiek nie posiadajacy klasy a juz najmniej wiedzy o roli USA i swiatowej gospodarce.

Ten czlowiek nie zrobil dla gospodarki USA NIC! Dobre wiadomości o gospodarce zostaly utrwalone przez Prezydenta Obamę, który wyprowadzil USA z upadku w czasie światowego kryzysu i która idzie wlasnym rozpędem. Nawet nie chcę myśleć co może czekać Amerykę po gestach Trumpa i rewanżu Chin, Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej.

Jesli Trump nie zrobi cos widowiskowego, myślę że wczesniej czy pózniej zostanie usuniety ze stanowiska Prezydenta przed czasem. Ja mam taka nadzieję

PS.
Ciesze sie że odpoczywasz Marku, pisz - to forum potrzebuje energii.... :mrgreen:
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

No to gratuluje, jesli bierzecie koledzy informacje jedynie z TV chanels.
I z Time odnosnie Trump'a. Moze to i bufon, ale prawda zawsze lezy posrodku jak mowi popularne polskie powiedzenie.
Na pewno nie w kontrolowanych mediach, ktore gdyby mogly podcielyby Trump'owi szyje.
Az zbiera na obrzydzenie, kiedy przelaczajac kanaly natrafi sie na np. Good Morning America albo chce po prostu zobaczyc wiadomosci. Tylko nocne maja swoje umiarkowanie. Co za smietnik, jesli porowna sie to z tym, co mialo miejsca nawet przed objeciem prezydentury przez Trump'a. Taki np. George Staphanopulos, czy jak mu tam, ktorego tak zawsze lubilam. Zajmuja sie jedynie plotami i nagonka na tego, kto rzadzi podsycajac napiecie spoleczenstwa i piora mozgi widzom, ktorzy potem atakuja przeciwnikow. Cos jak np. onet.pl w Polsce, gdzei kazda plota powoduje "zarcie" sie internautow az do stopnia, gdzie jedynym wyjsciem jest tylko tam nie wchodzic. Na portalach amerykanskich czesto nie ma nawet mozliwosci jakiegokolwiek komentarzu pod umieszczona plota. I to jest wlasnie pranie mozgu i kontrolowanie czytenikka czy widza. Ma to wziac jako fakt. Dobrze, ze wiekszosc amerykanskiego spoleczenstwa nie ma jednak wypranego mozgu, ta czesc ktora umie myslec, a jest ich wielu. Inaczej Trump nigdy nie zostalby prezydentem.

A ja sie powaznie zastanawiam (w czasie kampanii wyborczej bylam za Bernie Sanders, Cinton zdyskwalifikowalam od poczatku, za duzo Arabii Saudyjskiej w Bilaym Domu, powiazania z kontrowersyjnymi sponsorami, itd., ale partia demorkatyczna ukradla mu wybory na poczet Clinton'owej), czy przypadkiem stawka nie jest o wiele wyzsza, ale media piora mozgi i odwracaja uwage plotami i taplaniem sie w nich na tak powaznej scenie politycznej, aby ukryc co sie naprawde dzieje.
Albo taki za przeproszenie sh.it o zmianie fryzury Kardashian, zachowania nowej synowej krolowej angielskiej wraz z jej zdjeciem na Yahoo w czolowce, jakby to dla kogos mialo jakiekolwiek znaczenie. Albo o przedawkowaniu Demi Lovato, nie mozna sie od tego odpedzic. Corka tych, ktorzy mieli z tym samym problem, jakby to byla jakas nowosc. Wazne sprawy jednak przekazuje sie jako ploty, o ktorych prawde sie walczy i na tak wysokim szczeblu. A gawiedz bawi sie Karashianami, kto i kiedy puscil baka, jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie dla czyjegos bytu. Same pier.doly. Kiedys tez byly, ale nie do tego stopnia. Kiedy Clinton dostawal loda (chyba tak sie to nazywa, czy "robiono mu loda" po polsku, czy jak mu, tam w owalnym biurze, to mu to bardzo szybko zapomniano, bo przystojny. Ilu przystojnych ludzi na takie ekscesy sobie nie pozwoli ze wzgledu na szacunek dla reprezentowanego stanowiska oraz zasad etycznych, ze to ten, ktory lubi oszukiwac, kur.ew.stwo bowiem Panie i Panowie to nie oznaka przystojnosci, ale charakteru. No i wiekszej ilosci testosteronu, ale te ilosc moze miec takze i brzydal przeciez.
Jak Trump chcial miec kogos na boku, to zly charakter, a Clinton w Bialym Domu, to OK. Hipokryzja do potegi.

Pare dni spotkalam sie z taka oto wypowiedzia. Rzadko obecnie wchodze na polskie portale, bywalam czesciej tylko miesiac, ale widac trzeba mi bylo wejsc, aby to przeczytac i mala dyskusje pod tym.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald ... ji/me5k4qp

Popatrzcie, jesli sobie zyczycie, co pisze taki np. Joe Urbanski na temat Trump'a i Putina.
I to ma sens dla mnie, choc moim kandydatem na prezydenta byl Bernie Sanders.

Bo prawda nie jest wg mnie tylko czarna i biala, ale szara.

To tyle.

Rowniez serdecznie pozdrawiam!

Mowicie pisac, to pisze!
Moze to nie miec dla Was senu, ale dla mnie ma.
I dlatego pisze.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: rekin oceanu »

Reflex pisze: pn lip 30, 2018 7:44 pm Ten czlowiek nie zrobil dla gospodarki USA NIC! Dobre wiadomości o gospodarce zostaly utrwalone przez Prezydenta Obamę, który wyprowadzil USA z upadku w czasie światowego kryzysu i która idzie wlasnym rozpędem. Nawet nie chcę myśleć co może czekać Amerykę po gestach Trumpa i rewanżu Chin, Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej.
Nie będę się głębiej wypowiadał na temat Prezydenta Trampa po prostu nie znam go tak głęboko.
Dla Polski uczynił krocie.
Wyrwał biedaków spod siekiery Chasydów.
Tusk odbierał biednym tego co nawet nie mieli a dawał Bogatym.
Kaczyński odbiera Bogatym daje biednym.
Teraz wprowadza ustawę o oddłużaniu długu wewnętrznego.
A czas mają banki 7 lat.
Tak samo dłużnicy.
Długi bezmyślnie dawane będą kasowane.
I Zapytam ci się czy można dać kredyt osobie bez dokumentów i innych zabezpieczeń.
Mając tylko dane co jest nieuniknioną formą ich używania potrzeb.
A jakich to powinieneś wiedzieć.

Kaczyński wywala Ludzi SB Chasydów.
To tak jak za Hitlera na pierwszy front szli przestępcy w hełmami trupią czaszką.
To właśnie oni co niektórzy Chasydzi. wysyłali Polaków na Sybir.
Zamykali do więzień.
Lub po prostu mordowali.

rekin
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: jordan274 »

Dobrze ,ze wprawdzie niezbyt czesto jest ktos ,kto napisze cos ,co mozna z przyjemnoscia przeczytac,forum
schodzi kompletnie na psy,a szczegolnie dzieki osobnikowi ,ktory wypisuje tu takie brednie,ze na to nie ma nawet sensu rzucac okiem,zasmieca niemal kazdy watek i to jest przyczyna ,dzieki ktorej cale to forum stracilo
kompletnie na atrakcyjnosci,jedna wielka grafomania i bezsens.Alohilani serdecznie pozdrawiam i dzieki za pisanie
nawet tylko od czasu do czasu....
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Jordanie wybacz, ale moim zdaniem, choć sa momenty skromne ( nikt nie pisze),
to kiedy pojawiają sie posty jest to przyzwoite forum. Chyba nie zaprzeczysz.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Alohilani pisze:
No to gratuluje, jesli bierzecie koledzy informacje jedynie z TV chanels.
I z Time odnosnie Trump'a. Moze to i bufon, ale prawda zawsze lezy posrodku jak mowi popularne polskie powiedzenie.
Na pewno nie w kontrolowanych mediach, ktore gdyby mogly podcielyby Trump'owi szyje.
Az zbiera na obrzydzenie, kiedy przelaczajac kanaly natrafi sie na np. Good Morning America albo chce po prostu zobaczyc wiadomosci. Tylko nocne maja swoje umiarkowanie. Co za smietnik, jesli porowna sie to z tym, co mialo miejsca nawet przed objeciem prezydentury przez Trump'a. Taki np. George Staphanopulos, czy jak mu tam, ktorego tak zawsze lubilam.
Potraktowalas mnie Alohilani jak sztubaka, który cos tam gdzieś tam czyta, lub oglada na internecie.
Trumpha znam od lat. Kiedy sie zajmowal budowla ekstrawaganckich budowli i kiedy wystepowal w telewizji, na wyborach miss swiata... nie mialem nic przeciwko niemu. Byl zarozumialy, zachowywal sie jak bóstwo, jego prywatna sprawa.Ale kiedy zostal prezydentem tego kraju, ktory szanuje ...moja tolerancja dla bufona się skonczyla.

Jeśli masz mi cos do zarzucenia, napisz to jasno, jestem otwarty na każdy dyskusyjny post.
Ale nie pisz bzdur co ja ogladam czy czytam. Wiem ze stanęlaś za Trumpem po wyborach, ja mialem na ten temat innne zdanie, ale nie wyskoczylem na Ciebie z kpiną czy niechęcią.

To jest forum dyskusyjne. Kazda opinia (jesli nie zlosliwa) jest dopuszczalna.
Na temat George Stephanopoulosa mam zupelnie inne zdanie. Nie przepadam za nim, jest w sobie zamkniety ale szanuje jego reporterska prace. Ogladam go każda niedziele, nie widze w nim NIC nieprawidlowego.
W jego programie wypowiadaja sie politycy i redaktorzy z prawej i lewej strony.

Bernie Sanders jest rownież moim ulubiencem, tego faceta nie da sie nielubic. Niestety, jego poglady nadaja sie w Rosji nie w USA.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Jednak nie da sie niczego tu napisac, zeby uczestnik nie wzial tego konkretnie do siebie.
To, ze mamy rozne poglady to wcale nie znaczy, ze twoje sa jedyne jedynie sluszne, to twoj odbior.
I nie trzeba tak mocno pisac, jesli oczekuje sie dyskusji.
Nie trzeba tego odbierac az tak osobiscie.

Ja nie opowiadam sie za Trumpem, ja nie znosze ogromnego jego zwalczania.
A to jedynie robia zwolennicy Clinton'owej, a media ich do tego zagrzewaja.
Wszystko rujnuja.
Nie daja mu spokoju od kiedy tylko zostal prezydentem.
I koncentruja sie jedynie na tym.
I takie jest moje zdanie.
Ja tego po prostu nie znosze.
Jesli ktos zada zrozumienia dla siebie, musi takze zrozumiec inna strone.
I prawo do jej zdania jakiekolwiek by ono nie bylo.
I jesli ktos juz zostal prezydentem, to zostawic go w spokoju.

A rozlicza sie go nawet za to za co nie rozliczylo sie poprzednich prezydentow, za sprawy imigracyjne, ktorych inni prezydenci nie byli w stanie wprowadzic w dzialanie. Chodzi o immigrantow, ktorzy przemycaja sie bez dowodu na przekroczenie granicy tak nagminnie, ze drugim urzedowym jezykiem zostal iles tam dekad temu hiszpanski.

Przed tym jak Trump zostal prezydentem juz pare lat wczesniej wzrosl ogromnie import samochodow europejskich, w tym glownie niemieckich, staly sie do tego stopnia tanie, ze prawie kazdy moze je kupic biorac niewielka pozyczke lub wziac w tzw. lease.
A czemu nie inwestowal rzad w rozwoj produkcji samochodow amerykanskich? Ale Trump'a wini sie za to, ze pracownicy zostali zwolnieni z zakladow produkujacych samochody amerykanskie. Dlaczego nie inwestowano w rodzimy przemysl, ale od lat sprowadzano samochody japonskie, koreanskie, a potem europejskie? Tez Trump maczal w tym palce? I tego nie trawie.
Trumpa wini sie za to, co uczynili i czego nie uczynili jego poprzednicy, a co w konsekwencji przyczynilio sie do sytuacji takiej jaka jest obecnie.

Jestem rowniez przeciwko wedrowkom ludow wypierajacych tubylcza ludnosc eurpejska i wprowadzajac przemoc z krajow, z ktorych przybyli. Chodzi tu o forsowanie granic za lepszym ekonomicznie zyciem. Pracowac tam gdzie sie urodzili, a nie czekac na manne z nieba w krajach, do ktorych oni sila sie wprowadzaja. Nie sa to matki z dziecmi i starsi ludzie, ale zdrowe osilki. Iles tam dni temu forsowali granice hiszpanska, zadnych zakazow dla nich, za slaba obrona granicy, inaczej to nie mialoby miejsca.
Jestem przeciwko "filantropom", ktorzy organizuja rozruchy w innych krajach, aby wprowadzic w nich nowy porzadek.
Chyba mam prawo do takiego wiedzenia rzeczywistosci?
Jezeli moje widzenie bedzie zwalczane jak kiedys Cyca i Godzilli, ktorzy maja o wiele mocniejsze niz ja, to nie ma tu sensu nawet na te sprawy zabierac glosu, ale koncentrowac sie np. na pogodzie albo w ogole nie pisac.

Mysle, ze sie rozumiemy.
Kazdy ma prawo do innego widzenia swiata i nikt nie ma na swoje widzenie monopolu.
I to powinno byc motto'em tutaj.
Osobiste o to pretensje nie powinny tu miec miejsca.
Ale to tylko moje zdanie.
Koniec tematu dla mnie.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Chyba mam prawo do takiego wiedzenia rzeczywistosci?
Masz prawo i ja Ci go nie odbieram. Ale zle odbieram pogardliwe komentarze atakujace piszącego typu "wy chyba czytacie i sluchacie "bla, bla bla". Przecież Wszystkie Twoje opinie polegaja na ocenie ludzi w prasie, czy Telewizji, osobiście nie masz z nimi kontaktu. Rzecz tylko w tym, kto je pisze, jak są redagowane i jak je odbierasz.

Ocena wynika z tego co zaakceptujesz Ty a co ja. Tak jest niestety urzadzony nasz swiat i musimy się do tego uczciwie zastosować. Dla tego pasjami ogladam audycje George Stephanopoulosa, czy Meet The Press z Huck Todd. Ostateczne zdanie po wysluchaniu obu stron politycznych w audycji jest moje.

Jak widać róznimy sie dość znacznie w poglądach politycznych, ale musimy się z tym pogodzić.
Polski "styl" politykowania nie jest niestety w tym akceptowany i powinnismy sie tego nauczyć. Prywatnie pójde z Toba na kawe, czy dancing, na forum możemy się różnić, utrzymując jednak klasę i styl a przedewszystkim przyjażń i nasze sympatie ;)
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: wiara i s »

Dzien Dobry

Uzgodnic trzeba jedna rzecz

A - To prawica z mocnym skretem w prawo

R- To liberal roznie z nim

W- socjalista

To i bedzie iskrzylo zawsze

PS

P.A

Za to zaszufladkowanie do ogladania rezimowej tv to i ja jestem niezadowolony

FOX jest tez rezimowy polecam (coraz czesciej nieprzychylne komwntarze o P.P)

Te plotki to tworzy on sam i jego otoczenie

Polityka to nie interesy jak mysli ten narcyz

milego dnia zycze

Marek
ODPOWIEDZ