Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.
Danka

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: Danka »

Ja także jestem daleka od snucia tego typu domysłów :) Gdyby film faktycznie nie miał wejść na ekrany kin z jakiegoś tam powodu, to by nie wszedł. Doszukiwanie się wszędzie spisków to coś co ludzie od zawsze uwielbiali lubić, ale ja staram się powściągać w tego typu przemyśleniach.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: Malina »

Danka pisze:Ja także jestem daleka od snucia tego typu domysłów :) Gdyby film faktycznie nie miał wejść na ekrany kin z jakiegoś tam powodu, to by nie wszedł. Doszukiwanie się wszędzie spisków to coś co ludzie od zawsze uwielbiali lubić, ale ja staram się powściągać w tego typu przemyśleniach.
Ty, odnoszę wrażenie, że w ogóle odżegnujesz się od myślenia. :twisted:
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: whiskeyprint1 »

jak mi wiadomo w usa nie mozna dwukrotnie sadzic kogos w tej samej sprawie - zapadl wyrok - podobno po czasie ten sam sedzia wyrok odwolal i nalozyl inna kare - podobno dlatego p. ze stanow uciekl - a kto zna prawde?

czy pamietacie sprawe simpsona za podwojne morderstwo? w sprawie karnej zostal uniewinniony - w sprawie cywilnej dowiedziono ze zamordowal - wiec jak to jest - a jak to jest z polanskim? po wyroku sam przyznal ze zabil!

jak to jest - ofiara domaga sie zwolnienia "podejrzanego (bo niczego udowodnic nie mozna)

jacksona tez podejrzewano o wszystko (nie udalo sie tylko ze zamordowal trockiego)

modlmy sie
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: pipek »

Panie wuhap,nie bylo wyroku.
Polański przyznał się do najmniejszego z zarzutów i w świetle umowy między prokuratorem a obroną miał dostać tylko probation(nadzór sądowy połączony z okresem próbnym).
Takie umowy są normalną częścią amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości ALE nie są wiążące dla
sędziego
tym bardziej że pan Polański nie przyznawał się początkowo do niczego i doszlo do rozprawy grand jury.
Grand jury to ława przysięgłych decydująca czy jest wystarczająca ilość dowodów do skierowania sprawy przed sąd kryminalny.
Tak więc grand jury uznało pana Polańskiego za winnego gwałtu na nieletniej i paru jeszcze innych nieprzyjemnych przestępstw.
Pana Polańskiego w takiej sytuacji czekał proces kryminalny -a to już nie są przelewki i pogaduszki pod stolem.
Widząc co się dzieje,obrona dogadała się z prokuratorem.
Wtedy obie strony udały się przed sędziego,który PRZED ogłoszeniem właściwego wyroku,skierował pana Polańskiego na 90 dni obserwacji w więziennym szpitalu psychiatrycznym,skąd pan Polański wyszedł po 42 dniach i miał stawić sie przed sądem na werdykt sędziego.
Podejrzewając ,pomimo wszystkiego,sentencji pozbawienia wolności,pan Polański do sądu nie przyszedł tylko spieprzył do Francji.
I to za to spieprzenie PRZED ogłoszeniem wyroku jest nakaz ekstradycji.
Resztę pan znasz.
Dodam tylko,że normalny czlowiek,bez poparcia wplywowych kumpli,po takim werdykcie grand jury,a nie chcący ryzykować procesu kryminalnego,w sytuacji podobnej,mógłby liczyć na jakiś minimum 5 lat pierdla PO dogadaniu się stron.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: whiskeyprint1 »

przyznaje - to bylo tylko moje przypuszczenie bo sprawa mnie nie interesowala - dzis widze ze facet siedzi i siedzi (w szwajcarii kazdy ma prawo isc do kicia - nie zapomnijmy ze ten kraj z dnia na dzien staje sie coraz bardziej faszystowski - bo obrazony na wszystkich z przyczyny odebranej im tajemnicy bankowej - co jest podstawa ich gospodarki)
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polityka nago czyli o filmie Polańskiego

Post autor: godzilla »

whiskeyprint1 pisze:nie zapomnijmy ze ten kraj z dnia na dzien staje sie coraz bardziej faszystowski - bo obrazony na wszystkich z przyczyny odebranej im tajemnicy bankowej - co jest podstawa ich gospodarki)
juz mu przypieprzanie sie do Polski nie wystarcza to probuje za faszyzm niemiecki zrzucic odpowiedzialnosc na inne kraje...

oj chyba bana dostane bo ostrzezenie za "dyskusje" z tym dochtorem juz dostalem....
ODPOWIEDZ