TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Widziałeś ostatnio ciekawy film albo byłeś na koncercie? Podziel się wrażeniami.

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Re: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Post autor: pomorzak » sob maja 11, 2019 3:26 pm

Reakcje dokladnie takie jak pokazane w filmie.

Oświadczenie abpa Wojciecha Polaka po publikacji filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele

estem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu. ..............

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadc ... -w/qvb81p1
Oświadczenie abpa Stanisława Gądeckiego po publikacji filmu Sekielskiego

Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi. W przeważającej części tenor tego filmu zgadza się z moimi doświadczeniami, jakie wyniosłem z wielu rozmów przeprowadzonych z pokrzywdzonymi. Jestem przekonany, że także ten film przyczyni się do jeszcze dokładniejszego przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Kościele, jak i do wprowadzenia w życie zasad prewencji w każdej diecezji przez wszystkich księży biskupów oraz do przestrzegania wczoraj ogłoszonego motu proprio papieża Franciszka.........

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadc ... go/r9l8zfb

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » sob maja 11, 2019 5:02 pm

w ciagu 8 godzin ponad milion razy wywolano ten film
mozna liczyc ze juz dobrze ponad milion ludzi go widzialo

sprawiedliwy

Post autor: sprawiedliwy » ndz maja 12, 2019 2:25 am

nie wiem czy się skuszę. Na razie nie oglądam.

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » ndz maja 12, 2019 5:14 pm

Dla mnie osobiscie sam film jest dobrze zrobiony a tematyka nie zszokowala mnie az tak bardzo.
Sam mialem okazje juz lata temu rozmawiac z osobami molestowanymi w dziecinstwie.
Tak wiec to jak dziala takie przezycie na psychike dziecka i potem doroslej osoby bylo mi juz troche znane.
Troche obracalem sie dawniej w srodowisku ksiezy, tak prywatnie i ani "Kler" ani ten film, niestety nie zaskoczyly.
Aby bylo pikantnie to po filmie przeszkalismy archiwum rodzinne zdjeciowe i jednego z tych zwyrodnialcow znalazlem na fotografi z pewnej imprezy. Nawet mamy obrazek prymicyjny tego goscia.
To co dziala w srodowisku kleru to ta zle pojeta solidarnosc. To co dzieje sie w srodku nie wychodzi poza grono.
Raczej jest malo prawdopodobne aby cos mocno sie zmienilo.
Kosciol ustepuje tylko tyle ile musi, ani kroku wiecej.

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » wt maja 14, 2019 7:18 am

...— Patrzcie, przecież on jest nagi! — zawołało jakieś małe dziecko.

— Boże, słuchajcie głosu niewiniątka — powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.

— On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi!

— On jest nagi! — zawołał cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydało mu się, że jego podwładni mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”.

Nowe szaty Cesarza
Baśń
Hans Christian Andersen
Sekielscy robia za to dziecie ktore wola o tym co i tak wszyscy wiedzieli ale nie mieli odwagi albo interesu by glosno powiedziec.
Nagle wszyscy "dostrzegli" nagosc KK.
Czy jednak mozna wierzyc w zapal tak pobudzonych.
KK pospiesznie pozoruje jakies dzialanie
Obrazek
usuwani ze stanu kaplanskiego sa ci co juz od dawna powinni tego doswiadczyc
ci o ktorych bylo w filmie
co z tymi co nie zostali tam wymienieni
co z tymi dostojnikami ktorzy wspomagali przestepcow tuszujac ich zbrodnie ?

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Post autor: pomorzak » wt maja 14, 2019 3:43 pm

Jerzy Dziewulski: Gdyby Kościół chciał rozliczyć się z pedofilii, wystarczyłoby zajrzeć do teczek SB

Jerzy Dziewulski, były poseł SLD i milicjant, antyterrorysta i komandos, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” kreśli ponury obraz polskiego Kościoła, panującej w jego środowisku pedofilii i atmosfery otwartego szantażu w czasach PRL.
„Pedofilów w sutannach komunistyczna Służba Bezpieczeństwa „miała na talerzu” – opowiada. „Zamiast karać, szantażem zmuszano ich do współpracy” – dowodzi mówiąc, że 30 procent polskich księży było w czasie komuny kapusiami komunistów.
Wielce kompromitujące materiały SB mała mieć, wedle relacji Dziewulskiego m.in. na ks. prałata Henryka Jankowskiego. Rozmówca tygodnika wyjawia, że już przed kilkudziesięciu laty mówiło się o przestępstwach seksualnych ks. Jankowskiego. Jego zdaniem prałat był zarejestrowanym informatorem. „Przecież Jankowski nie przyszedł do SB i nie powiedział – kocham PRL, chcę donosić. Oni mieli na niego naprawdę grube haki” – argumentuje.
Były milicjant podkreśla, że po upadku komuny wszystkie teczki personalne kleru zostały przekazane Episkopatowi, albo, jak przypuszcza, zniszczone. Dodaje, że pedofilów można było w tamtej sytuacji łatwo namierzyć i wyeliminować z Kościoła. Wystarczyło zajrzeć do teczek SB, lecz to nie nastąpiło.
„Skutek jest taki, że Kościół dziś udaje, że szuka pedofilii, a miał ich na talerzu. (…) Gdyby teczki ujrzały światło dzienne, nie mam wątpliwości, że Kościół jako instytucja po prostu by upadł” – mówi z przekonaniem.
Wspominając ponure czasu komuny Dziewulski przywołuje swoje rozmowy z byłymi funkcjonariuszami SB z Departamentu IV, czyli komórki do spraw Kościoła:

„Powiedziano mi oficjalnie: żaden ksiądz nie przyszedł do SB z własnej woli, wszystkie werbunki były oparte o szantaż. Gdy było przypuszczenie, że można znaleźć haka na księdza, zakładano mu podsłuch, robiono rozpoznanie, kontrolę operacyjną i za tydzień bezpieka wiedziała już wszystko – opisuje Dziewulski metody SB w rozmowie z „Wprost”.
Bezpieka próbowała łamać również zakonnice – przypomina Dziewulski. „SB chciało wykorzystać m.in. ich wiedzę na temat molestowania, a nawet brutalnych gwałtów na zakonnicach przez księży. SB docierało do nich i próbowało sił, ale nawet w tej sytuacji kobiety zakonne nie sypały. Jestem pełen podziwu dla zakonnic, w ogóle dla kobiet tamtego czasu, bo jeśli mówić o grupie społecznej, która bezpiece często pokazywała gest Kozakiewicza, to właśnie kobiety” – podkreśla Jerzy Dziewulski.
/p/

Źródło: Fakt/Wprost
i z tym calkowicie sie zgadzam

ODPOWIEDZ