Nowości i atrakacje

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Nowości i atrakacje

Post autor: Reflex »

Volkswagen mnie fascynuje, Ta fabryka samochodów rozwija się bardzo dynamicznie. Pokazali ostatnio samochód elektryczny własnej produkcji i jest to po prostu cacko na kólkach. A będzie ich typow w najbliższej przyszłości coraz więcej.
Czytalem również, że w Niemczech powstanie ogromna fabryka elektrycznej Tesli z USA. Brawo Europa, brawo Niemcy.

Koncern Volkswagena przyśpiesza zmianę profilu swojej produkcji. Firma planuje wyprodukować w ciągu 10 lat aż 75 nowych modeli aut elektrycznych. Poniżej nowy elektryczny samochodzik Volkswagena, nie piękny?

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: sprawiedliwy »

rzeczywiście ta branża rozwija się dynamicznie mimo niezadowolenia ze strony koncernów olejowych.
teraz prawie każda marka ma swojego elektrycznego pupilka.
Każdy samochód powienien mieć swóje własne źródło energii do ładowania baterii. A więc na dachu garażu i wiatrak obok.
Bo jeśli trzeba robić prąd z węgla by jeździć elektrycznym to ? prądu braknie podrożeje nie mówiąc o smrodzie z elektrowni.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: Reflex »

Oczywiście masz racje, ale tendencje węglowe powoli zanikają a coraz bardziej się rozwijają te produkujące prąd elektryczny z energii słonecznej i wiatru. Bardzo bliski jest czas, kiedy prąd elektryczny będzie uzyskiwany masowo z prywatnych, domowych zasilaczy slonecznych. I nie daj sobie wmówić pesymistycznych pierd.ol sceptyków. Elektryczność uzyskana z energii słonecznej nie bedzie ani w przybliżeniu tak szkodliwa dla planety jak paliwa, bo niedługo nam powiedzą, że trzeba ograniczyć oddychanie, bo zanieczyszcza atmosferę. Nie mowie o masowym puszczaniu bąka. :mrgreen:
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: pomorzak »

A ja jestem za wodorem jako paliwem.

Jak pomysle jak wyglada utylizacja wszelkiej masci baterii i akumulatorow to mam wielkie watpliwosci.
Podobnie z pozyskiwaniem surowcow do produkcji tych baterii i aku.

Nie jestem pewien czy rachunek kosztow ekologicznych poniesionych na produkcje i utylizacje akumulatorow jest oplacalny.

Obrazek
Premiera elektrycznego, zasilanego wodorem sedana Mirai w 2014 roku sprawiła, że Toyota stała się światowym liderem samochodów na wodorowe ogniwa paliwowe. Teraz koncern prowadzi prace nad nową generacją tego zaawansowanego technologicznie modelu. Pierwszy koncept sedana Mirai drugiej generacji pojawi się na specjalnej wystawie podczas Salonu Motoryzacyjnego w Tokio 2019.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: Reflex »

Ja mam wrogie spojrzenie na elektryczne hulajnogi. Nie ma na czym usiąść, nie można nikogo zabrać z soba, każda stluczka zostawia na ciele siniaki. Dla pieszych większe zagrożenie jak samochody, bo "rozbijają" się na chodnikach.
A mówiąc poważnie, mnie pociąga wizja własnego "paliwa" dla samochodu (baterie słoneczne). Wiem że wkrotce samochody będą ladowanie światlem słonecznym w czasie jazdy. Jakość baterii rownież będzie się zmieniala na oszczędniejsze i mniej w produkcji szkodzące otoczeniu. Wodór kojarzy mi się z bombą.
Ale to moje zdanie, albo nadzieja. Czasem za wydarzeniami, szczególnie za światowa technologia trudno nadążyć tak się wszystko w oczach zmienia. Już się pracuje nad taksówkami latającymi w powietrzu. Strach się bać.
A jeśli mam być szczery, bardziej interesuje się rodzajem krzewów pomidorowych, typu maly krzak, dużo pięknych pomidorów.
Też dzięki energii slonecznej : ))
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: ndz lis 17, 2019 4:53 pm
A jeśli mam być szczery, bardziej interesuje się rodzajem krzewów pomidorowych, typu maly krzak, dużo pięknych pomidorów.
Też dzięki energii slonecznej : ))
a moim konikiem jest energia sloneczna ktora sam moge tankowac
jak nie ma takiej zapyzialej pogody jak ostatnio
ino chmury i wilgoc i chmury i wilgoc i ..............

a i tak mamy szczescie bo Austriakow zasypalo sniegiem i deszczem i teraz snieznoblotne lawiny niszcza wioski
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: pomorzak »

pomorzak pisze: pn lis 18, 2019 12:35 pm a moim konikiem jest energia sloneczna ktora sam moge tankowac calym cialem
jak nie ma takiej zapyzialej pogody jak ostatnio
ino chmury i wilgoc i chmury i wilgoc i ..............

a i tak mamy szczescie bo Austriakow zasypalo sniegiem i deszczem i teraz snieznoblotne lawiny niszcza wioski
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: sprawiedliwy »

nie tylko Austriaków, zdaje się Szwajcarów też zasypało na biało.
a w PL smród i nie ma czym oddychać, okien nikt nie otwiera by się nie zaczadzić.
do tego tv nie można otwierać bo jakiby to nie był kanał to i tak zbiera się na wymioty!
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Nowości i atrakacje

Post autor: rekin oceanu »

Obrazek

Nie będziesz siał dezinformacji o Polsce
Polska cały czas walczy o wolność nawet w sejmie.
Przemocą hałasem sprzeciwiając się dobrym obyczajom.
Nie szanując dobrych obyczajów i uszanowanie większości Polaków.
Przemocą.Raczej to przypomina stadion .
Nie powagę stanu Polski.
Siejąc dezinformację kłamstw.
To samo było przed drugą wojną światową.
Dywersancie Reflex
Nie zasłonisz tego nienawiścią.
ODPOWIEDZ