Adamson House i Mandir w Malibu - Kalifornia

Podróże kształcą - te bliskie, i te dalekie.
Ashley Liddle
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 29, 2018 4:06 pm
Lokalizacja: Kalifornia

Adamson House i Mandir w Malibu - Kalifornia

Post autor: Ashley Liddle » ndz wrz 22, 2019 10:05 pm

Dzisiaj chciałam zaprosić was do Adamson House. Jest to dom lokalnego ranczera, Merrit Huntley Adamson, znajduje się on w Malibu – w Kalifornii i usytuowany jest wzdłuż pięknej linii brzegowej Pacyfiku. Dzisiaj ten historyczny budynek stanowi muzeum, w którym zwiedzający mogą zapoznać się z historią miasteczka Malibu.
Adamson House usytuowany jest pomiędzy dwiema plażami: Surfrider Beach oraz Malibu Lagoon State Beach, stanowiącymi jedne z najpiękniejszych lokalizacji w południowej Kalifornii. Z miejsca, w którym jest usytuowany rozciąga się wspaniały widok na Malibu Lagoon, Malibu Beach and the Malibu Pier.
Wybudowany w 1929 roku dom był początkowo traktowany jako wakacyjny domek plażowy, do czasu gdy jego właściciele - Rhoda Rindge Adamson i Merritt Huntley Adamson postanowili zamieszkać w nim na stałe. W grudniu 1932 roku miał miejsce pożar który rozpoczął się od zwarcia w elektrycznym okablowaniu garażu. Jedna z sypialni została mocno zniszczona, a pożar zaczął zagrażać całemu domowi. Na szczęście dom został odrestaurowany.
Adamson House wybudowany jest w stylu hiszpanskim i nazywany jest "Taj Mahal of Tile" z powodu ogromnego użycia płytek ceramicznych, fresków, ręcznie rzeżbionych drzwi z drewna tekowego, ręcznie malowanych murali, pięknie rzeżbionych sufitów, recznie robionych filigranów oraz unikatowych lamp. Dom jest znakomicie utrzymany i pozostaje w stanie niezmienionym od czasów swojej świetności z lat 30 XX wieku.
Oprócz domu, przepiekne są również otaczajace go ogrody. Wycieczki z przewodnikiem oferowane sa cotygodniowo – po wiecej informacji kliknij na ten link. Posiadłość otwarta jest dla zwiedzajacych codziennie. Obok domu znajduje się The Malibu Lagoon Museum do którego cena biletu wliczona jest w cenę wstepu do Adamson House.
Adamson House wynajmowany jest również na uroczystości dla osób które chcą tu zawrzeć związek małżeński, w okresie od kwietnia do pażdziernika w soboty i niedziele, poza swiętami federalnymi.
Odwiedzilismy Adamson House w sobotę, rozpoczynając nasza podróż od pieknej przejażdżki po Pacific Coast Highway- autostradzie biegnącej wzdłuż oceanu.
Po przeciwnej stronie Adamson House, znajduje się małe centrum handlowe, Malibu Counrty Mart, gdzie można się zrelaksować, zjeść smaczny lunch w jednej z wielu restauracji, zrobić zakupy w małych sklepikach, lub pospacerować po przepięknym parku – Legacy Park (nasza wizyta w tym miejscu bedzie opisana przy okazji następnych postów – zapraszamy!).
Pogoda była wspaniała, co prawda niebo było lekko zachmurzone, lecz bardzo przejrzyste powietrze pozwoliło na oglądanie wspaniałych widoków plaży i oceanu otaczających posiadłość.
W chwili obecnej Adamson House jest zabytkiem znajdującym sie pod ochroną władz stanowych, i stanowi National Historic Site oraz California Historic Landmark numer 966 od 1977 roku. Rownież w 1985 roku został dodany do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym

Zapraszamy do obejżenia pięknych zdjęć z naszej wyprawy
http://www.discovering-our-world.com/vi ... nd-mandir/

ODPOWIEDZ