Eleganckie i ekonomiczne...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: Reflex »

Chińczycy stworzyli elektrycznego giganta - autobus ma aż 27 m długości i pomieści 250 pasażerów
BYD K12A to najdłuższy elektryczny autobus na świecie. Rozmiary giganta robią wrażenie. Ma 27 m długości, a na pokład zabierze aż 250 pasażerów. Chińczycy postawili także na innowacyjny napęd.
BYD ma ugruntowaną pozycję wśród producentów autobusów. Chińczycy chwalą się, że dostarczają swoje pojazdy już do 300 miast w ponad 50 krajach. Autobusy tego producenta znamy również z polskich ulic. BYD od dłuższego czasu stawia na silniki elektryczne i teraz postanowił zaprezentować prawdziwego giganta.

BYD K12A to "najdłuższy elektryczny autobus na świecie", jak z dumą podkreślają twórcy. Dwuprzegubowy kolos mierzy 27 m długości i może przewieźć na raz aż 250 pasażerów. Autobus jest w pełni elektryczny, a moc silników sięga 600 kW. Na jednym ładowaniu BYD K12A w ruchu miejskim może pokonać 300 km i rozpędzić się maksymalnie do 70 km/h. W zależności od warunków na drodze inteligentny system napędu czterech kół przełącza się pomiędzy trybami 2WD i 4WD (to pierwszy taki system w miejskim autobusie elektrycznym), priorytetem jest oszczędzanie energii.

Obrazek

Jednak mamy wlasny, elegancki Polski autobus elektryczny, bardziej przystosowany do europejskich ciasnieszych miast, chociaz widzialem go przedluzonego z przyczepą.

Oto Solaris polskiej produkcji.

Obrazek

Powstanie równiez projekt nowego polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego. Stworzy go konsorcjum Polski-E-bus. W jego budowę włączyło się 11 przedsiębiorstw i instytucji naukowo-badawczych.

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: sprawiedliwy »

Hmmm, dopóki te autobusy nie będą „ tankować ” z energii odnawialnej, to są szkodnikami, tyle ze ulice są w nieco lepszym powietrzu i rowerzyści mniej zagrożeni, ale ich tez coraz mniej. Niestety w Chinach na razie jeszcze prawie, co podkreślę, prawie cała energia jest z węgla i atomu. Dopiero teraz budzą się do słonecznej i wiatrowej.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: alohilani »

U nas sa tzw. hybrid autobusy, od lat, przegubowe takze, ale maja dwie czesci.
System dostal nagrode jako najlepszy w Ameryce ktoregos roku, nawet na autobusach o tym pisze.
Tak pisze przy okazji tematu.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: zoskicyc »

Post autor: Reflex » czw maja 21, 2020 1:24 pm

Rekin ty ostatnia szmato. Kto ci gnoju pozwolil wrzucac tu twoje g***?
To jest twoje swietokradztwo ja ci powiadam, ja cie zniszcze,
ty smierdzący gnoju.
--------------------------------------------------------------------------------
tak aljoha
to jest wlasnie kwinesencja-obrazuje system umyslowy amerykanina z podbeskidskiej florydy, oszusta - zapewne chorego umyslowo, bo czegos takiego normalny czlowiek nie napisze -"ja cie zniszcze" - to jest wymowne - to jest wyciek nienawisci..............................................
zajrzalem tu chcac zyczyc wam zdrowia, byscie nie ulegli pandemii i chaosowi ktory powstal - chcialem zyczyc wam spokoju, ale okazuje sie ze podbeskidzki amerykanin oszust szaleje dalej----------------------------------------------------

chcialem wkleic tu pare moich felietonow na aktualne tematy, ale wiem, ze naraze sie kazdym moim slowem na
obrzydliwe wyzwiska zakaly tego forum, ktore mogloby byc jednym z lepszych polskojezycznych, ale mam obawy ze, ja, moja osoba tylko stanie sie pretextem wyzwisk i obleg - textow, ich zawartosci podbeskidzki amerykanin i tak nie rozumie, wiec pozostaje tylko osoba ktora je napisala jako podstawa plugastwa......................................

whp
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: sprawiedliwy »

zoskicyc pisze: śr lis 11, 2020 4:47 am
whp
kokiet, chciałby ale się kryguje...

u mnie rekin, smok itd itp. jest niewidoczny. Nie ma go, nie istnieje. więc nawet nie wiem czy nadal wkleja wypryski swojego umysłu, których nie jestem w stanie zrozumieć, niestety mój umysł nie absorbuje rekinowych refleksji.

A jeśli Waść masz ochotę coś sensownego publikować to nie rozumiem strachu i krygowania. Byle nie było ględzeniem i narzekanctwem, bo narzekam to ja, właśnie w tej chwili to pisząc. No cóż, w najgorszym przypadku i Pan trafi do niewidocznych, w rubrykę "wrogów, ale przecież nie musi Pan o tym wiedzieć.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: Reflex »

Zoski Cyc zdziecinnial. Opisywal cyce i dupsko Kanclerz Merkel. Zmyslal historie o emigrantach. Straszyl co sie bedzie dzialo w Niemczech.
A tu uplynely lata i Merkel wciąz istnieje, nie slychać o rozróbie miliona uchodzców, ktorzy którzy zdaniem Cyca mieli podpalic kraj i zmienic jego narodowe tradycje. Jątrzyl, klamal i w koncu upadl.
Przypomne, że podobnie skończyl w Polsce i w Niemczech. Powyrzucali go z kazdej organizacji, miedzy innymi z tych które sam zakladal. Z naszego forum nikt go nie wyrzucil. sam poszedl w p...u.

No coż. Egoizm i zarozumialośc Cyca nie pozwolily mu zrozumiec co to jest forum, co znaczy polemika, bo kolega Cyc uważal siebie za Bóstwo, ktoremu nie wolno zaprzeczyć, czy broń Boże mieć inne niż on pogalądy.
Natomiast to, że choć podobnie jak godzilla swoje falszywe jęki oparł na obronie Rekina, świadczy o jego pustej, żalosnej i prze..anej egzystencji. Szkoda, bo można bylo wspólżyć, ale Cyc nigdy i nigdzie sie niczego nie nauczyl. Cóż. Każdy jest panem swego życia.
Ja tu nic nie pomogę.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Eleganckie i ekonomiczne...

Post autor: Reflex »

Musialem coś wstawić, bo to forum jest frywolne nie tylko jeśli chodzi o teksty. Mechanicznie zaskakuje, że można się czasem zakrztusić. 8-)

Obrazek
ODPOWIEDZ