umieranie forum..

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

umieranie forum..

Post autor: lady_lost »

https://youtu.be/wrrabeo98UQ

Szkoda...
zostaje żal i sentyment do tego miejsca
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: pomorzak »

lady_lost pisze: pn wrz 03, 2018 5:44 pm
Szkoda...
zostaje żal i sentyment do tego miejsca
Przyroda i pewnie inernet tez nie znosi prozni.
Miejsce ktore zostalo pozostawione po dawnych uczestnikach zostalo wypelnione innymi czy tez innym ktory ma chec pisac.
Wszystko sie zmienia i pewno i to forum bedzie istnialo w nieco zmienionej postaci bo raczej jako monolog jednego chetnego przy biernosci niedobitkow. Dla tych ktorzy nie maja juz niczego do powiedzenia stanie sie sentymentalnym miejscem wspomnien a dla chetnych do pisania platforma przekazu wlasnych mysli.
Parafrazujac slowa piosenki Jerzego Stuhra:

"Pisać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
Inaczej się udusi,... "
lady_lost
Posty: 97
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:04 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: lady_lost »

Pomorzak, jak zawsze w samo sedno! ;)

Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić. Pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć (E. Hemingway)

Serdecznie pozdrawiam
P.S.
Nadal chętnie będę zaglądać do działu "Nasze zdjęcia".
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze: śr wrz 05, 2018 3:47 am Przyroda i pewnie inernet tez nie znosi prozni.
Miejsce ktore zostalo pozostawione po dawnych uczestnikach zostalo wypelnione innymi czy tez innym ktory ma chec pisac.
Wszystko sie zmienia i pewno i to forum bedzie istnialo w nieco zmienionej postaci bo raczej jako monolog jednego chetnego przy biernosci niedobitkow.
i bardzo dobrze... skoro przez tyle lat znosiliscie bandycki ter-ror debilnego kaleki udajacego ze zyje w Ameryce...
a rekin niech pisze skoro odczuwa taka potrzebe i ktos go czyta...
nawet jesli nikt nie czyta to przeciez tez moze pisac... co to komu przeszkadza?

gdy my z Cycem opisywalismy stan faktyczny to cale "postepowe" forum przyklaskiwalo debilowi...
a debil wystawial kazdemu laurki i niszczyl ludzi...

teraz pomorzaczku widzisz co jego bogini zrobila z niemiec... malo brakuje a zaczna sie prawdziwe rozruchy a potem wojna domowa... i to sie rozleje na cala Europe... bo tacy wlasnie jestescie... lewica i lewactwo...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: pomorzak »

Drogi Godzillo,
Każdy z nas odbiera otaczającą nas rzeczywistość przez bardzo indywidualny i subiektywny filtr jakim jest jego mózg, ze wszystkimi ograniczeniami z tego wynikającymi.

Myślę że będzie truizmem stwierdzenie iż całkowity obiektywizm nie istnieje. To co ty wspominasz z dziejów tego forum ja pamiętam trochę inaczej podobnie jak i Twoją w tym rolę. Mam do tego prawo tak jak i Ty do swojego widzenia świata. Pewnie racja leży gdzieś pośrodku i jedynie na zasadzie wzajemnych ustępstw można by się do niej przybliżyć i wzajemnie ustalić wspólne widzenie które i tak nie będzie jednoznaczne z obiektywizmem, co jednak nie dyskredytuje samego procesu szukania wspólnego mianownika w tak ważnej sprawie.

To co napisałeś o Niemczech i Chemnitz jest moim zdaniem raczej w sferze twoich życzeń niż rzeczywistości. Jest dość duża mentalna różnica miedzy wschodnią i zachodnią częścią Niemiec. Co do roli pani Merkel to jestem zdania iż jedynie ona jest gwarantem wzrostu nastrojów ekstremistycznych. Ta kobieta powinna już dawno temu odejść i powinna zostać wprowadzona kadencyjność sprawowania funkcji kanclerza.

Na zakończenie pozwolę sobie odnieść się do określania przez Ciebie swoich oponentów mianem lewaków. W dzisiejszych czasach jest niestety bardzo rozpowszechnione widzenie świata w barwach czerni i bieli. Nie wiem czy jest to spowodowane ograniczeniem w percepcji innych barw, czy też pewnego lenistwa umysłowego. Faktem jest iż ten język jest tak powszechny że można odnieść wrażenie o celowym promowaniu takich właśnie postaw. Nie jest wykluczone że tak właśnie jest bo z punktu widzenia prymitywnej polityki zamordyzmu takie postawy są jak najbardziej pożądane. Obecna sytuacja w Polsce jest tego dobitnym przykładem gdzie w oficjalnym przekazie lansowane jest hasło o dobrym rządzie i złej opozycji. Sytuacja dokładnie taka sama jak za komuny. Tym razem nie marksista a katolik i pisowiec stali sie sztandarowym prawdziwym Polakiem. Kto nie jest katolikiem i pisowcem nie ma prawa do polskośći. Tym sposobem dokładnie tak jak za komuny wprowadzono podział na dobrych i złych. Najzabawniejszym jest jednak to że spadkobiercy komunistycznych metod nazywają swoich adwersarzy lewakami.
Szalony jest ten świat.

Takie jest moje zdanie na ten temat drogi Godzillo i uważam że mam do tego prawo tak jak i Ty do swojego.

Pozdro
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: rekin oceanu »

pomorzak pisze: czw wrz 06, 2018 5:12 am Drogi Godzillo,
Każdy z nas odbiera otaczającą nas rzeczywistość przez bardzo indywidualny i subiektywny filtr jakim jest jego mózg, ze wszystkimi ograniczeniami z tego wynikającymi.
Witam panie pomorzak.
Pan widzi sprawy pobieżnie a nie dogłębnie i globalnie.
Widzisz pan jeno mózg.
A nie ducha co jest nośnikiem informacji i sumienia.
Co jest jądrem człowieka.
Tego zwierzęta nie mają.
Dlatego zwierzyna zdycha
Człowiek umiera.
Ależ panie pomorzak ma pan rację do tego co pan zaobserwował i to co skojarzyło w panu wyobraźni taką mentalność ma pan do tego prawo. z braku informacji dalej pan nie widzi głębiej tego świata.
Na tym polu powstał pana bunt.
Z braku informacji i obrony co pisał pan.
A zaparte reflexsa pan popierał co on promował tych co czynili mordobicie w naszym kraju.
To znaczy w przenośni na różnych poziomach upokorzenia.
Od odbierania dostępu podstawowych środków dożycia.
Po podstępne odbieranie środków z banków i to różnymi sposobami.
Utrudnianie leczenia polaków.
Co do specjalisty się czekało się ponad rok.
Czy mam pisać dalej. Polacy przeszli koszmar a pan pisze o pukanie klawiszami bzdur.
Nie zastanawia pan dlaczego Tusk jeździ na przesłuchania.
Tego pan nie słyszy i ból polakom wyrządzony przez tych ludzi.
Tak raczej nie ściemniaj pan sprawy swoje mi pierdołami.
I nie mieszaj pan w głowach poloni zakrywając prawie gwałcenie i molestowanie Polski to było.
Nazwijmy te sprawy po imieniu.
Przyrównując czas wybranego rządu do komunistycznej SB.
Kaczyński te sprawy załatwił jak nikt inny.
Tym się pan ośmiesza.

rekin
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: pomorzak »

Panie Rekin
zazwyczaj nie odpowiadam na panskie posty ale tym razem zrobie jednorazowy wyjatek.

Nie jestem zwolennikiem religi smolensko-pisowskiej tak jak i tej rydzykowej.
Kaczynski jest dla mnie politykiem ktory dzieki smierci brata ktora sprytnie wykorzystal, dostal sie do wladzy.
Cale to klamstwo o zamachu mialo tylko jedno zadanie ktore obecnie juz zostalo spelnione wiec i glowny kaplan smolenskiej religii Antoni idzeie na odstawke. Problem w tym ze to czlowiek Rydzyka wiec nie jest to takie latwe.
Kaczynski bedac sam w cieniu wystawil do polityki ludzi calkowicie od niego zaleznych i bez kregoslupa.
Znajac wszystkie przywary polakow postawil na tradycyjna zasade dziel i rzadz i to z sukcesem.
Obecnie spoleczenstwo jest poroznione tak bardzo ze lata mina i te rowy nie zostana zasypane.
Jesli ktos zapyta kto najwiecej skorzystal na katastrofie smolenskiej to odpowiedz jest az nadto widoczna.
Najwiekszym beneficjentem jest wlasnie Jaroslaw i PiS a w dalszym rozrachunku przez ich dzialalnosc i Rosjanie bo skłócony naród to słaby naród.

Tak ja to widze ale nie mam problemu gdy pan bedzie wychwalal Kaczynskiego. Ma pan inny punkt widzenie i ma pan do tego prawo. Dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia.

Pozdrawiam
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: rekin oceanu »

pomorzak pisze: czw wrz 06, 2018 5:45 pm Panie Rekin

Tak ja to widze ale nie mam problemu gdy pan bedzie wychwalal Kaczynskiego. Ma pan inny punkt widzenie i ma pan do tego prawo. Dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia.

Pozdrawiam
Tak pan widzi i dobrze.
Nie bardzo bym wierzył by Kaczyński był zwolennikiem Rada Maryja.
Ale jest zdolnym politykiem i czyni to dla dobra kraju i potrzeby czasu.
Nie zawsze się rządzi tak jak by się chciało ale jak wymusza sytuacja.
A jednocześnie uszanować demokrację.
A uważa pan że za Tuska mieliśmy demokrację.
Wymachując totalnie i totalne decyzje nie licząc się z nikim i z niczym.
A jako Partyjna dyscyplina inaczej burta.
I wek.
Nie przypomina to panu rok 1939.
Tak jak i wżyciu.
Jeśli społeczeństwo staje się bardzie zdemoralizowane.
Wymusza na kierujących surowe prawo i silne wykonawstwo jego stróżów.
Gdyż rozwiązłość doprowadziła by do patologi humanitarnej.
Tylko trzeba odróżnić wykonawców tych działań.
Jak rodziców wychowujących dzieci.
Jedni karcą dla dobra ich i zwięzłości rodzinnej i miłości.
Inni to czynią z patologi i mszczenia się.

Tak pan chce przekonać jakimi narzędziami Kaczyński to czyni.
Raczej ja patrzę do jakiego celu on dąży.

Ale też mam wielkie zapytanie - gdy go osiągnie znaczy Cel jak podejdzie do Narodu.
A wtedy dowiemy się z jakich pobudek to czynił.

Dużo bierze z doświadczeń dawnej NRF.
I to zdaje egzamin.

A na temat Rydzyka nie chcę się wypowiadać.
Nie znam jego Religi.
I mnie on nie interesuje.
Ważne by nie mieszał.
W Narodzie.
rekin
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: umieranie forum..

Post autor: pomorzak »

Bajka japońska
/Zbigniew Herbert/

Królewna Idianaki ucieka przed smokiem, który ma cztery łapy
purpurowe, a cztery złote. Królewicz Itanagi śpi pod drzewem.
Nie wie, w jakim niebezpieczeństwie znajdują się małe stopy Idianaki.
A smok jest coraz bliżej. Gna Idianaki do morza. W każdym oku ma
dziewięć czarnych piorunów. Królewicz Itanagi śpi.
Królewna rzuca za siebie grzebień. Staje siedemnastu rycerzy
i rozpoczyna się krwawa walka. Giną jeden po drugim. Zbyt długo
przebywali w czarnych włosach Idianaki. Zniewieścieli doszczętnie.
Królewicz Itanagi znalazł nad brzegiem morza ten grzebień. Zbudował
dla niego marmurowy grobowiec. Kto widział, aby dla grzebienia
budować grobowiec? Ja widziałem.
Działo się to w dzień drzewa i źrebca.
ODPOWIEDZ