Zatruta Polska...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Zatruta Polska...

Post autor: Reflex »

Też czujecie smog w waszych miejscowościach? Normy przekroczone o setki procent

W Warszawie przy al. Niepodległości urządzenie pomiarowe między godz. 19 a 20 wskazywało zły stan powietrza. Stężenie PM10 wynosiło 122,2 µg/m3, a PM2,5 - 115 µg/m3. To jednak nie były wcale najwyższe wskazania w kraju.

Gorzej było chociażby w Krakowie przy ul. Bujaka. Tam stan powietrza został określony jako "bardzo zły". Przyczyniła się do tego obecność pyłów PM10 (183,2 µg/m3), PM2,5 (145,3 µg/m3).
Jeszcze wyższe wskazania odnotowano m.in. w Toruniu, gdzie stężenie PM10 wyniosło 203,4 µg/m3, w Żywcu - 224,8 µg/m3, w Lublińcu - 242,9 µg/m3, w Wodzisławiu Śląskim - 257,5 µg/m3, a w Nowym Sączu - 257,9 µg/m3.
W Katowicach, w których niedawno zakończył się szczyt klimatyczny COP24, po godz. 20 urządzenia wskazywały dla PM10 137,5 µg/m3, a dla PM2,5 - 130,8 µg/m3.

Pyły zawierają substancje toksyczne
Jak informuje na swojej stronie internetowej Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie, pył PM10 "może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. benzo/a/piren), metale ciężkie oraz dioksyny i furany".
"Największą emisję pyłów powoduje spalanie węgla w starych i często źle wyregulowanych kotłach i piecach domowych oraz w dużych miastach komunikacja" - podaje WIOŚ.

------------------------------------------------------------------

W polsce umiera z powodu smogu rocznie blisko 50 tys ludzi. Slużba zdrowia jedna z najgorszych w Europie. Kolejki do lekarza po kilka miesiecy. A nasz rzad? Mamy wegla na 200 lat powiada prezydent Polski, nie możemy z niego rezygnować to nasz skarb.
Nie ma pieniędzy na zdrowie ludności kraju...
W tym samym czasie negocjuje sie zakup broni za setki miliardow dolarów, platne przez dziesiatki lat.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Zatruta Polska...

Post autor: sprawiedliwy »

przecież był tu link do aktualnej mapy Polski z aktualnymi wskaźnikami czujników pomiarów.
Najgorzej jest tam gdzie ogrzewanie jest węglowe.
No i wiatr. Gdy powietrze stoi, mgła dusi, to mam wrażenie że siedzę w kominie i oddycham czadem. Ale nie chcę się powtarzać.
Polska dostała na konferencji w Katowicach piękny prezent.
Złoty puchar wypełniony czarnym złotem !
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Zatruta Polska...

Post autor: Reflex »

Jaki Puchar? Ja wiem ze na koniec konferencji Polska dostala nagrodę której można się tylko wstydzić.

"Polska otrzymała ekologiczną antynagrodę „Skamielina Dnia” (Fossil of the Day). Ta antynagroda przyznawana jest państwom za destrukcyjne zachowania podczas negocjacji na konferencji ONZ przez międzynarodową koalicję Climate Action Network, która zrzesza ponad 700 grup ekologicznych". :D
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Zatruta Polska...

Post autor: sprawiedliwy »

:lol: w rzeczy samej!
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Zatruta Polska...

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: czw gru 20, 2018 12:21 pm Jaki Puchar? Ja wiem ze na koniec konferencji Polska dostala nagrodę której można się tylko wstydzić.
qrwa debil nie rozumie nawet prostej kombinacji slow... cos zacytowal ale kretyn nie rozumie co... podnieca sie liczbami, pirenami, pier.dolami ale nic w zab nie rozumie o czym pisza... po prostu powtarza propagandowe goovno...
ODPOWIEDZ