MIX

A picture is worth a thousand words.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

ostatnia fotka z demonstracji 29.08.2020 w Berlinie

pozostaja wspomnienia i swietne poczucie ze nie jestesmy sami
i kropla goryczy ze media i polityka stawiaja wlasne interesy ponad prawda
bo nawet jesli ktos ma odmienne zdanie na temat corony to jednak nie usprawiedliwia to klamliwych przekazow na temat demonstracji i szkalowania ludzi bioracych w niej udzial
praktycznie szkalowania ludzi o odmiennym zadaniu
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

Pomorzaku.
a jak to z tymi 3 bohaterskimi policjantami, co to własną piersią parlamentu bronili ?
przed kim ?
dlaczego? to też przed tymi co mają inne poglądy ?


ja nie rozumiem. jak my. ludzie nie z branży, laicy, możemy mieć " poglądy" o Corona virusie. covic19 ??? to jest dla mnie zagadką.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: wt wrz 01, 2020 11:16 am Pomorzaku.
a jak to z tymi 3 bohaterskimi policjantami, co to własną piersią parlamentu bronili ?
przed kim ?
dlaczego? to też przed tymi co mają inne poglądy ?


ja nie rozumiem. jak my. ludzie nie z branży, laicy, możemy mieć " poglądy" o Corona virusie. covic19 ??? to jest dla mnie zagadką.
Trzech policjantow moze odeprzec agresywny tlum tylko przy pomocy broni palnej a i to nie jest calkiem pewne.
Tak wiec wypada zadac sobie pytanie kto wyniosl najwiecej korzysci z tej calej akcji, wiedzac ze policja za wszelka cene szukala pretekstow do rozwiazania albo chociaz zdyskredytowania demonstracji.
Inna sprawa jest ze przy tak wielkiej liczbie uczestniko nie trudno aby znalazlo sie takm kilku oszolomow albo prowokatorow.
Gdy widze i czytam jak celebrowany jest ten przypadek "zamachu na demokracje " mam nieodparte wrazenie ze zostalo to zplanowane. Przypomne wczesniej dolaczony filmik o kilku policjantach walczacych z /pastwiacych sie nad / mloda kobieta.
Jakos o tych nie bylo programu w TV choc byli tez bardzo "dzielni".

Poglady na temat Covid 19, jego skutkach i przeciwdzialaniu sa mocno zroznicowane w srodowisku naukowym.
Niestety ciagle jestesmy konfrontowani z jednym rodzajem narracji przy kompletnym ignorowaniu innego podejscia.
To nawet nie jest ignorowanie a zwalczanie naukowcow majacych inne poglady na temat tej calej pandemii.
W Niemczech widac to dosc wyraznie bo nagle wielu z nich zniknelo z mediow z chwila gdy zaprezentowali krytyczne podejscie do dzialan rzadu.
Tak wiec z chwila gdy zwalcza sie odmienne poglady naukowcow zamiast otwarcie dyskutowac powstaje sluszne wrazenie autorytarnego postepowania. Podobnie jesli chodzi o osoby prywatne.
Mam wrazenie ze powstaje nowa religia covidowa gdyz jednym z zarzutow w strone sceptykow jest ze nie wierza w pandemie.
Tak wiec wiara ktorej wyznawcy bronia za wszelka cene.
Organizatorzy tej jak i poprzednich demonstracji wystepowali z inicjatywa szerokiej dyskusji naukowej na temat wszelkich aspektow zwiazanych z ta "pandemia". Nie tylko oni bo i wielu naukowcow z drugiej strony glownego nurtu.
Wymownyn jest ze ta inicjatywa nie spotkala sie z odzewem zwolennikow obecnych restrykcji.
Uwazam ze przecietny czlowiek nie ma obowiazku plyniecia z oficjalnym nurtem i ma prawo zadawania pytan i posiadania watpliwosci zwlaszcza ze w sprawach nie zwiazanych z pandemia tez sa watpliwosci co do dzialan wszelkiej masci partii i rzadu.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

i na zakonczenie oficjalne media o 17 tysiacach uczestnikow
po jakims czasie skorygowali sie na 42 tys.
ilu bylo mozna sobie samemu wyrobic zdania

o 18 podano ze demonstracja sie skonczyla a faktycznie trwala gdzies do polnocy

To dokladnie ta sama taktyka jaka znamy z Polski.

Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Czytam i zastanawiam się. To sie dzieje nie tylko w Niemczech. Laicy a jednocześnie protestanci przeciwko maskom i kwarantannie absolutnie nie maja prawa podważać decyzji rządowych. To nie tylko rząd Niemiec ma w tej sprawie zdecydowane zdanie. To się dzieje na calym świecie i tu nie moze być pomylki. Corona wirus jest zarażliwy, potrafi zdezorganizować prace, szkole, życie w każdym kraju a obowiazkiem każdego mieszkanca jest podporzadkowanie sie nakazom wladz. Szkoda w ogóle na ten temat dyskutować. Kto na tym może skorzystać?

I nieprawdą jest że wśrod naukowców zdania na temat virusa są zrożnicowane. To jest po prostu puste gadanie.
Ja jestem wrogiem różnych plotek o spiskach, jeszcze nikt używający takich opinii tego nie udowdnil, ale chętnych do ich puszczania w obieg jest wielu.

Absolutnie zgadzam się z pytaniem sprawiedliwego, że:
jak my. ludzie nie z branży, laicy, możemy mieć " poglądy" o Corona virusie. covic19 ??? to jest dla mnie zagadką.
Nie możemy i nie mamy. Mamy natomiast masę dowdów, że zarządzenia i noszenie masek jest naszą obroną.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Kazdy czlowiek ma prawo wyrobic sobie zdanie na jakis temat nawet wtedy gdy nie jest fachowcem w tej dziedzinie.
Jesli sam nie jest fachowcem to opiera sie na opiniach fachowcow do ktorych ma zaufanie.
Optymalnie jest zapoznac sie z kilkoma przeciwstawnymi opiniami.
Tak robia zwolennicy tej calej "pandemi" jak i jej przeciwnicy.

Jesli piszesz Reflexie iz nie ma kontrowersji w swiecie naukowym co do tego wirusa to zapewne masz na mysli uczonych i medykow w USA bo wsrod niemieckich jest tych kontrowersji nie tak malo. Jesli chcesz to podesle ci ich wypowiedzi ale niestety tylko w jezyku niemieckim. Oczywiscie w mediach lansowana jest jedna panstwowa linia.
Mozna przyjac iz "sluszna linie ma nasza wladza" i tak jak to juz dawniej bywalo morda w kubel.
Zapewno jest wielu ktorych takie podejscie przekona, co nie zmienia jednak faktu ze dla mnie nie jest to argumentem.
Tym bardziej ze mialem okazje przekonac sie ze wladza w Niemczech potrafi co innego mowic obywatelom a co innego robic za pomoca swoich organow represji.
Tak wiec podwazanie wprowadzonych restrykcji jest malo efektywne w zetknieciu sie z calym aparatem represji jakim dysponuje rzad.
W Niemczech ciagle sie pamieta ze byl czas gdy potulne podporzadkowanie sie rozporzadzeniom postrzegane bylo po latach jako wspoludzial w zbrodni.
To co obecnie dzieje sie z przemyslem i zyciem spolecznym nie jest efektem corony a restrykcji wydanych przez wladze.
Szwedzi wybrali inna droge i jakos nie wygineli. Niestety dostali rykoszetem efekty zalamania gospodarki w innych krajach.
Takie jest moje zdanie bo nie roszcze sobie pretensji nieomylnosci.

pozdro
Zablokowany