Dzieje sie...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: wiara i s »

alohilani pisze: śr sie 01, 2018 2:53 am rzed tym jak Trump zostal prezydentem juz pare lat wczesniej wzrosl ogromnie import samochodow europejskich, w tym glownie niemieckich, staly sie do tego stopnia tanie, ze prawie kazdy moze je kupic biorac niewielka pozyczke lub wziac w tzw. lease.
A czemu nie inwestowal rzad w rozwoj produkcji samochodow amerykanskich? Ale Trump'a wini sie za to, ze pracownicy zostali zwolnieni z zakladow produkujacych samochody amerykanskie. Dlaczego nie inwestowano w rodzimy przemysl, ale od lat sprowadzano samochody japonskie, koreanskie, a potem europejskie? Tez Trump maczal w tym palce? I tego nie trawie.
Trumpa wini sie za to, co uczynili i czego nie uczynili jego poprzednicy, a co w konsekwencji przyczynilio sie do sytuacji takiej jaka jest obecnie.
sam bylem swiadkiem jak w kampani obiecal tym ludziom ze nie bedzie zwolnien a Ford ktory w najciezszych czsach dla amerykanskiej

moto -auto nie wzial grosza pozyczki od rzadu jak inni mial obiecana pomoc po likwidacji plants za granica i co znaczy slowo P.P

Co powiedza klienci jak beda musieli zaplacic 2-3 tys$ wiecej za samochod


Co powie farmerom z Mi ktora soja stoi .A . przyjedz i posluchaj jego wyborcow cale nord Mi to republikanie czesto tam jestem to

wiem Tez im obiecal

Az Ca Teksas farmerzy juz dzis mowia o zalamaniu rolnictwa brak rak do pracy Sciane na granicy stawia zeby potem nazwac swoim

imieniem. Co z migracja zwierzat Ostatnie badania w Az wykazaly ze tyko 23% popiera ten pomysl .Daje ekstra zarobic cartelom

narco bo coraz czesciej ich tunele sa wykorzystywane do szmuglowania ludzi.Sam nie wie kim jest dajac pardon pierwszemu rasiscie

w Az sheriff Joe Arpaio to jego pomyslami sa gangi lancuchowe trzymanie ludzi w namiotach przy temp.120*

Latwo przed kamerami cos podpisac ale co dalej jak sie niema programu

Pamiec wyborcow jest bardzo krotka. Pamietamy to co chcemy pamietac
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Niezupelnie zgadzam sie z Panem, panie Wis, odnosnie tego podzialu.

Zapomnial Pan o 'lewicy z mocnym skretem w lewo'.

Ja tu widze lewice, a nie liberalizm, inaczej nie byloby az takich emocji.

Ja moge byc prawica, ale nie z mocnym skretem w prawo.

A Pan nie jest socjalista, tylko lewica bez mocnego skretu w lewo.

Taki jest wg mnie podzial.

Brakuje jeszcze anarchisty.

Z tym obiecywaniem to kazdy prezydent obiecywal, obiecuje i bedzie obiecywal, aby go wybrano.
To nie nowosc.
Ja nie wierzylam, ze ktos moze Trump'a wybrac na prezydenta.
Ot tak z gruszki pietruszki sie wzial.
Ale jesli juz wybrano, to nalezalo dac mu spokoj jak kazdemu z jego poprzednikow dawano od poczatku.

Nie ogladam Fox news, nie ogladam CNN, kiedys i do jednych i do drugich zagladalam, przed wyborami i zaraz po wyborach.
ale to bylo wiele miesiecy temu. Ogladam za to KITV, ktora nalezy do ABC, lubie lokalne wiadomosci. Niezmiernie rzadko zagladam do KHON7, ktora nalezy do Fox.

Przygladam sie tylko tym wszystkim nagonkom od samego poczatku.

Zamiast dac mu rzadzic, jakby on w ogole rzadzil (ma od tego sztab), to ciagle podklada mu sie klody pod nogi.
Moze gdyby tego nie robiono moglby rzadzic inaczej.
Jesli ktos od poczatku przeszkadza, a potem ma pretensje, ze nie jest tak jak jest, to moze miec tylko do siebie pretensje.

A kto to robi? Ci ktorzy przegrali wybory. Wszedzie, w realnym zyciu i w mediach.

Ja za taki smietnik to mowie serdeczne "Dziekuje!".

Tu walka toczy sie o wyzsza stawke.
Ten smietnik to tylko przykrywka.
Czas pokaze jak to sie zakonczy.
Pozyjemy, zobaczymy.
Polityka to najgorsza z pan lekkiego obyczaju delikatnie mowiac i nalezy sie od niej jak najdalej trzymac.
I jedynie przygladac. A moze i bawic?

P.S. Chetnie poczytam wasze dyskusje bez niepotrzebnego wypowiadania sie. Duzo sie z nich ucze, szczegolnie od Pana Wis, poniewaz Pan ma otwarty umysl i pokojowe podejscie do wielu spraw. I to mi sie podoba.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Marku, nic u Ciebie w prawo, nic w lewo. Znane fakty i czysta prawda!
Trump to kombinator, klamca i wichrzyciel. Nie ma juz kraju, albo poważnego
polityka ktory mu wierzy. To byl, jest i bedzie cwaniak, ktory w otoczeniu prawników
próbuje podminować świat. Czeka na niego dziesiatki przedlużanych przez jego lawyerow rozpraw
sądowych. Lubilem tego czlowieka jako biznesmana, ale duma i arogancja na stanowisku prezydenta go zgubi. Szkoda Ameryki i faceta. A naszym przyjaciolom na forum, niestety braklo wyobrazni ...

Klaniam sie nisko i pozdrawiam. :D
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: godzilla »

alohilani pisze: śr sie 01, 2018 2:53 amJezeli moje widzenie bedzie zwalczane jak kiedys Cyca i Godzilli, ktorzy maja o wiele mocniejsze niz ja, to nie ma tu sensu nawet na te sprawy zabierac glosu, ale koncentrowac sie np. na pogodzie albo w ogole nie pisac.

Mysle, ze sie rozumiemy.
ja to rozumiem doskonale...
to nie jest miejsce na walke z wszechswiatowym lewactwem...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Godzilatko napisal:
ja to rozumiem doskonale...
to nie jest miejsce na walke z wszechswiatowym lewactwem...
Wlasnie! To jest kolego forum dys.ku.syj.ne!, a nie miejsce na WALKĘ, czego ty nigdy nie rozumialeś,
bo nic innego nie potrafisz. Z tym że to co ty nazywasz walką, to zwykla karczemna napier...nka.
I nie trzeba cię pilnować - sam, bezmyślnie s.r.a.sz w swoje za przeproszeniem "idealy". :mrgreen:
mistouch
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 09, 2018 3:01 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: mistouch »

Trumpa kasyna bankrutowały 4 razy ,a raz szykowało mu się całkowite bankructwo i ocaliło go tylko to że finansjera straciłaby zbyt dużo na jego bankructwie.
Tak więc zamiast całkowitej plajty zafundowano mu nową pożyczkę i Radę Nadzorczą która wyprowadziła go na czyste wody.
Inaczej facet nie smierdziałby nawet groszem.
Zaiste czlowiek interesu godzien podziwu.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Pozwolcie mu rzadzic...
Inteligentny, zrownowazony, przyjazny :mrgreen:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

‘Not the enemy of the people’: 70 news organizations will blast Trump’s attack on the media
("Nie są wrogiem ludzi": 70 organizacji informacyjnych (prasa i media amerykanskie) rozwali atak Trumpa na media)

Przez większą część ostatnich 19 miesięcy, wojna prezydenta Trumpa z amerykańskimi organizacjami informacyjnymi była bardziej jednostronna.
Trump nazwał media "wrogiem narodu amerykańskiego" miesiąc po złożeniu przysięgi na urząd. W następnym roku, kiedy zakończyła się analiza CNN, użył słowa "fałszywy" - jak w "fałszywych wiadomościach", "fałszywych historiach", "fałszywych mediach" lub "fałszywych ankietach" - ponad 400 razy. Kiedyś wściekł się, jak donosi New York Times, ponieważ telewizja na Air Force One została dostrojona do CNN."

Teraz redakcja "Boston Globe" proponuje, by gazety w całym kraju wyraziły pogardę dla retoryki prezydenta 16 sierpnia najlepszą bronią, jaką mają: wspólnym głosem.
Rajd wzywa pisarzy opiniotwórczych do redakcji gazet prasowych do wydawania niezależnych opinii na temat ataków Trumpa na media. Jak dotąd, zgodnie z Associated Press, zgodziło się 70 organizacji informacyjnych - od dużych dzienników metropolitalnych, takich jak Miami Herald i Denver Post, po małe tygodniowe gazety z czterocyfrowymi numerami obiegowymi.
The Washington Post
-----------------------------------------------------------------------------

Jak z calym niemal światem, sasiedzi USA, Canada i Mexyk, Unia Europejska... teraz buntuje sie przeciw Trumpowi prasa amerykanska. Trump oczywiście uważa sie za polityka genialnego, nie wolno mu nic krytycznego powiedzieć. No cóż... pożyjemy, zobaczymy, robi sie coraz ciekawiej.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Ciag dalszy amerykanskiej opinii o prezydencie Trompie. Ktoś myśli, że jestem upierdliwy? NIE!
Ale zostalem o to oskarzony, wiec obiektywnie informuje o stanie faktycznym a nie jest to stan normalny.
Codzienne skandale wywolywane przez Prezydenta. Kłotnie z kobietami, z adwokatami, wymiana doradców, ataki na media i organizacje panstwowe jak FBI( Przemicze wywolane spory handlowe i nie tylko z dziesiatkiem krajow na swiecie.)

Oto kolejne i ostatnie notowania prezydenta w USA..

Massachusetts zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem niechęci do wyników pracy prezydenta, jak wynika z opublikowanego we wtorek sondażu.
W ankiecie Morning Consult ankietowano wszystkie 50 stanów indywidualnie i okazało się, że w Massachusetts tylko 35 procent mieszkańców zgodziło się na pracę, którą Trump pełni jako prezydent, a 62 procent za odrzuconą. Różnica w tych dwóch liczbach jest tym, co ankieterowie nazywają oceną zatwierdzenia netto, która lokalnie wynosi minus 27 procent.

Vermont plasuje się na drugim miejscu z ujemną 24 procentową aprobatą netto, podczas gdy stan Kalifornia, Hawaje i Waszyngton dają Trumpowi ujemną 23 procentową ocenę netto. Mieszkańcy Rhode Island dali Trumpowi ujemną 21-procentową ocenę netto.

Ktoś sie temu dziwi? - ja nie. Trump niemal od dziecka jest niezalezny, od pierwszych lat dojrzalych jest biznesmanem. niezależnym i wolnym. Wlasne samoloty i smiglowce, biznesmańskie imperium, pieniadze.
Niestety to co nie ma wiellkiego znaczenia dla budowniczego pieknych kasyn i eleganskich wieżowców, gdzie prywatnie jest sie don juanem i panem na swoich wlościach, jest dalekie od roli polityka i Prezydenta, szczegolnie takiego kraju jak USA.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

UE traci głowę - nie w jej interesie

Post autor: rekin oceanu »

Już dawno Polskie władze i sądy powinny nazywać i pozywać sprawy po imieniu.
I nazwać To zwykłą kastą I Nazywać sprawy po imieniu i kierunku praworządnej mowy i porozumiewanie się interesami państw.
A nie rozdawanie kart Kasty.To jest podłość i znamiona faszyzmu i zdrady międzynarodowej co grozi rozłamami międzynarodowymi i niewinnymi cierpieniami.
A nawet Bandyckimi rozliczeniami.
To było w Polsce.
rekin

Tak długo trza było czekać by to zrozumieć.
I kto siedzi w Watykanie udając Boga.
Którym nie jest po przeszczepie.
II Soboru Watykańskiego.
Mówione s ą kołomyje nie decydentów.
Którzy siedzą w lochach.
Jako Hitler je kopał ze swojej bojaźni.
Człowiek prawy uczciwy i prawy nie boi się mówić rzeczy istotnych i prawdziwych.

Mecenas Adam Tomczyński i kandydat na sędziego Sądu Najwyższego nie zostawia na kolejnych działaniach Komisji Europejskiej, w kontekście polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym, suchej nitki. W portalu w Polityce.pl analizuje zastrzeżenia unijnych komisarzy i rozbija argumentację „kasty”, która leży u podstaw kolejnych korków KE. Tomczyński podkreśla podwójne standardy komisji oraz obnaża prawna indolencję europejskich polityków.

Cały czas trwa spór i ten spór nie zakończy się zbyt szybko. Wszystko dlatego, że Komisja Europejska kieruje się innymi standardami w stosunku do Polski, a innymi wobec innych krajów UE

– zauważa mec. Tomczyński w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Rzuca się w oczy jeszcze jedno: nierówne traktowanie państw członkowskich. Porównajmy to co dzieje się w Polsce z tym co działo się w Katalonii. Spójrzmy też na Rumunię, w której dochodzi do masowych demonstracji. Unia Europejska stoi na stanowisko, ze to nie jej sprawa. Widać więc, że o wszystkim decydują argumenty polityczne, a nie prawne

– dodaje.

Czy komisarzami unijnymi kierowała troska o polską praworządność, czy bardziej chodziło im o kwestie polityczne? Tu Adam Tomczyński nie ma żadnych wątpliwości.

Od niemal 2 lat, Unia Europejska bardziej chroni swoją liberalna demokrację, a kompletnie nie z zajmuje się prawem. Jeślibyśmy spojrzeli tylko na prawo, to żadne postępowanie przeciwko Polsce nie powinno być wszczynane. Nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych. Sądownictwa jest z zasady wyłączone z nadzoru unijnego. Jest wprawdzie Karta Praw Podstawowych, ale Polska zastrzegła niektóre jej zapisy

– stwierdza Adam Tomczyński.
ODPOWIEDZ