Czy to KONIEC?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: sprawiedliwy »

https://twitter.com/sikorskiradek/statu ... 2307106824


Radosław Sikorski MEP Flagge von PolenFlagge der Europäischen Union
@sikorskiradek
Tego, że
@TVP
będzie gorszym ściekiem od anonimowych forów nie przewidzieliśmy.
Tweet übersetzen
Tweet zitieren

Roman Giertych
@GiertychRoman
· 14 Std.
Dziś otrzymałem orzeczenie SN (to szóste i ostatnie orzeczenie w tej sprawie) które kończy zwycięsko mój i R. Sikorskiego bój o odpowiedzialność portali za treść komentarzy.
W ciągu tych 9 lat walki hejt z marginalnych komentarzy przeniósł się niestety do mediów rządowych.


Tu masz odpowiedz. dlaczego koniec tego forum jest nieunikniony!!!


:ugeek:
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Tu masz odpowiedz. dlaczego koniec tego forum jest nieunikniony!!!
sprawiedliwy I ...
SŁów brak. Człowiek jest najgłupszą istotną na tej Planecie.
Na pierwsze zdanie o zakończeniu forum, nie umiem nic powiedzieć. Napewno siedzą we mnie te lata funkcjonowania forum przez tyle czasu, że stalo się częścia mnie, albo ja jego, nie ważne. Myślę, że gdybym go poznal mieszkając w Polsce, byloby bardziej zwykle i naturalne, może nawet egzotyczne. Ale ono się pojawilo na początku mojego życia w obcym kraju, spadlo mi jak z nieba z nienacka i od razu stalo sie bliskie, wtopilo się we mnie gladko i naturalnie.

Napewno bylo kawalkiem Polski, tuż pod ręką w którym zanurzalem sie w moim nastroju i wyobrazeniu i kiedy uczylem sie żyć w tym obcym wtenczas kraju Siedząc na Florydzie, czulem zapach lipy, czy wierzby nad rzeką, choć wątpie czy wierzba pachnie, ale tu wszystko pachnialo po polsku, nawet jak sie dostalo przez leb, to przecie nie od obcego tylko od Polaka. Stąd nie mowię, żeby się obudzić, ale też nie powiedzialem jeszcze że to koniec, chociaż szczerze mówiąc juz dawno to wyglada żalosnie. Skurwiel godzilla swoj cel osiągnnal i to chyba najbardziej boli, bo zle wygralo. Mam też żal do pomorzaka, odwrócil sie bez slowa dupskiem i milczy. Tak nie postepują wieloletni wspolnicy czy przyjaciele. Ale coż......

-------

Jesli chodzi Bejrut...
Straszliwa katastrofa. Gospodarcza i ludzka. Pol miliona ludzi w jednej chwili bez domu, caly dobytek życia przepadl, zostali jak sieroty pod golym niebem w kraju bez dorobku życia, bez sufitu nad glową - w kraju, ktory ledwie wiązal koniec z końcem. Zniszczony najważniejszy port który slużyl krajowi m.in. na dostawę i wysylkę dóbr do życia, nie mowiąc o epidemii coronawirusa.

U mnie prywatnie jeszcze gorzej, (nie ma nic wspolnego z forum). Coś sie zawalilo, poczulem się jak na obcej planecie. Jak mowili w polsce starożytni górale, jak nie urok, to s.raczka. Ale jak widać na tym polega życie, jak w seksie na plaży: raz w dziurkę, raz w piasek. ... Sprawiedliwy ma racje: ludzie to świnie. No niestety, trzeba się nie ogladać i zasuwać do przodu.

Przygotowalem blog, zmienilem kolorystykę, narazie czekam na natchnienie a wlaściwie na przyplyw normalnej energii.

Adres:
https://reflextm.blogspot.com/
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: sprawiedliwy »

Magdalena Adamowicz
@Adamowicz_Magda
Gratuluję Panom
@sikorskiradek
i
@GiertychRoman
oraz Pani mecenas
@BarbaraGiertych
wygranego boju o przełom w orzecznictwie dot. odpowiedzialności za hejt. Idealnie wpisuje się w konkluzje mojego raportu dla PE. Wasza wiedza będzie kluczowa w pracach nad nowym prawem Daumen hochFlagge der Europäischen UnionFlagge von Polen
Tweet übersetzen
Tweet zitieren

Roman Giertych
@GiertychRoman
· 18 Std.
Orzeczenia SN w tej sprawie przełamały linię orzeczniczą SN i doprowadziły do przyjęcia, że ciężar dowodu w powoływaniu się przez portale na brak wiedzy o treści komentarzy spoczywa na ich wydawcach. To w praktyce rozciąga odpowiedzialność za treść komentarzy na wydawców portali. twitter.com/giertychroman/…


A może u Pomorzaka coś się dzieje? On nie musi się obawiać pociągania do odpowiedzialności. Nigdy nic złego na nikogo nie powiedział. Jego IP jest na forum niezagrożone. Mam więc nadzieję, że niebawem się odezwie jak i inni.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: pomorzak »

CHOCHOŁ

I

Kto mnie wołał
czego chciał ?
zebrałem się,
w com ta miał:
jestem, jestem
na Wesele,
przyjedzie tu
gości wiele,
żeby ino wicher wiał.

II

Co się w duszy komu gra,
co kto w swoich widzi snach:
czy to grzech,
czy to śmiech,
czy to kapcan, czy to pan,
na Wesele przyjdzie w tan.

ISIA

Aj, aj, aj ? aj, aj, aj,
a cóz to za śmieć?!

CHOCHOŁ

Tatusiowi powiadaj,
że tu gości będzie miał,
jako chciał, jako chciał.

ISIA

A ty mi się przepadaj,
śmieciu jakiś, chochole,
huś ha, na pole!

CHOCHOŁ

Tatusiowi powiadaj...

ISIA

Huś ha, na pole,
głupi śmieciu, chochole!

CHOCHOŁ

Szepnij w ucho mamusie...

ISIA


Wynocha, paralusie!

CHOCHOŁ

Kto mnie wołał,
czego chciał...

ISIA

A, słomiany nygusie,
wynocha, paralusie!

CHOCHOŁ

Ubrałem się, w com ta miał,
sam twój tatuś na mnie wdział,
bo się bał, bo się bał,
jak jesienny wicher dął,
zaś bym zwiądł, róży krzak,
a tak, tak, a tak, tak,
skądże bym ja sam to wziął...

ISIA

Idź precz, idź precz, na pole,
huś ha, hulaj, chochole!

CHOCHOŁ

Kto mnie wołał,
czego chciał,
Vika
Posty: 262
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Vika »

godzilla pisze: wt lip 28, 2020 5:46 am Dziekuje Vika
Te pare slow uswiadomilo mi ze bywa tu czasem chociaz jedna normalna osoba.
Tych bzdur reflexa nie da sie niestety strawic. Obserwacje i wnioski on nazywa "krwiozerczymi instyktami"...
Sprawiedliwa, o ktorej ja od samego poczatku wiedzialem kim jest, nagle zmienila sie z faceta w kobiete i nikomu ten fakt nie wadzi. Jej celem bylo tu wejsc, odszukac mnie i juz w pierwszym poscie zaatakowac. Kobieta w wieku siedemdziesieciu lat, majaca swoj bagaz, nie moze zyc bez tego aby znalazlszy swojego wyimaginowanego "wroga" nie uprzykrzac mu zycia, a przeciez probowala z blogami czy innymi publikacjami, ktorymi mogla trafic do wiekszej liczby czytelnikow. Coz... widac inaczej zyc nie potrafi...

A ty Viko szukaj dalej cudzych prawd, ja tez ich szukam.
Zycze zdrowia i spokoju wewnetrznego.
Andrzej


Kamil Wróblewski
25 marca

- Panie profesorze, proszę opowiedzieć nam o dzisiejszym święcie początku lata.

- Tradycja święta nawiązuje do wydarzeń z odległego roku 2020, kiedy świat nawiedziła zaraz koronowirusa, tego samego, który dziś stał się zwykłą chorobą sezonową. W tamtych odległych czasach nie istniały leki przeciwwirusowe, nie było także szczepionki. Choroba zaczęła się w Chinach, następnie trafiła do Włoch. Z uwagi na brak wiedzy, niski poziom higieny ówczesnych społeczeństw, brak zrozumienia mechanizmów zakażeń, choroba rozprzestrzeniła się w Europie i na Świecie.

- Dziś świętujemy idąc do parków z naręczami papieru toaletowego, którym obrzucamy się i przyozdabiamy drzewa. Czemu papier toaletowy?

- Źródła archeologiczne wskazują, że ludność gromadziła wówczas olbrzymie ilości tego produktu...

- Czemu?

- Historycy nie są zgodnie w tej kwestii. Przeważa opinia o magicznym charakterze rolek. Ich duża ilość miała chronić domostwo przed atakiem zarazy, był to więc rodzaj amuletu.

- Trudno w to uwierzyć.

- Proszę pamiętać, że były to czasy obskurantyzmu i ciemnoty, ludzie ufali najróżniejszym szarlatanom, wielu krajach rządzili populiści, wiedzę czerpano z tak zwanych mediów społecznościowych. Nierzadka była wiara w płaską Ziemię lub szkodliwość szczepionek. Na tym tle wiara w magiczną moc papieru toaletowego nie wydaje się tak dziwna.

- No dobrze, a co z tradycją obdarowywania dzieci figurkami psów? Czy to także wiąże się z epidemią?

- Jak najbardziej. Jak już mówiłem, nie istniały wtedy skuteczne leki ani szczepionki. Jedyną metodą walki z zarazą był ścisła izolacja społeczna. Ludzie spędzili całą wiosnę i początek lata w domach. Wyjścia były reglamentowane, możliwe wyłącznie w określonych wypadkach. Jednym z nich było wyprowadzanie psów na spacer. Nie wiadomo gdzie dokładnie pojawiła się idea wypożyczania czworonogów za drobną opłatą, prawdopodobnie we Włoszech lub Hiszpanii, jednak szybko rozprzestrzenił się na całym kontynencie. Psy przekazywano sobie z mieszkania do mieszkania. Pamięć o tamtych praktykach przetrwała w postaci sympatycznego zwyczaju dawania dzieciom figurek psów i czekoladowych zwierzątek.

- Święto początku lata, to oprócz wyjść do parku i spacerów, także niezwykła tradycja kulinarna. Chyba wszyscy jako dzieci pamiętamy straszny…

- … okropny makaron polany oliwą lub olejem. Trzeba pamiętać, że kwarantanna trwała wiele miesięcy. Zapasy stopniowo topniały, kończyły się warzywa i owoce. Na koniec ludność jadła kasze, ryż i makarony zgormadzone jeszcze w początkach epidemii. W czerwcu został tylko olej kujawski i makaron penne, stąd to niezwykłe danie, tak nielubiane przez dzieci. Na Kurpiach, skąd pochodzę, tradycja mówi, że makaron może być gotowany tylko z trzema ziarnkami soli.

- Okropność!

- Ten rytuał prawdopodobnie dość wiernie odzwierciedla sytuację ludności z ostatnich tygodni kwarantanny. Spiżarnie były puste.

- Z wyjątkiem papieru toaletowego.

- (śmiech) Tak, tego mieli pod dostatkiem.

- Dziękuję bardzo za rozmowę.
Vika
Posty: 262
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Vika »

Reflex pisze: pt sie 07, 2020 5:15 am Na pierwsze zdanie o zakończeniu forum, nie umiem nic powiedzieć. Napewno siedzą we mnie te lata funkcjonowania forum przez tyle czasu, że stalo się częścia mnie, albo ja jego, nie ważne. Myślę, że gdybym go poznal mieszkając w Polsce, byloby bardziej zwykle i naturalne, może nawet egzotyczne. Ale ono się pojawilo na początku mojego życia w obcym kraju, spadlo mi jak z nieba z nienacka i od razu stalo sie bliskie, wtopilo się we mnie gladko i naturalnie.

Napewno bylo kawalkiem Polski, tuż pod ręką w którym zanurzalem sie w moim nastroju i wyobrazeniu i kiedy uczylem sie żyć w tym obcym wtenczas kraju Siedząc na Florydzie, czulem zapach lipy, czy wierzby nad rzeką, choć wątpie czy wierzba pachnie, ale tu wszystko pachnialo po polsku, nawet jak sie dostalo przez leb, to przecie nie od obcego tylko od Polaka. Stąd nie mowię, żeby się obudzić, ale też nie powiedzialem jeszcze że to koniec, chociaż szczerze mówiąc juz dawno to wyglada żalosnie. Skurwiel godzilla swoj cel osiągnnal i to chyba najbardziej boli, bo zle wygralo. Mam też żal do pomorzaka, odwrócil sie bez slowa dupskiem i milczy. Tak nie postepują wieloletni wspolnicy czy przyjaciele. Ale coż......

-------

Jesli chodzi Bejrut...
Straszliwa katastrofa. Gospodarcza i ludzka. Pol miliona ludzi w jednej chwili bez domu, caly dobytek życia przepadl, zostali jak sieroty pod golym niebem w kraju bez dorobku życia, bez sufitu nad glową - w kraju, ktory ledwie wiązal koniec z końcem. Zniszczony najważniejszy port który slużyl krajowi m.in. na dostawę i wysylkę dóbr do życia, nie mowiąc o epidemii coronawirusa.

U mnie prywatnie jeszcze gorzej, (nie ma nic wspolnego z forum). Coś sie zawalilo, poczulem się jak na obcej planecie. Jak mowili w polsce starożytni górale, jak nie urok, to s.raczka. Ale jak widać na tym polega życie, jak w seksie na plaży: raz w dziurkę, raz w piasek. ... Sprawiedliwy ma racje: ludzie to świnie. No niestety, trzeba się nie ogladać i zasuwać do przodu.

Przygotowalem blog, zmienilem kolorystykę, narazie czekam na natchnienie a wlaściwie na przyplyw normalnej energii.

Adres:
https://reflextm.blogspot.com/

Najgłębszy sens wszelkiej gościnności leży w tym,
aby jeden drugiemu ofiarował okazję do wytchnienia i odpoczynku
w drodze do domu wieczności.

- Romano Guardini
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


:D Pozdrowienia serdeczne...
Reflex
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Po kilku latach ... z niejakim trudem po leniwej przerwie, ruszylem z blogiem.
Zapraszam na artykul "Czlowiek, to brzmi dumnie".

https://reflextm.blogspot.com/
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Jak tam moi wspól - redaktorzy Forum? Nie chce sie pisać? Ja to rozumiem, choć napewno troche inaczej jak każdy z was.
Co nas napewno lączy, to nasza wspólna wina w degradacji naszego forum.
U mnie wciąż gorąco, na necie cisza... Coronawirus nas usypia, wielkie oczekiwanie na szczepionke, do której mam nadzieję bliżej niż dalej.

Ja dzisiaj upieklem pyszną wersje pokrojonych w plastry ziemniaków z boczkiem - w piekarniku na blasze i super kotlety mielone z indyka. Kapusta kiszona wlasnej roboty, kompot polski z truskawek, tez wlasna robota.: ))) Moge być dumny? Cale życie umialem ugotowac herbatę i zrobic jajecznice, nic wiecej. Chwale się? A co ... dumny jestem no.: ) W lodówce stoi sześć sloików zupki z lentils (soczewica), seler, marchewka z dodatkiem przypraw i szynki, calość ugotowana w slow cooker (wolnowar) tylko 11 godzin..... : )))
Nic nie piszecie, czyms sie musze do diabla zająć! (ZARTUJE!)

Bayern Monachium z naszym Lewandowskim... rozbili slynną Barcelone w meczu Ligi Mistrzow 8:2 !!! Niesamowite. Bayern gra jak swietnie naoliwiona maszynka. Nie bylo slabych stron, byla szybkość, cudowne zagrania i strzaly. Ja wiem, ze pomorzak nie przepada za Bayernem, ale nie może nie przyznać, ze drużyna z naszym Lewandowskim jest w fenomenalnej formie i pieknie gra. Pomorzaku jak Ty możesz milczec? OSIEM:DWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ze slynna Barceloną. :mrgreen:

A u mnie na blogu kolejny temat: "Po Prostu Twój Uśmiech"
Zapraszam.
https://reflextm.blogspot.com
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy to KONIEC?

Post autor: Reflex »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ