MIX

A picture is worth a thousand words.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: ndz wrz 06, 2020 2:49 pm Mieszkasz w pięknym i mądrym kraju, doceń to pomorzaku.
Jakoś nie łapie przekazu :shock:

No to jeszcze kilka fotek z regionu slynacego z bardzo dobrego wina ktorym bardzo chetnie sie raczylem

Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

No to pozdro dla wszystkich z tego regionu Bachusa gdzie zamiast wody pije sie wino i to calkiem przyzwoite bo zabija wszelkie wirusy.

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Jakoś nie łapie przekazu
Nie szkodzi pomorzaku, ale nie martw się. Po pierwsze tam nie bylo przekazu, tylko moje odczucia.
No i ja rozumiem, że przychodzi w życiu okres, że się wino pije, tyje i zaczyna marudzić. :mrgreen:
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: pn wrz 07, 2020 1:05 am No i ja rozumiem, że przychodzi w życiu okres, że się wino pije, tyje i zaczyna marudzić.
Dasz sobie rade Reflexie. Otoczenie tez jakos to zniesie.
.......................................

To byl widok z okna przytulnego hoteliku

Obrazek

a to widoczek od strony cmentarza
jakos zawsze odwiedzam cmentarze
tez kopalnia wiedzy o ludziach i miejscowosci


Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

w Parku, to może i dzików szczęście rodzinne, bo normalnie to do odstrzału i na talerz i gryll. (ntb. bardzo lubię!)
Podobno 'niebezpieczne' dla człowieka jak wyskoczą na drogę, jak i inna dzika zwierzyna jest 'niebezpieczna' dla człoweka, więc trzeba odstrzeliwać by samochodziarze byłi bezpieczniejsi....
Niestety, to człowiek jest najniebezpieczniejszym mieszkańcem Planety, niebezpiecznym dla wszystkiego co żyje. Rośliny to też życie.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Pomorzaku ja pije whisky nie wino, ale także czystą wysokoprocentową - skutecznie poprawia samopoczucie i chroni od wirusa.
Ja wyczulem u Ciebie kilka razy jakąś pretensję, czy niechęć do wladzy i probowalem Cie pocieszyć. Nic zlośliwego. :)
Ja nie wiem jak to się stalo, nigdy nie bylem wrogiem Niemiec, ale będąc już w Stanach, nabralem i mam do nich więcej i więcej
cieplej sympatii. Pani Merkel ma u mnie specjalne uczucie.
A zdjecia dalej piękne...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: pn wrz 07, 2020 8:13 am Pomorzaku ja pije whisky nie wino, ale także czystą wysokoprocentową - skutecznie poprawia samopoczucie i chroni od wirusa.
Ja wyczulem u Ciebie kilka razy jakąś pretensję, czy niechęć do wladzy i probowalem Cie pocieszyć. Nic zlośliwego. :)
Ja nie wiem jak to się stalo, nigdy nie bylem wrogiem Niemiec, ale będąc już w Stanach, nabralem i mam do nich więcej i więcej
cieplej sympatii. Pani Merkel ma u mnie specjalne uczucie.
A zdjecia dalej piękne...
Drogi Reflexie,
juz tak jest ze gdy sie patrzy z daleka to widac to co duze ale juz tych malych smieci to nie.
Moje pretensje sa o to dziadostwo ktorego z daleka nie widac.
Polubilem i pokochalem ten kraj bo juz zyje w nim dluzej jak w Polsce.
Pewnie dlatego nie jest mi obojetne co sie w nim dzieje.

W Koblenz jest taki wielki pomnik na ktorym sa wypisane wszystkie landy niemieckie

Obrazek

sa tam tez landy ktore zostaly utracone i wrocily do macierzy i te ktore nie

Obrazek

napis na dole mowi ze Land Saary / Saarland /zostal w roku 1957 wcielonym do BRD
ostatni na tej liscie Śląsk / Schlesien / jeszcze czeka
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Ja to wszystko rozumiem pomorzaku, wiem jak wiele sie zmienilo, najcześciej na niekorzyść. Ale to nie tylko w Niemczech. Każdego roku przybywa na planecie nowych wyzwań, a już istniejące problemy – pogłębiają się. Odczuwa to przecietny zjadacz chleba, ale nie zawsze a wlasciwie najczęsciej nie zna i nie rozumie przyczyn.

Zwykle nie mysli o przyszlości tylko swoim bieżącym życiu i ja tu broń Boze nie pisze o Tobie tylko o ogólnie o myśleniu i odczuciach normalnych ludzi. Niemcy moim zdaniem są jednym z państw najbardziej zaangażowanych w przyszlość w myślenie o ludzkim życiu. Unia Europejska jest tego przykladem a w Niemczech poziom życia jest wciąż w stosunku do świata wysoki. Ja widzę, że Niemcy bardziej niż inni myśla o ludziach a nie o bogactwie wybranych i to budzi cieplo i sympatię.

W calym światowym garnku gospodarczym i rozwojowym cala Unia a glównie Niemcy i Francja idą we wlaściwym kierunku do przyszlości a nie jest to ani tanie, ani proste. Stąd moja dla nich sympatia i podziw za konsekwencje i wytrwalość.

Ja wiem, że takie widzenie z daleka a życie codzienne, to dwa różne punkty widzenia. Niestety, zawsze jest coś za coś i nie zawsze jest to rozumiane. W koncu czlowiek żyje tylko raz i przeżywa najbardziej to jedno bieżące życie a Ci co rządzą są zobowiązani do myślenia o dzisiaj i o przyszlości a to nie jest sprawa latwa.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

bo to tak zawsze, że ponarzekać na coś trzeba... a znajdzie się coś. Ja nazywam to glęganiem.
A osoby glęgające glęgałami. Coś skrytykować coś ponarzekać... TO nawet nie jest krytykańctwo... brak chroniczny zadowolenia.
ja wiem, można być niezadowolonym, bo koszy na śmieci za mało, bo to, bo siamto, bo można by lepiej...ale ONI tego nie robią, nie widzą... Natomiast inni ONI chcą wytruć ludzkość, rządzą światem, itd....
No cóż, jeśli czegoś nie rozumiemy, to jak z religia, Bogiem... itd...
Zablokowany