Polska Armia na Posyłki - książka !!!

Miejsce do publikacji twórczości własnej uczestników Forum (poezja, próby literackie i inne).
amigo05

Polska Armia na Posyłki - książka !!!

Post autor: amigo05 » sob wrz 11, 2010 12:53 pm

Zupełna nowośc na rynku ,łamiące polityczne tabu !!!

150 stron ekscytującej i wstrząsającej lektury wraz z rysunkami satyrycznymi znanego karykaturzysty Arkadiusza Gacparskiego . Eseje , wywiady i reportaże o tym jak MON doprawdziło armię do upadku , dlaczego Amerykanie od początku wiedzieli ,że nie będzie w Polsce tarczy antyrakietowej, o kłamstwach w sprawie wojny w Iraku i Afganistanie i dlaczego jesteśmy dzisiaj amerykańską armią na posyłki !!! Pozycja polecana przez gen. Waldemara Skrzypczaka !!!

Na życzenie autograf autora !

Autor, komandor porucznik rezerwy - absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a także Wydziału Bezpieczeństwa Międzynarodowego Naval Postgraduate School w Monterey w Kalifornii, USA. Odszedł z armii gdy dostał rozkaz na piśmie, by milczeć w sprawie Afganistanu.
Był oficerem Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie i Nordycko-Polskiej Brygady w Bośni i Hercegowinie. Autor książki „Widok na Sarajewo” o misji NATO na Bałkanach. Obecnie niezależny analityk ds. bezpieczeństwa.

Polityka Waszyngtonu wobec Warszawy to gra na polskich lękach i mitomańskich wyobrażeniach o sobie jako regionalnym mocarstwie. Amerykanie podsycają nasze obawy i dmą w narodowe kompleksy , wywołując w elitach przekonanie, że wobec sojuszu z USA nie ma żadnej alternatywy.
Schemat jest zawsze taki sam. Najpierw Amerykanie wyciągają jak z kapelusza wirtualne propozycje wzmocnienia Polski, by otrzymać coś konkretnego w zamian. Przed zaangażowaniem politycznym i wojskowym Warszawy w wojnę w Iraku, były to obietnice programów modernizacyjnych dla polskiego wojska, udział w eksploatacji złóż roponośnych w Iraku. Słowem manna z nieba miała spaść na nasze głowy. Kiedy Polska zatknęła swój sztandar na ziemi irackiej, jak na księżycu, z szumnych zapowiedzi amerykańskich nie pozostało nic. Podobnie dzisiaj, polscy politycy w bezwarunkowy sposób
wysyłają żołnierzy do Afganistanu, zwyczajnie lekceważąc opinię publiczną. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego jesteśmy dzisiaj amerykańską armią na posyłki koniecznie przeczytaj tę książkę.“Komandor Artur Bilski nie krytykuje, a merytorycznie przybliża problemy skutecznie "zamiatane pod dywan" albo zagłuszane kakofonią propagandy sukcesu. Analityczne podejście pozwala zrozumieć zamiary autora, którego wiedza i bogate doświadczenie umożliwia wnikliwą ocenę współczesnych, często owianych tajemnicą, wydarzeń. Jako ich świadek i uczestnik ma prawo do takiej, a nie innej oceny. Trudno nie zgodzić sie jednak z oceną autora o roli Polski, jej marginalizowaniu i traktowaniu jedynie jako dostarczyciela sił. Polska bowiem nie ma ,poza propagandowymi, korzyści stosownie do poziomu zaangażowania wojskowego w operacje wojskowe poza granicami kraju. Warto by nad książką pochyliło się wielu i zadało sobie pytania, które z pewnością zrodzą się po jej lekturze.” Promocja !!!

Gen. broni rez. Waldemar Skrzypczak b. Dowódca Wojsk Lądowych


możliwość zamowień hurtowych: UWAGA !!

za przesyłkę zawierającą powyżej 10 egzemplarzy - 15 zł za sztukę plus koszty wysyłki ,

paczkę 60 egzemplarzy wysyłamy w cenie 12 zł za sztukę plus zł koszty wysyłki .

. Centa detaliczna na okładce 24,90
Wystawiamy faktury !!! Zamowienia hurtowe nobilismedia@gazeta.pl
Załączniki
1086524263.jpg
1086524263.jpg (13.38 KiB) Przejrzano 3629 razy

ODPOWIEDZ