Polityka jest nudna...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » ndz maja 10, 2020 9:27 am

Polityka na forum gdzie pisze mniej niż dzisięć osób w końcu staje się nudna. Tym bardziej, że i tak nie mamy na nią żadnego wplywu, ani jasnych wizjii. W wielu wypadkach nie tylko my, ale caly świat jest niepewny co bedzie dalej. Więc co?
Ano nic. Poczytajmy najnowsze spojrzenie na aktualną i zmieniającą sie polityke świata.

Pan Bernard Gueta (autor artukulu), to jeden z najbardziej znanych francuskich dziennikarzy specjalizujących się w sprawach międzynarodowych. W latach 80. korespondent „Le Monde” w Warszawie, Waszyngtonie i Moskwie. Od 1991 r. prowadził codzienne poranne programy o geopolityce w „France Inter”. Publicysta „L’Express”, „Temps” oraz „Libération”. Współpracuje z dziennikami „La Repubblica”, „Gazetą Wyborczą”, "Polityka" i tygodnikiem „L’Espresso”. Laureat licznych nagród dziennikarskich, w tym brytyjskiej Nagrody Alberta oraz Nagrody Mumma dla najlepszego dziennikarza Francji. Autor licznych książek, w tym „Jak zostałem Europejczykiem?” (w Polsce ukazała się w 2014 r. nakładem wydawnictwa Universitas). Ufffff :)

Obrazek

Dało się to zauważyć. Właściwie trzeba było być ślepym, żeby to przeoczyć. Czy ktoś dziś zaprzeczy, że trzema mocarstwami rządzącymi na początku tego wieku są Unia Europejska, Stany Zjednoczone i Chiny?

To one dominują w wiadomościach. I nie w tym rzecz, że to nieistne, co się stanie z Rosją, Wielką Brytanią czy choćby Indiami – ale niezależnie od ich wagi i skali problemów, z którymi się borykają, nie one są decydujące. Najważniejsze pytania są dziś bowiem takie: czy Donald Trump zaryzykuje pogrążenie amerykańskiej gospodarki w kryzysie, próbując ją zbyt szybko ponownie uruchomić? Czy Chiny zapobiegną niepokojom społeczno-politycznym, gdy przestaną rosnąć? I czy 27 państw UE okaże w czwartek dość solidarności, by pogłębić jedność, zamiast ją rozbijać?

To na tych trzech frontach decyduje się dziś przyszłość, szybkość odbicia lub długotrwałość depresji, innymi słowy: stabilność międzynarodowa, wojna albo pokój. Niepokoje społeczne, bieda i niechęć do polityki to nie są gwarancje harmonii. A choć świat przypomina dziś trójkąt, to sprawy nie mają się tak samo w Pekinie, Waszyngtonie i Brukseli.

Aż 22 mln Amerykanów straciło pracę w niecały miesiąc (na 165 mln osób czynnych zawodowo). Można zrozumieć, dlaczego Trump panikuje. Nic dziwnego, że chce jak najszybciej wznowić produkcję. Ale walcząc z restrykcjami, zastępuje cholerę dżumą – szpitale w USA już są przeciążone.

Jeśli szybko nie znajdzie się lekarstwo, a wirus nie zniknie, to – o ile nie zdarzy się cud – amerykański sen może zamienić się w ten sam koszmar co w 1929 r. Ale jest nadzieja: listopadowe wybory.(Trumpa może zastapić inny prezydent a sama zmiana może uspokoić niepokoje).

Nieco inaczej mają się sprawy w Chinach. Epidemia jest pod kontrolą. Wznawia się produkcję, tyle że nie da się eksportować na tę samą skalę co wcześniej – trwale osłabły moce importowe. Po raz pierwszy w czasach gospodarki rynkowej największa dyktatura na świecie stoi w obliczu spadku wzrostu. Po raz pierwszy od ok. 40 lat Chiny nie będą w stanie uniknąć bezrobocia. Tymczasem stabilność Państwa Środka opiera się na kompromisie: partia ma monopol polityczny, ale w zamian zapewnia wysoki standard życia. Ten kompromis jest teraz bardziej niż zagrożony. Gdyby został złamany, Chiny mogłyby stanąć w obliczu kryzysu w momencie, gdy nie mają środków, żeby go złagodzić.

Stany Zjednoczone są osłabione, Chiny są osłabione jeszcze bardziej, ale tylko Unia Europejska jest zagrożona egzystencjalnie. Od czasu wprowadzenia wspólnej waluty brutalnie pogłębiła się przepaść między Północą a Południem. Pandemia doprowadza też do rozłamu między reżimami węgierskim i polskim oraz resztą państw członkowskich. Włochy, dotąd najbardziej eurofilskie, stały się eurosceptyczne czy wręcz eurofobiczne. Jeśli na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej nie dojdzie do porozumienia w sprawie finansowania planu naprawy gospodarczej dla każdego z 27 państw, nie da się nijak uniknąć stopniowego rozpadu wspólnoty.

Pierwszą ofiarą padłaby wspólna waluta. Kolejną – wspólna polityka handlowa. Potem załamałby się wspólny rynek. Każdy z 27 krajów musiałby stawić czoła wyłącznie międzynarodowej konkurencji – w obliczu dumpingu podatkowego i społecznego obywatele Europy odkryliby, że ich państwa nie mogą samodzielnie bronić europejskiego modelu ochrony socjalnej. Taki parasol daje UE.

Na nowo tworzyłyby się sojusze, kraje szukałyby wsparcia w Moskwie, Waszyngtonie czy Pekinie. Unia poszłaby śladem Federalnej Republiki Jugosławii, tylko że byłoby gorzej. Świat straciłby ostoję demokracji, ochrony socjalnej i redystrybucji poprzez podatki, które nigdzie nie są tak silne jak w dzisiejszej Unii.

Niebezpieczeństwo i stawka są tak wysokie, że Rada Europejska powinna dać zielone światło zbiorowej gwarancji kredytów na finansowanie wspólnych inwestycji w przemyśle przyszłości. Niewykluczone, że kryzys doprowadzi do pogłębienia integracji. Ale i niewykluczone, że 27 państw zrobi za mało i zbyt późno – i nie sprosta wyzwaniu.

godzilla
Posty: 12912
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: godzilla » pn maja 11, 2020 3:54 pm

szpitale przepelnione w usa?
a byles tam kiedys durniu?

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » pn maja 11, 2020 9:32 pm

Kiedyś? Ależ skąd. Ja tam jestem caly czas... hahaha, ty glupi ci.lu...
Lekarza mam na ulicy San Jose Blvd, ale hahaha ty biedo nie wiesz
gdzie to jest, wiesz tylko ze mnie tam nie ma... hahahahaaaa.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » śr maja 13, 2020 1:46 pm

Obrazek

godzilla
Posty: 12912
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: godzilla » pt maja 15, 2020 5:58 pm

Reflex pisze:
pn maja 11, 2020 9:32 pm
Kiedyś? Ależ skąd. Ja tam jestem caly czas... hahaha, ty glupi ci.lu...
Lekarza mam na ulicy San Jose Blvd, ale hahaha ty biedo nie wiesz
gdzie to jest, wiesz tylko ze mnie tam nie ma... hahahahaaaa.
lekarza masz... i dobrze ze cie do niego czasem woza aby ci odlezyny nasmarowal czyms smierdzacym...
ja pytalem o szpitale...

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » pt maja 15, 2020 10:05 pm

Godzilątko szkoda na Ciebie czasu. Mnie interesuje zycie a nie zdegenerowane internetowe dupki.
Have nice day...

rekin oceanu
Posty: 4804
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: rekin oceanu » wt maja 19, 2020 10:18 am

Naucz się języka międzynarodowego

Oto masz swój.
Jeszcze chcesz hebrajski.
OTO TWÓJ KATECHIZM
DLACZEGO GO ZAKRYWASZ> BO JEST BANDYCKI.
A ŻE JUŻ NIE TAJNY TO JEST ZDRADA WASZA I ŚMIERĆ
co uknute w komorach wywieszane na dachach by owoce słyszała cała ziemia.
Nie zawojujecie całego świata..
I co nie wytrwał a ja już nie przestanę .
Aż cie tu już więcej nie zobaczę,
Albo cię z piskiem wygonią psie rogaty wilkołaku.
rekin


Fałszywe intencje Gada Masona
.LUDOWŁADZTWO
1. Powołanie globalnego rządu, który przejmie realną władzę nad światem. Obecnie już takie
gremium istnieje, ale działa nieoficjalnie zajmując się koordynacją i ustalaniem daleko
idących planów.
2. Całkowite zniszczenie kościoła rzymsko-katolickiego przez wewnętrzne rozbicie i podział wśród kardynałów, biskupów, kapłanów. Wprowadzenie do wewnątrz kościoła coraz więcej agentów, dywersantów, którzy zajmując różne, stanowiska zrealizują do końca ich plan / tzn. lucyferyczny plan zniszczenia kościoła/ a także czyniąc coraz większe zgorszenia dla wiernych, nie ponosząc za to żadnej kary od swych przełożonych. Bezwzględne tabu /milczenie/ w głoszeniu o istnieniu szatana i karze wiecznej w piekle. Wychwalanie biskupów i wbijanie ich w pychę jacy to oni są postępowi, nowocześni i otwarci na dialog i kompromis. Było dla mnie wielką pociechą, kiedy uznali, że jawna i zewnętrzna walka z kościołem nie przyniesie zaplanowanego zwycięstwa. Chrystus powiedział "A bramy piekielne nie zwyciężą go".
3. Oderwanie dzieci od rodziców i umieszczenie ich w specjalnych ośrodkach, szkołach
kierowanych przez ludzi masonerii. Poddanie ich całkowitej i powszechnej demoralizacji, aby stały się ludzkimi zwierzętami podatnymi na wszelką manipulację i kłamstwo. Manipulując naukami ścisłymi należy przekonać ich, że poza materią nic nie istnieje, a człowiek sam dla siebie jest bogiem. I sam dla siebie ustala prawa.
4. W stosunku do ludzi, którym do końca nie uda się zniszczyć resztek wiary w Jezusa Chrystusa, należy uczynić wszystko aby jednocześnie wierzyli we wszelkie zabobony, różne tajemne moce, gdyż całkowity materializm spowodowałby choroby psychiczne. A choroba psychiczna zwalnia od winy i odpowiedzialności przed prawdziwym Bogiem. Chodzi o to aby po śmierci ponieśli za swe czyny jak największą karę i winę. Kierowane to było głównie do ludzi w Ameryce, Europie i Australii.
5. Powszechna i bez ograniczeń aborcja.
6. Powszechna i bez ograniczeń eutanazja ludzi starych i niepełnosprawnych.
7. Powszechna prostytucja i istnienie powszechnych domów publicznych.
8. Najwyższe przywileje dla homoseksualistów, lesbijek, wszelkiego zboczenia moralnego na całym świecie.
9. Wprowadzenie do powszechnego spożycia tajemnych substancji, które w organizmach kobiet i mężczyzn będą powodowały bezpłodność. Określone instytuty pracują nad tym. Chodzi o wyprodukowanie takiej substancji, której nie można by było wykryć i udowodnić, że ma takie własności.
10. Forsowanie za wszelką cenę badań w genetyce aby przekroczyć krytyczną granicę, która spowoduje nieodwracalny stan dla życia roślinnego i biologicznego na ziemi.
11. Dobrowolnie i bez ograniczeń spożywanie narkotyków. Zaniechanie karania za spożywanie.
12. Wykorzystanie na wielką skalę magii, okultyzmu, spirytyzmu w mediach aby w sposób tajemny manipulować, zwodzić, ogłupić a w końcu doprowadzić miliony ludzi do obłędu, aby powstał powszechny chaos, bezład i doprowadzić do wzajemnego mordowania.
13. Promowanie za wszelką cenę ruchu nowej szatańskiej religii "New Age" wschodnich religii / buddyzmu, hinduizmu./. Finansowanie wszelkich sekt antykościelnych i satanistycznych, zespołów rockowych.
14. Wprowadzenie jak tylko możliwie szybko czipowanie ludzi na rękę lub czoło. Należy wmówić im, że to dla ich bezpieczeństwa. Gdy to się stanie Centra masońskie przejmą całkowitą kontrolę ekonomiczną nad ludzkością Dlatego, że bez tego znaku nie będzie można nic kupić ani sprzedać. Opanują całą dystrybucję i handel na świecie.
15. Pozorne zwalczanie terroryzmu na świecie. W rzeczywistości podejmowanie tajnych działań, aby podsycać nienawiść i doprowadzać do wzajemnego mordowania plemion w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, aby doprowadzić do całkowitej zagłady całych rejonów świata.
16. Za. wszelką cenę ograniczyć ilość ludzi w świecie aż do określonej ilości około 200 mil. Były omawiane jeszcze inne cele ale dotyczyły one nie całej ludzkości tylko, wybranych narodów i rejonów świata. W tej super tajnej naradzie uczestniczył mason także z Polski gdyż dla mocy piekielnych naród
polski jest wyjątkowo znienawidzony i do końca XX wieku był zaporą do realizacji ich celów. Po omówieniu celów i pouczeń nasz główny ziemski mag oznajmia, że będziemy się przygotowywać do złożenie ofiary na cześć najwyższego wodza światłości /lucyfera/, który na tę okoliczność specjalnie się zjawi..
Pogrom Bestii

Nie będzie już Lucyfer oskarżał człowieka
Gdyż upadł
I ostał osądzony na wieki
Wieków.
A to co mówi Kłamie
Gdyż jest Ojcem kłamstwa i mordów
Którą to krew nosi na swych rękach
Twoje fałszywe prawo mnie i mój Naród ubodło
Na granicy prawa i bezprawia żerujesz
Na polskiej ziemi
Szukając bezczelności
By zabijać fizycznie i duchowo
Polskie dusze.
Trafiła kosa na kamień.
Na której połamiesz swój grzbiet na zawsze.
Nie będziesz mnie szczypał
I do mnie się zbliżał.
A tych co opętałeś
I do mnie wysyłasz
Są jako informacja
Zdrady twojej obecności.
Nie spocznę aż skonam
Za moje upokorzenia i odebranie
Mi młodych lat
Mojej radości.
Nie uczynisz mi nic
Bez dopustu mego pana
Co więcej
Pogodzisz los moich
Wrogów
Których nie ma między żywymi.
Tak obaczy Polska
Żeś nikczemnik
Po wsze czasy
Już nie będę ci pisał coś mi uczynił
Abyś nie wiedział co naprawić.
Tak abyś zdechł.
Dziecko Lucyfera

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » wt maja 19, 2020 11:28 am

Na czas pandemii, papier toaletowy za darmo.
Zamowienia skladać na

Reflex Inc. Jacksonviile Fl
Branch: "exterminate an idiot shark"
(second floor). :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8648
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: Reflex » ndz maja 24, 2020 2:43 pm

Obrazek

rekin oceanu
Posty: 4804
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Polityka jest nudna...

Post autor: rekin oceanu » pn maja 25, 2020 12:28 am

Zostałeś zmuszony pogodzić się z faktami nie ze mną.
Prawda inaczej wygląda.
Ja nie mam albo inaczej nie chcę mieć zwichrowanej mentalności.
Ja nie żeruję na lichwie i czyjejś krzywdzie.
A człowiek żyje dla współpracy i rozwoju a nie dzieleniu na Niewolników i zerujących wilków.
Dlatego sami budujecie anty semityzm.
Byliście Narodem wybranym a to zostało wam odebrane przez wysłannika Bożego którego żeście nie poznali a mało tego żeście ukrzyżowali.

I dalej czekacie jest nim Kozieł z rogami.
Co wypowiadał się Mesjasz co z nimi uczyni w dniu ostatecznym ich nie wszystkich.
Tak ziemia się jeszcze nie skończy.
Kończą się wasze dni.
Gdy dalej będziecie tkwić wszeteczeństwo swoich dziadów.
To już się dzieje.
Ohyda juz jest ty ją pochwalasz.
Tak grzeszysz.
rekin
Polska jest iskrą którą nie zgasicie.
A jeśli tak to żyjecie w mrzonkach swego Ojca Lucyfera w ciele Masonerii.
Którzy czcili cielca na pustyni w drodze do Izraela sprzeciwiajac się Stwórcy i zostali spaleni Ogniem swojego Gniewu.
Buntując się Mojżeszowi.
rekin.
Nie znasz swojej historii a chcesz innych Pouczać.
Mówicie o potępianiu was sami się potępiacie rozpalając ten ogień.
I od niego zginiecie.
Kto mieczem wojuje od niego ginie.
Kto sieje popłoch w popłochu zginie.
A mówisz że jesteś sprawiedliwy.
Nienawiść macie wyssany z mlekiem matki.
Ta karma wróci do was do aktorów tej jadki.
Która ty rozpalasz.
Możesz w to nie wierzysz
Bo nie chcesz bo jesteś ślepy i głuchy.
Jak zwierzyna która idzie na ubój swej katastrofy..
Nie wygrasz ze mną na argumenty.
Bo ich nie masz.
Tak i twój tata Lucyfer ich nie ma a szuka okruszyn u Stwórcy tak postępując nawet ich nie otrzyma.
Smok rekin grom.
Masz odpowiedz na to
jesteś w ogniu moich słów a chcesz dyskusji o czym że idziecie na wojnę i pewną śmierć.
Gdyż wasz wróg jest Bóg stwórca tej ziemi co ją niszczycie.
Jeszcze chcesz coś usłyszeć.rekin mówi.

ODPOWIEDZ