Pozycja Polski na świecie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Pozycja Polski na świecie

Post autor: Reflex »

Zdaniem US News and World Report i naukowców z różnych części świata na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych krajów na świecie zasługuje Szwajcaria. Państwo jest szalenie małe i bogate, a co ciekawe już od lat uchodzi za raj na ziemi. Żyjąc tam można mieć dostęp do przepięknych jezior jak Caumasee, Oeschinensee czy Brienzersee. Wrażenie robią także góry w tym Alpy czy Jura. To oczywiście niejedyne aspekty, dzięki którym miejscowym żyje się dobrze. Wpływ mają na to także system państwowy czy lokalna polityka.

Na podium poza Szwajcarią znalazły się Japonia oraz Stany Zjednoczone. Dopiero za nimi umieszczono Kanadę, Australię, Szwecję czy Niemcy. Miejsce ósme przyznano Wielkiej Brytanii, dziewiąte Nowej Zelandii, a Dania zamknęła pierwszą dziesiątkę. Wyniki nie są szczególnie zaskakujące, jak zwykle w rankingu wysoko znajduje się Skandynawia.

Z jednej strony rezultat, może nas ucieszyć, w końcu do Szwajcarii mamy niedaleko i możliwe są tam od nas nawet bezpośrednie loty z liniami Wizz Air, easyJet, Swiss czy PLL LOT. Najpopularniejsze są miasta jak Bazylea, Genewa i Zurych. Niestety mamy też powody do niezadowolenia, a chodzi o wynik Polski. W rankingu znaleźliśmy się aż na 37. miejscu. Kontrowersje może wzbudzać fakt, że przegraliśmy, chociażby z Rosją.

To wpływało na ocenę.

Na ocenę naukowców wpłynęło wiele czynników. Zwracano uwagę m.in. na poziom tolerancji, otwartość na biznesy i przedsiębiorczość, zarobki oraz ogólną jakość życia. W Szwajcarii, która wygrała, doceniono m.in. równość płci, dbania o prawa człowieka czy realizację celów klimatycznych.

News and World Report oceniał wiele aspektów turystycznych, ale na ocenie zaważyły także: środowisko polityczne, stabilność kraju, system prawny czy wskaźniki przestępczości.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: pomorzak »

Zamieszczanie cudzych tekstów bez podania źródła to raczej nie jest godne pochwały bo sugeruje podszywanie się pod autora.
Coś już na ten temat pisała Vika.

Wybrano najlepszy kraj na świecie. Polacy mogą tam dolecieć bardzo łatwo
Najlepszy kraj na świecie znajduje się w Europie. Tak wynika z najnowszego rankingu współtworzonego z naukowcami. Wynik może zaskoczyć Polaków!

Świat jest tak duży, że wręcz niemożliwe wydaje się jednoznaczne zdecydowanie, który kraj jest na nim najlepszy. Okazuje się, że niektórzy podejmują takie wyzwanie i jednoznacznie ogłaszają swoje wyniki. Europa ma powody do dumy, bo to właśnie kraj na jej kontynencie zdobył zaszczytny tytuł. Oto jaką listę zaproponował portal US News and World Report.
Najlepsze kraje na świecie. Oto one

Zdaniem US News and World Report i naukowców z różnych części świata na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych krajów na świecie zasługuje Szwajcaria. Państwo jest szalenie małe i bogate, a co ciekawe już od lat uchodzi za raj na ziemi. Żyjąc tam można mieć dostęp do przepięknych jezior jak Caumasee, Oeschinensee czy Brienzersee. Wrażenie robią także góry w tym Alpy czy Jura. To oczywiście niejedyne aspekty, dzięki którym miejscowym żyje się dobrze. Wpływ mają na to także system państwowy czy lokalna polityka.

Na podium poza Szwajcarią znalazły się Japonia oraz Stany Zjednoczone. Dopiero za nimi umieszczono Kanadę, Australię, Szwecję czy Niemcy. Miejsce ósme przyznano Wielkiej Brytanii, dziewiąte Nowej Zelandii, a Dania zamknęła pierwszą dziesiątkę. Wyniki nie są szczególnie zaskakujące, jak zwykle w rankingu wysoko znajduje się Skandynawia.

Z jednej strony rezultat, może nas ucieszyć, w końcu do Szwajcarii mamy niedaleko i możliwe są tam od nas nawet bezpośrednie loty z liniami Wizz Air, easyJet, Swiss czy PLL LOT. Najpopularniejsze są miasta jak Bazylea, Genewa i Zurych. Niestety mamy też powody do niezadowolenia, a chodzi o wynik Polski. W rankingu znaleźliśmy się aż na 37. miejscu. Kontrowersje może wzbudzać fakt, że przegraliśmy, chociażby z Rosją.
To wpływało na ocenę


Na ocenę naukowców wpłynęło wiele czynników. Zwracano uwagę m.in. na poziom tolerancji, otwartość na biznesy i przedsiębiorczość, zarobki oraz ogólną jakość życia. W Szwajcarii, która wygrała, doceniono m.in. równość płci, dbania o prawa człowieka czy realizację celów klimatycznych.

Portal US News and World Report oceniał wiele aspektów turystycznych, ale na ocenie zaważyły także: środowisko polityczne, stabilność kraju, system prawny czy wskaźniki przestępczości.
Opracowała: Paulina Kopeć

https://podroze.wprost.pl/miejsca/11817 ... slisz.html
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: Reflex »

Totlana bzdura, każdy wie, że zamiesczenie takiej informacj zawiera się w specjalistycznym zrodle.Nie badz śmieszny pomorzaku. Rozbawileś mnie.
W życiu nie przyszlby mi do glowy udawać ze to jest moj artylul, Ech ty żalosny (czytaj zazdrosny) filozofie.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: wt wrz 24, 2024 5:08 pm Totlana bzdura, każdy wie, że zamiesczenie takiej informacj zawiera się w specjalistycznym zrodle.
To gdzie masz to specjalistyczne źródło bo jakoś nie widzę.
Reflex pisze: wt wrz 24, 2024 5:08 pm
W życiu nie przyszlby mi do glowy udawać ze to jest moj artylul, Ech ty żalosny (czytaj zazdrosny) filozofie.
Co tobie przychodzi do głowy lub nie, nie ma specjalnego znaczenia gdy kopiujesz cudze teksty i zamieszczasz je jak własne.
Nawet na tym forum istnieje funkcja cytowania która daje do zrozumioenia czytającym iż tekst nie jest twojego autorstwa.
Tego nawet nie zmienia fakt iż natychmiast widać ze tekst ten nie był twojego autorstwa.

PS
Wyobraź sobie radość sprawiedliwego gdy ktoś zacznie publikować fragmenty jej książki bez podania autora.
Podobnie z artykułami prasowymi które może jeszcze publikuje.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: wt wrz 24, 2024 8:34 pm Ty blaznie żalosny... glupi ośle. To byl tekst do dyskusji na czacie. Ty mnie chcesz uczyc?
Hahaha...
Ten rodzaj "dyskusji" uprawiasz od lat na tym forum czego efekty są widoczne.
Pisali ci to inni więc i ja powturzę za nimi że nie kto inny a ty zatruwasz to forum.
Deficyty z realu przenosisz tu i starasz się zaistnieć w sposub urągający inteligencji i kulturz przeciętnego człowieka.
Bywaj
sprawiedliwy
Posty: 3257
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: sprawiedliwy »

Reflexie,
ja tez się dałam =złapać=, sądząc ze to Twój tekst, natomiast, przyznaje się, ze nie podejrzewałabym Cie o plagiat, tymczasem, niestety, ale tak to wyglada. Trzeba być rzetelnym nawet drobnych sprawach i unikać podważania własnej wiarygodności. Szanujmy się wzajemnie.
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: Reflex »

O Jezu zawsze podaję zrodlo przez ponad 20 lat, tym razem byl to tak profesjonalny artykul z danymi, że mnie to zasugerowalo i wlozylem jego część żeby na jego tle zaczać nowy wątek.
Czy pomorzak chcial mi zwrócić uwage? Nieee... zrobil z tego aferę. Napisalem na tym forum ponad dziesieć tysiecy postow i NIGDY nie bylem posadzony o plagiat, Normalna zemsta idioty.
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: godzilla »

Widzisz plagiatorze...
Czego niby mógłbym ci zazdrościć???
Mnie nawet na emeryturze stać aby polecieć na Florydę, a ty ile razy byłeś w Szwajcarii?🤔
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: śr wrz 25, 2024 7:04 am O Jezu zawsze podaję zrodlo przez ponad 20 lat,
Bzdura, raczej nigdy nie podajesz źródła i faktycznie nikt ci tego nie wytykał bo wszyscy się przyzwyczaili do twojego złodziejstwa....
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Pozycja Polski na świecie

Post autor: Reflex »

Powiedzialbym Ci gdzie mam Szwajcarię turystycznie, ale ją szanuję
Ja mam "pod ręką" Las Vegas, Niagarę, Canade" a na Florydzie mieszkam.
cale lata. A traz powaznie blokuję Cie na czacie, smiedzisz tatarzyno. :

Do Sprawiedliwej: To byl tekst tylko do gdzilli. Nie bylem w Szwajcarii, ale wiem
o niej wiecej niż tatar. Kraj nie jest wielki, ale jakby go wyprasowal, bylby duuużo
wiekszy, Pociągi Szwajczaskie, pomimo trudnego terenu, są co do minuty najpunkualniejsze na świecie. Sama Szwajcaria to to raj na ziemi. Tyle w skrócie

A trearaz pomorzaku szukaj na necie tego postu. Tylko nie zrob w spodnie . :mrgreen:
ODPOWIEDZ