Bielsko-Biala

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Bielsko-Biala

Post autor: Reflex »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Bielsko-Biala

Post autor: Reflex »

Jeszcze raz zamek Sulkowskich w Bielsku, tylko nocą. Znalazlem na FB, po Twojej informacji.
Zbyt piekny, żeby go nie pokazać.

Obrazek

Stadion BKS Bielsko. Pokazuję bo BKS po czterech latach wraca do extraklasy pilkarskiej. Hurra!!!
Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Bielsko-Biala

Post autor: sprawiedliwy »

Polecam też tę stronkę Bielsko tworzą ludzie.......
https://www.facebook.com/bielskobialapl/
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Bielsko-Biala

Post autor: Reflex »

Przejrzalem google i facebook poszukując zdjęć Bielska i okolic. Straszliwa marnota. Ja wiem, że Bielsko to bardzo zagęszczone miasto, ma już przecież blisko osiemset lat. Ale ma tyle uroczych miejsc, niestety dobre zdjecie w Bielsku to rarytas.
A przecież okolice Bielska, leśne parki, góry ze schroniskami, przepiekne zapory wodne z calym turystycznym zpleczem, to rarytas dla fotografa. Niestety...jak mowil wieszcz z Bielska (nazwiska zapomnialem) dupa zimna.

Kiedy patrzę na zdjecia robione w ameryce to po prostu bajka. Ogladajac tutaj foty serce rośnie. Elegancko wykadrowane, dobrze oświetlone i wcale nie zależne od zabudowy zdjecia. Czy to będą krajobrazy, czy zwierzeta, są po prostu doskonale. Przemawiają do Ciebie życiem i wdziekiem.
Popatrz bardzo proste zdjecia a ile w nich zycia i radości: Ludzie sie nie spinają, nie stają na "baczność" z sztywnym uśmiechem.

Obrazek

Obrazek

To jest zdjecie z Polski, popularne w świecie, za wzgledu na z jakiegos powodu
dziwną drogę rośnięcia drzew.. Wyglada jakby "uciekaly" poziomo a po namysle wyrosly prosto w góre.
Zdjecie z National Geographic
Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Bielsko-Biala

Post autor: sprawiedliwy »

Teraz na strnce BF. Nasze Bielsko Biała . ktoś dał kilka fajnych zdjęć. Nie wiem, ja znajduję sporo.
Mam też własne zdjęcia ale nie bardzo potrafię z tą zabawą wklejania ich tutaj.
Okolice są cudne. Straconka aż po Przegibek, dalej aż po Wilkowice i Mikuszowice jedne i drugie i Cygański Las. aż po Fałatówkę.
Mam wrażenie, że teraz jest dobrze gospodarzone. Gdyby nie rok temu bezlitosna wycinka drzew. Ale to temat osobny.
Bielsko się świetnie rozwija, mały przemysł ma dobre warunki i zapaleńców. Produkują świetne deski snowboardowe i narty oraz te do surfowania ze spadochronem....są w czołówce światowej, cenieni przez sportowców. Inne branże też mają się dobrze.


A co do tego , że zdjęcia są smutne a te amerykańskie wesołe, no cóż trochę cukierkowate jak z prospektu biura podróży....Ameryka to jednak nie tylko wszystko ładne, czyste i błyszczące dobrobytem i sielanką, wiesz o tym równie dobrze, albo i lepiej niż ja. Oczywiście to nie powód do narzekania, ale realia są jakie są.

Oczywiście przyjemniej ogląda się ładne obrazki, bo nie denerwują, relaksują.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Bielsko-Biala

Post autor: Reflex »

Oczywiscie, dla mnie tak dynamiczny rozwoj Bielska po utracie swojego glownego przemyslu: wlokiennictwa, jest fenomenalny.
Bielsko ma świetnych gospodarzy. To miasto ma już blisko 800 lat (Bielsko) Pozniej przylączona Biala (dzielila je tylko rzeka) jest okolo 200 lat mlodsza.
Nie wiem dlaczego Polaków drażni usmiech Amerykaninaa czesto uwaza sie to za pozę. Nic bardziej mylnego. To autentycznie szczery, naturalnie usmiechniety naród.
Tak Ameryka ma swoje biedne i nieco przestarzale dzielnice, czy miejscowosci. Ale kto chce ogladać starocie i biedę? Zamieszczam je jako ciekawostkę nie dume. Mnie się podoba, rozmach, kolory, przestrzeń.

Poniżej jedna perelek Bielski Ratusz. Przepiękny z zewnatrz jak i wewnatrz budynek, ktory zaprojektowali austriaccy architekci.

Obrazek

Sala sesji.
Obrazek
ODPOWIEDZ