babulenie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14355
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: babulenie

Post autor: godzilla »

Reflex pisze:Pęklem ze smiechu, hahaha! żeby jeszcze Polacy politycznie chociaż w przybliżeniu nieli tyle rozsądku i życzliwosci co poczucia humoru, Polska bylaby namilszym miejscem do życia.
popieram... tez peklem...
a tak w ogole to precz z kaczyzmem!
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Obrazek
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

jakos tak podobnie jak lata temu

Obrazek
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Obrazek
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

No i po urlopie. Po prawie 20 latach wybralismy sie do Austrii. Na poczatek Wieden. Ponownie zakochalem sie w tym miescie.
Akurat byly przygotowania do "Dni Wiednia" co z jednej strony robilo ciekawa atmosfere z festynam i przygotowaniami do glownych obchodow
a z drugiej konstrukcje estrad i wszystkiego co z tym zwiazane zaslanialy wiele z miejscowych atrakcji.
Atmosfera samego miasta jest jednak wspaniala. Luzik, spokoj i zyczliwosc.
Takie swiatla dla pieszych tez o czyms swiadcza.
Obrazek
Nawet pomnik wdziecznosci dla Armii Czerwonej stoi i nikt nie mysli o jego zniszczeniu.
Fontanna przed nim ozdobiona prawdziwa tecza.
Obrazek
Oprea wiedenska piekna i z jednej strony bardzo drogie bilety w lozach i bardzo tanie na miejscach stojacych gdzie za 3 do 4 euro mozna delektowac sie sztuka.
A kto chce za darmo to stoi przed opera gdzie na telebimach przekazywany jest obraz i dzwiek.
Muzeum medycyny z woskowymi eksponatami ludzkiej anatomi z 18 wieku wprawilo mnie w zachwyt.
Niestety dzial polozniczy na ktory cieszyla sie moja polowica byl nieczynny. Trzeba bedzie przyjechac raz jeszcze, albo raczej przyleciec boc to zaraz za miedza.
Wieden zajal miejsce zaraz obok Wenecji w moim sercu.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Po Wiedniu wypad na kilka dni w Alpy.
Malowniczy Salzburger Land z Dolina Rauris

Obrazek

Obrazek

Werfen gdzie jest chyba najwieksza na swiecie jaskinia lodowa o dlugosci 42 kilometrow z czego 2 sa do zwiedzania.
1700 schodow prowadzi pod gore wewnatrz jaskini. Oswietleniem sa jedynie latarki karbidowe niesione przez turystow.
Efekt jest fantastyczny.
Obrazek

Droga alpejska choc pokonywana samochodem to jednak robi wrazenie.
Obrazek

Najwiecej jednak przyjemnosci sprawialo maszerowanie po okolicznych wzgorkach choc nogi czasami sie trzesly z wysilku i pluca pracowaly jak miechy.
Wieczorem pozytywnie zmeczeni pozwalalismy sobie na lekka kolacje i pifko.
Na zdrowie

Obrazek

Jesli nie widac fotek w calosci to za pomoca prawego przycisku myszy mozna wybrac polecenie o pokazaniu calej grafiki.
rekin oceanu
Posty: 5565
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: babulenie

Post autor: rekin oceanu »

Panie Pomorzak ja jestem tylko Polak.
Ścierają się dwa nurty.
I to ogniową próbą.
Co z tego wynika wytwarza Ozon inaczej dwu tlenek.
Tylko dlatego z tylu męczarni wygrywa ten trzeci.
Jako powiadają dwóch się bije. znasz to. trzeci koż....
Żeby nie żydzi - Ryży z Niemcami starli by nas w pył.
To znaczy odłam najgorszej speluny.niewarty słowa dobrego.
Co niektórzy w męczarniach ich los toczy przez swoją naiwność.
A i to pilota w ręce trzymają.
Niektórzy co wcześniej pomarli.
Stwórca kochający swoje dzieci doświadcza ich.
I to Żydzi nie rozumieją kogo mają szanować i czyj los w czyich rękach.
Przeszedłem swoje ich doznaniach tortury cel..
Nie mnie nie istnieje słowo śmierć.
Dla mnie istnieje cel.
Niech wrogowie wezmą sobie do serca że mnie przemogli.
Wolę nie zyć.
Jak było kiedyś
Jako zatrzęsie tymi co mnie gnębili.
Jako i po śmierci staną w oko w oko ze swoimi męczennikami.
Smok.
jordan274
Posty: 2541
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: babulenie

Post autor: jordan274 »

Zazdroszcze Panu tego Wiednia,to tez jedno z moich ulubionych miast i mysle ,ze wypadaloby sie znowu kiedys wybrac.
sprawiedliwy
Posty: 3257
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: babulenie

Post autor: sprawiedliwy »

właśnie jestem po balowaniu w Wiedniu. Bo to bardzo kochane miasteczko jest. ma atmosferkę i imperatorski rozmach choć małe jest. Akurat był ślub indyjskiego potentata w Belwederze. Było się na co pogapić.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: babulenie

Post autor: pomorzak »

Obrazek
Zablokowany