WYBORY

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

WYBORY

Post autor: Reflex » ndz cze 28, 2020 7:43 pm

Pierwsza tura.

Po lewej i prawej stronie Trzaskowskiego dwa kundle.

Obrazek

Awatar użytkownika
pomorzak
Kontakt:

Re: WYBORY

Post autor: pomorzak » pn cze 29, 2020 9:37 am

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex » pn cze 29, 2020 1:31 pm

W USA jak dlugo pamietam, polonia amerykanska w ogromnej wiekszosci glosowala (moim zdaniem) na niekorzyść Polski w tym przypadku na PiS. Stąd moja niechęć do prawa amerykanskich polonusow i ich glosowania w Polsce. Zupelnie co innego Polacy w UE. Są blisko kraju, maja kontakt i realne spojrzenie na sprawy Polskie. Temat rzeka i zawsze o tym niechętnie piszę.

Awatar użytkownika
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex » pn cze 29, 2020 3:45 pm

Sprawdzilem teraz wyniki Trzaskowskiego i Dudy za granicą i moje slowa sie potwierdzily.
Tutaj mam wyniki glosowania Polaków w USA.

(Gazeta)
"Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie w USA. Duda z ponad 65 proc. poparcia w Chicago
PKW udostępniła m.in. dane dotyczące tego, jak głosowano w obwodach za granicą. W Stanach Zjednoczonych Duda pokonuje Trzaskowskiego 47,5 proc. do 37 proc. Na dobry wynik urzędującego prezydenta wpłynęły przede wszystkim głosy z Chicago i Nowego Jorku."

A tutaj ze swiata: (Polityka)

Kandydat KO zdecydowanie wygrał wśród Polonii, gromadząc ponad dwa razy wyższe poparcie od Dudy. Wyborom za granicą towarzyszyły jednak kontrowersje i problemy organizacyjne.
Do wzięcia udziału w tegorocznym głosowaniu poza granicami kraju zarejestrowało się ponad 373 tys. Polaków – najwięcej w historii. Tak liczna grupa może okazać się kluczowa do rozstrzygnięcia wyścigu w drugiej, zaplanowanej na 12 lipca turze. W większości krajów Polacy głosowali korespondencyjnie, wypełniając kartę wraz z oświadczeniem o oddaniu głosu w tajności i odsyłając ją do właściwej placówki dyplomatycznej.

ODPOWIEDZ