Wojna w Ukrainie - opinia niezalezna z USA

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10399
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Wojna w Ukrainie - opinia niezalezna z USA

Post autor: Reflex »

Opinia w Amerykanskiej niezaleznej prasie, na temat zaopatrywania Ukrainy w w coraz badziej nowoczesnej broni.

Nie wierz w szum: Ukraina szybko staje się kolejną nieudaną wojną!

Ukraina, kolejna nieudana próba umocnienia globalnej hegemonii USA, pasuje do tego wzorca. Niebezpieczeństwo polega na tym, że im bardziej tragiczna sytuacja będzie wyglądać, tym bardziej Stany Zjednoczone będą eskalować konflikt, potencjalnie prowokując otwartą konfrontację z Rosją. Jeśli Rosja przeprowadzi odwetowe ataki na bazy zaopatrzeniowe i szkoleniowe w sąsiednich krajach NATO lub użyje taktycznej broni jądrowej, NATO prawie na pewno odpowie atakiem na siły rosyjskie. Rozpętamy III wojnę światową, która może zakończyć się nuklearnym holokaustem.

Amerykańskie wsparcie wojskowe dla Ukrainy rozpoczęło się od podstaw — amunicji i broni szturmowej. Jednak administracja Bidena wkrótce przekroczyła kilka narzuconych przez siebie czerwonych linii, aby zapewnić falę śmiercionośnej machiny wojennej: systemy przeciwlotnicze Stinger; Oszczepowe systemy przeciwpancerne; M777 holowane haubice; Rakiety 122 mm GRAD; Wielorakie wyrzutnie rakiet M142 lub HIMARS; pociski wystrzeliwane z tuby, śledzone optycznie, kierowane przewodowo (TOW); Baterie obrony powietrznej Patriot; krajowe zaawansowane systemy rakiet ziemia-powietrze (NASAMS); Transportery opancerzone M113; a teraz 31 M1 Abrams, jako część nowego pakietu o wartości 400 milionów dolarów. Uzupełnieniem tych czołgów będzie 14 niemieckich czołgów Leopard 2A6, 14 brytyjskich czołgów Challenger 2 oraz czołgi innych członków NATO, w tym Polski. Następne na liście są przeciwpancerna amunicja ze zubożonym uranem (DU) oraz myśliwce F-15 i F-16..

Od czasu inwazji Rosji 24 lutego 2022 r. Kongres zatwierdził ponad 113 środków pomocy dla Ukrainy i krajów sojuszniczych wspierających wojnę na Ukrainie. Trzy piąte tej pomocy, 67 dolarów, przeznaczono na wydatki wojskowe. 28 krajów wraz z Ukrainą. Wszystkie z Australii, Kanady i USA znajdują się w Europie.

Wypowiadając de facto wojnę Rosji i otwarcie wzywając do usunięcia Władimira Putina, neokonserwatywni sutenerzy wojenni z przerażeniem patrzą, jak Ukraina jest miażdżona przez nieustępliwą rosyjską wojnę na wyniszczenie. Ukraina poniosła prawie 18 000 ofiar cywilnych (6 919 zabitych i 11 075 rannych). Odnotowano również zniszczenie lub uszkodzenie około 8 procent wszystkich mieszkań, a 50 procent infrastruktury energetycznej zostało bezpośrednio dotkniętych częstymi przerwami w dostawie prądu. Ukraina potrzebuje co najmniej 3 miliardów dolarów miesięcznie wsparcia z zewnątrz, aby utrzymać swoją gospodarkę na powierzchni, powiedział niedawno dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Prawie 14 milionów Ukraińców zostało przesiedlonych — 8 milionów w Europie i 6 milionów w kraju — a nawet 18 milionów ludzi, czyli 40 procent ludności Ukrainy, wkrótce będzie wymagać pomocy humanitarnej. Według szacunków Banku Światowego gospodarka Ukrainy skurczyła się o 35 procent w 2022 roku, a 60 procent Ukraińców jest obecnie gotowych do życia za mniej niż 5,5 dolara dziennie. Dziewięć milionów Ukraińców jest bez prądu i wody w ujemnych temperaturach, mówi ukraiński prezydent. Według szacunków Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA od listopada ubiegłego roku w wojnie zginęło lub zostało rannych co najmniej 100 000 ukraińskich i 100 000 rosyjskich żołnierzy.

„Mam wrażenie, że znajdujemy się w decydującym momencie konfliktu, w którym impet może przesunąć się na korzyść Rosji, jeśli nie będziemy działać szybko i zdecydowanie” – powiedział były senator Rob Portman na Światowym Forum Ekonomicznym w poście przez Radę Atlantycką. „Potrzebny jest przypływ”.

Odwracając logikę do góry nogami, zwolennicy wojny argumentują, że „największym zagrożeniem nuklearnym, przed którym stoimy, jest zwycięstwo Rosji”. Cavalierskie podejście do potencjalnej konfrontacji nuklearnej z Rosją ze strony cheerleaderek wojny na Ukrainie jest bardzo, bardzo przerażające, zwłaszcza biorąc pod uwagę fiaska, które nadzorowali przez 20 lat na Bliskim Wschodzie.

W desperacji imperium pompuje coraz większe sumy w swoją machinę wojenną. Ostatni rachunek wydatków w wysokości 1,7 biliona dolarów obejmował 847 miliardów dolarów na wojsko; suma wzrasta do 858 miliardów dolarów, jeśli uwzględni się rachunki, które nie podlegają jurysdykcji komitetów sił zbrojnych, takich jak Departament Energii, który nadzoruje konserwację broni jądrowej i infrastrukturę, która ją rozwija. W 2021 r., kiedy budżet wojskowy USA wynosił 801 miliardów dolarów, stanowił on prawie 40 procent wszystkich światowych wydatków wojskowych, więcej niż kolejne dziewięć krajów, w tym Rosja i Chiny, wydały na swoje siły zbrojne razem wzięte.

Jak zauważył Edward Gibbon o zgubnej żądzy Cesarstwa Rzymskiego do niekończącej się wojny: „Upadek Rzymu był naturalnym i nieuniknionym skutkiem nieumiarkowanej wielkości. Dobrobyt dojrzał zasadę rozkładu; przyczyna zniszczenia pomnożyła się z rozmiarem podboju i gdy tylko czas lub przypadek usunęły sztuczne podpory, zdumiewająca tkanina poddała się naciskowi własnego ciężaru. Historia ruin jest prosta i oczywista; i zamiast dociekać, dlaczego Cesarstwo Rzymskie zostało zniszczone, my raczej powinien się dziwić, że przetrwał tak długo”.

Stan permanentnej wojny tworzy złożoną biurokrację, wspieraną przez uległych polityków, dziennikarzy, naukowców, technokratów i naukowców, którzy służalczo służą machinie wojennej. Ten militaryzm potrzebuje śmiertelnych wrogów – najnowszymi są Rosja i Chiny – nawet jeśli demonizowani nie mają zamiaru ani możliwości, jak to miało miejsce w przypadku Iraku, wyrządzenia szkody Stanom Zjednoczonym. Jesteśmy zakładnikami tych kazirodczych struktur instytucjonalnych.

Partie rządzące w Ameryce są uzależnione od funduszy kampanii z przemysłu wojennego i są pod presją producentów broni w swoich stanach lub dystryktach, którzy zatrudniają wyborców, aby uchwalić gigantyczne budżety wojskowe.
sprawiedliwy
Posty: 2511
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wojna w Ukrainie - opinia niezalezna z USA

Post autor: sprawiedliwy »

kompletnie nie wiem kogo i co podrzucasz. Bądz uprzejmy i nieco po szufluj łopatologią...
godzilla
Posty: 13991
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wojna w Ukrainie - opinia niezalezna z USA

Post autor: godzilla »

a co ja ci moge pomoc skoro ty boisz sie kliknac w linki?

duda stwierdzil ze ukraina nie upadla do tej pory dzieki bohaterskim zolnierzom rosyjskim... moze sie przejezyczyl a moze niechcacy prawde powiedzial... kto go tam wie?
ODPOWIEDZ