babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: babulenie

Post autor: wiara i s »

Dzien Dobry z Arizony

Jestem tutaj juz trzeci tydzien dni leca jak monsunowe deszcze Jest i niema.


Zostalo mi tylko 20 dni do powrotu .

Zaskakuje na emerycki zegar .Fajny jest ten czasomierz nie spieszy sie ma duzo wiecej minut i godzin niz normalny budzik.

Spedzam czas z moim wnuczkie.Wiem teraz ile stracilem jak bylem mlody i mialem dzieci.

Mam na razie troche fajnych zdjec i troche nawet duzo do opowiadania z obrzezy Cave Creek

o tym jak javelina szarzowala na mojego Logana ,a jego najlepszy przyjaciel Roou stanal naprzeciw i przyjal straszna walke .Jazgot

dziki pomruk chrzachanie i kurz kurz kurz.Zajelo mi sekundy by pchnac Logana do kuchni zdjac ze stojaka shotgun zrobic krok przed

dom i najpierw strzelic w powietrz zeby zobaczyc kto jest kto.Jak walczacy sie rozdzielili to byl problem bo Roou stanal na lini strzalu

co pozwolilo javeline broczac krwia uciec.Roou wyszedl z walki z dwoma glebokimi ranami na boku ale wet zaszyl i powiedial ze

bedzie ok.Roou jest to mieszaniec ktorego moja corka 6 lat temu zabrala ze schroniska. Wazy okolo 40 kg. Od trzech lat jest ciagle

obok mojego wnuczka na zewnatrz nie oddala sie od niego na odleglosc wieksza jak 5 metrow no i oczywiscie spia razem.

To na dzis tyle potem bedzie o grzechotnikach skorpionach i koniach.

Fajnego odpoczynku

Marek
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: babulenie

Post autor: alohilani »

Musialam popatrzec, co to jest ta javelina, nie mialam pojecia i nigdy nie slyszalam tej nazwy.

Pierwszy raz do czynienia z dzikim zwierzeciem mialam w CA 16 lat temu i byl to opos. Nigdy tez nazwy nie slyszalam, ale slyszalam ang.possum potem, ze to tak sie nazywa. Duzy, bezowy i z duzym ogonem, przyszedl do gory na podest przed domem.

Z tymi co ojcowie stracili bedac z dziecmi to przekonuja sie pewnie tylko jako dziadkowie.
Kiedy moi synowie mowili, ze ojciec nigdy nie zagral z nimi w pilke (noge), caly czas byl tylko zajety robieniem pieniedzy,
na ktore naprawde ciezko i od switu do nocy pracowal i glowa i rekami, to slyszeli - mieliscie przeciez matke, jakby to ojciec
byl zwolniony calkowicie od wychowywania dzieci, a obowiazek spoczywal tylko na matce...
A matka takze przeciez pracowala, tylko mniej godzin.
Takie to kiedys czasy byly Paniw WiS, takie czasy.

Dzielny ten czworonozny przyjaciel. Jak Lessie ze znanego serialu.

Ja wciaz pracuje, a na emeryture pojde chyba tylko wtedy, kiedy moje nogi odmowia posluszenstwa.
Bardzo lubie byc zajeta i byc miedzy ludzmi.
Nie mam wnukow, ale nie wiem czy bylabym dobra babcia. Ja nie jestem za obecna metoda wychowywania dzieci, ze to one rzadza rodzicami i nie ma zadnych zakazow, choc powinny byc. Dlatego wiekszosc wyrasta na tzw. spoiled brats. Bardzo czesto mam okazje do obserwowaia dzieci tych malutkich i tych wiekszych, stad taki wniosek.

Wczoraj rozmawialam z kims mlodym acz dojrzalym i on wtracial, ze w miescie obecnie sie zatrzymal jest jest duzo dziewczyn, ktore maja blizny na rekach od podcinania czy nadcinania sobie zyl. Ze to teraz bardzo modne i takie dziewczyny nazywaja sie "suicide girls". Ludzie, swiat sie odwraca do gory nogami! A ja myslalam, ze gothic tatuaze wszedzie to szczyt oryginalnosci. Ktos u mie w pracy ma, choc to bardzo porzadny i dobry mlody pracownik.

Mam przyjaciela, przyjaciel w sensie przyjacielskim (gej), ktory nie moze pracowac, poniewaz ze wzgledu na stan zdrowia jest na rencie inwalidzkiej. I ma za duzo czasu na myslenie, czego w zyciu nie zrobil, jakby zapomnial ze duzo takze zrobil.
Pomagam mu organizowac czas nieraz, w miare mojego wolnego czasu. W ten tydzien w wolny dla mnie od pracy dzien (a zawsze musze miec dwa) bedziemy objezdzali cala wyspe. On ja dobrze znam, a ja nie. To poznam. Moze zrobie co ciekawsze zdjecia.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: babulenie

Post autor: alohilani »

Pomorzaku, ci ludzie z naszego wieku to odchodza nie dlatego, ze to ten wiek, tylko ze maja nieuleczalna chorobe.
Kilka moich kolezanek i kolegow juz dawno w grobie, zmarli z 10 czy 15 lat temu, poniewaz choroba przyszla.

Bardzo przykro, ze ludzie odchodza, w tym znani artysci. Czesto to zycie artystyczne takze nadwyreza im dodatkowo zdrowie.
A tu trzeba zyc i cieszyc sie nie tylko kazda minuta, ale kazda jego sekunda.
Bo drugiego i nieraz tak bardzo ciezkiego do udzwigniecia mozna juz nie miec.

Dlatego trzymajmy w pamieci tych, ktorzy odeszli i cieszmy sie tymi, ktorzy jeszcze sa.
A oni ciesza sie, ze my jestesmy.
wiara i s
Posty: 2196
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:50 pm

Re: babulenie

Post autor: wiara i s »

Dzien Dobry

Hellooo Al.
alohilani pisze: pn lip 30, 2018 9:45 pm Nie mam wnukow, ale nie wiem czy bylabym dobra babcia

O Come on PLEASSSEEEE

Pogon swoich chlopcow

Zobaczysz i przekonasz sie ze jestes zlota babcia

Z tego co piszesz babcia na medal

Otwarta na swiat ze spojrzeniem troche konserwy .Wnuczki to uwielbiaja i kochaja.
alohilani pisze: pn lip 30, 2018 9:45 pm Ja nie jestem za obecna metoda wychowywania dzieci, ze to one rzadza rodzicami i nie ma zadnych zakazow, choc powinny byc. Dlatego wiekszosc wyrasta na tzw. spoiled brats. Bardzo czesto mam okazje do obserwowaia dzieci tych malutkich i tych wiekszych, stad taki wniosek.
Ja to widze troche inaczej i mlodzi tez (moi mlodzi)

Jest wychowywany w szacunku do wszystkich ludzi i norm czesto ustalanych nie przez organizacje tylko przez rodzicow

Normy sa troche naginane jak jest dziadek (widze ze czasem to im sie nie podoba) ale mam to w nosie to MOJ wnuczek a dopiero

potem ich Logan

Ciagle z nim rozmawiaja tlumacza i maja duzo cierplowosci

Jak tlumaczenia i rozmowy nie przynosza efektu przychodzi czas na old timer i o dziwo Loganito rozumie blyskawicznie

prosze dziekuje kocham cie lubie cie czy moge ci pomoc pomoge ci dzien dobry do widzenia to sa podstawowe slowa w wychowaniu

mlodych ludzi

My doroslych mamy prawa i obowiazki ustalane przez spoleczenstwo .Dzieci maja prawa i obowiazki ustalane przez rodzicow

(dziadkow)gdzie sa i kary czasem cielesne (nie mowie o znecaniu sie nad malym bezbronnym czlowiekiem)

Wszystkie te organizacje broniace dzieci sa potrzebne bo trafiaja sie zwyrodniali rodzice traktujacy swoje i nie tylko swoje dzieci

okrutnie

Nigdy nie bylem i nie bede zwolennikiem wychowania free

Wedlug mnie przynosi ono wiecej szkod jak korzysci

Fajnego Dnia

Marek
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Ile jest ludzi tyle racji.
A rację ma każdy do swej mentalności swojego ducha.
Nie mówię sumienia gdyż go trzeba by było szukać jak igły w stogu siana.
To Mesjasz wzywał do niego.
Mówiąc jeśli się nie odrodzicie nie wejdziecie do królestwa Bożego.
Zapytasz gdzie ono jest.
Jest ono w nas jeśli się odrodzimy.
A nie zwyrodniejemy głębiej przeciwko sumieniu jakie nam dano.
Inaczej człowieczeństwa.
A powiesz dlaczego mam być dobry na innych.

Ano zrozumiesz wtedy gdy sam staniesz oko w oko na wyspie bezludnej z dziką zwierzyną.
Jeśli jesteśmy razem reguluje prawo - pieniądz.
A i to poprzednicy próbowali ominąć szukając głupszych od siebie.
Zapominając że dzisiaj ludzie w jakiś sposób są wykształceni.
I nie pozwalają ten wóz ciągnąć nieuczciwie.
Takie jak pasożytnictwo niewolnictwo jest spostrzegane nieprzyjemnie i obrzydliwie.
I raczej staje się lamusem.
Są tacy co próbują walczyć z wiatrakami.
Siejąc pożogę jak ostatnio w Syrii.
Próbowano w Polsce.
A wyspecjalizowanej sztuce wysoko postawionej.
Pękła.
Hipnoza i okultyzm to nie ten wiek.

Ale czy z tego coś zrozumieliście?
Każdego człowieka jedna mowa jest inaczej odbierana.
A jeśli zrozumie że ma posłuch czyni rewolucję.
Jak Wałęsa.
No i co szarpie się ze swoją mentalnością.
Sprawa się rypła.
A ci co czekali na jego owoce do końca stają się pośmiewiskiem.
Stając koło tych co z nimi walczył.
rekin

rekin
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: babulenie

Post autor: alohilani »

"Wy" to znaczy kto Panie Rekin?
Nalezaloby to uscislic.
Czy nalezy to rozumiec jako zwykli zjadacze chleba, czyli ogol ludzki i Pan jako nauczyciel.

Uwazam, ze zamiast "Wy" powinno tu byc "My", czyli caly ludzki rodzaj.
I mysle, ze sie nie myle.
Moze wtedy ktos zaczalby traktowac inaczej to co Pan tu zamieszcza.
To co od siebie Pan pisze jak czlowiek do czlowieka.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Tak.
Kto ubliża i grzeszy w Chrześcijaństwie jest Ofiarą.
Jako nie mówi Mesjasz Potępiajcie Faryzeuszy ale jako Ostrzegał nie jedzcie ich kwasu.
Inaczej ich mentalności.
Podobnie postąpił do Nierządnicy.
Jako religia nie potępia.
Inaczej bylibyśmy sędziami.
Świat nad czym miał panować inaczej nad swoim rozsądkiem upadł.
Widzi zyski klanów jako wilki.
A nie Interesy współżycia jednej materii jakie jest człowieczeństwo.
To z naszej nieudolności cofania się naszej psychy giniemy.
Tu nie ma Bohaterów.
Lecz cofanie się skarłowacenie i koniec.
Stwórca nas widzi jako jedno ciało.
I stworzył nas na podobieństwo swoje nie gadów.
Nad takimi emocjami mieliśmy panować.

rekin
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

alohilani pisze: śr sie 01, 2018 5:14 pm "Wy" to znaczy kto Panie Rekin?
Nalezaloby to uscislic.
Czy nalezy to rozumiec jako zwykli zjadacze chleba, czyli ogol ludzki i Pan jako nauczyciel.
Jeśli jest Prawo musi być wykonawstwo.
Prezydent
Władza Kapłaństwo
Sądy.
Jeśli one jest surowsze to jest znakiem o degradacji ludzkiej .

W Polsce nie było Prawa a Bezprawie.
Prawo które jest wykonawstwem w brew funkcjonowania życiu podstawowych wartości do przeżycia.
I Spychania Ludzi do rynsztoka patologi to jest mord,molestowanie i grabież.
To było w Polsce.
Kaczyński to prostuje.
W Polsce rozwijał się faszyzm. i inne patologie pod płaszczem dobrodziejów.
Jeśli wam to piszę to mówicie że wam przeszkadzam.
A gdzie Kapłaństwo Katolickie było.
A korzystali z jej funduszy grabionych .
Dalej nie chcę się wypowiadać.
W Polce toczył się już rozbiór Polski.
I to Politycy mówili Oficjalnie.
Czy jeszcze dosadniej mam to wyłożyć.
Nie czytacie Forum Ofiar a szkoda?

rekin
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

https://sites.google.com/site/poezjatworcza/

O zawładnięciu opinią publiczną
Pamiętaj Bóg twój dał ci rozum byś umiał z niego korzystać i sprawdzał słowo które zechcesz przyjąć aby cię nie zabiło) I nie pokochał nauk lucyfera jakie są poniżej
Protokoły Mędrców Syjonu - 1897r. - Fragmenty
"Państwa współczesne posiadają w ręku swoim olbrzymia siłę, wytwarzająca ruch myśli w narodach, - to prasa....... Państwa nie umiały wykorzystać tej siły i oto znalazła się ona w naszych rekach. Przez nią zdobyliśmy wpływy, pozostając jednocześnie na uboczu i w cieniu, dzięki niej zgromadziliśmy w posiadaniu naszym złoto, nie bacząc na to, ze zmuszeni byliśmy wyławiać je ze strumienia krwi i łez... "

"Głównym czynnikiem powodzenia w polityce jest tajność jej zamierzeń: słowa nie powinny być zgodne z działaniami dyplomaty. Do czynności pożytecznych dla naszego obszernego planu, bliskiego już upragnionego końca, winniśmy zmuszać rządy gojów przy pomocy rzekomo opinii publicznej, urobionej w tajemnicy przez nas za pośrednictwem tak zwanego `wielkiego mocarstwa' czyli prasy, pozostającej, z małymi wyjątkami, których liczyć nie warto
Fragmenty tajnego nauczania - vol.4 - O

to wyście pozabijali proroków swoich i świętych króla ukrzyżowali A daliście maga jako okultystę brata Hitlera i masona- jako przy braniec fałszywy By wykrzywić prawo Boga
https://sites.google.com/site/protokolymedrcowsyjonu/

Pamiętajmy jeśli będziemy myślami wciąż ze Stwórcą.
Chociaż upadniemy w zwątpieniach podniesie nas
Chociaż będą chmury naszego wroga wyprowadzi nas.
Chociaż popatrzcie jak się układa Polska.
Takie i było moje życie po zgliszczach.
Gdy nie chciałem żyć A Mason w Klerze mnie dobijał.
A Stwórca pokazał rożek swojej siły.
Potęga jest w nas gdy my jesteśmy z nim.

A modlitwa którą dał nam Mesjasz więcej znaczy.
Gdybyµy mieli Miliardy w kieszeni.
Którymi poruszysz Niebo i ziemię.

Bo jakże Stwórca ocali cię od zła jeśli mu nie dasz nadziei życia w nim.
Jako ci pośle pocieszyciela jako on nie znajdzie mieszkania w twoim ciele.
Tak Że twoja dusza zechce żyć w jego Prawdzie i Naturze.
A czy podlejesz roślinkę od której wyszły wszystkie soki życia.

Tak i z nami.
Jeśli nasze pragnienia nie będą zgodne z jego programem jak Dna ciała.
Jeśli jest inaczej - powstają i tworzą się potworne choroby.
A duch nasz zgodny z Programem Jego.
A nasze ciało duszy z ciałem Narodów.
Czy nie tak mówił Mesjasz.
To Królestwo jest w was.
A nie we mnie.
Bez Bliźniego jestem nagi na pustyni.
Bez Stwórcy jesteśmy pustynią na której jest żar i puste piski.
rekin

rekin.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

To co mnie sprowokował pętak w moim rodzinnym domu to krok za wiele.
Nie pozostawię na gadzie suchej nitki.
A ten diabeł zapamięta po wsze czasy.
https://sites.google.com/site/poezjapolska/


Polsko co w twojej ostoi moja ojczyzna - w swojej poezji polskiej naszego ducha
Co nam sumienie Narodu wzniesie
To twój czas to twoje tchnienie którego pragną dobić jak w Oświęcimiu czy tryplice - brzezince
Nie! To twoje plemię w prawdziwym odrodzeniu czas nową prawdziwą Polskę wzniesie prawdziwego polaka - poznawaj twój czas co nam czas niesie

https://sites.google.com/site/poezjapolskaonet/
Smok
rekin
Zablokowany