Perła W Coronie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Vika
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Perła W Coronie

Post autor: Vika » sob mar 21, 2020 4:42 am

Dużo nas, dużo nas
Do pieczenia chleba,
Więc już nam, więc już nam
Ciebie tu nie trzeba!

Christiana Figueres, sekretarz wykonawczy UNFCCC, czyli bardzo ważna osoba w ONZ, stała się ostatnio ulubienicą teoretyków spiskowych spod znaku - Bilderbergi chcą nas wszystkich zabić. Szczególnie obecnie, gdy wirus Corona przetacza się przez świat, słowa pani sekretarz nabierają dla spiskowców szczególnego znaczenia, wręcz dowodu na rozpoczynające się właśnie globalne ludobójstwo, zaplanowane przez jakieś tajemnicze elity.

Co więc tak przerażającego powiedziała pani sekretarz z ONZ-u?

Zacznę od tego, że wywiad z panią sekretarz miał miejsce około 2015 roku, a nie tydzień temu. Powiedziała wtedy, że już w tej chwili osiągnęliśmy górny pułap ładowności planety dotyczący liczebności naszego gatunku i jeśli nadal będziemy mnożyć się w tym tempie, w 2050 roku będzie nas około dziewięć miliardów. Dalej twierdziła, że nie ma mowy o ratowaniu naszego środowiska naturalnego, w sumie naszej planety przed dewastacją, jeśli na poziomie światowym nie zaczniemy poważnie myśleć o konsekwentnej depopulacji. Twierdziła, że depopulacja jest jednym z wielu elementów ekologicznej łamigłówki, ale jednym z ważniejszych. Bez niej cała ta ekologia nie ma sensu, będzie nas po prostu zbyt wiele.

Cóż, pani sekretarz powiedziała do kamery po prostu prawdę, czym bardzo ułatwiła robotę różnej maści teoretykom spiskowym. Ułatwiła, gdyż jeszcze w okolicach 2008 roku Alex Jones (następny specjalista od "chcą nas zabić") musiał teleobiektywem filmować Kissingera podczas przerwy w obradach jakiegoś elitarnego szczytu, gdy ten oddawał się pogawędce z innymi politykami. Z odległości dwóch kilometrów mało co słychać, nawet gdyby Henry nawijał przez megafon. Jones zatrudnił więc specjalistę od czytania z ruchu ust. Musiał to być mistrz w swoim fachu, gdyż pomimo bardzo zamazanego obrazu wyczytał… no, zgadnijcie co? … Bingo. Wyczytał, że Henry proponuje by nas delikatnie przetrzebić, a inni poklepują go po plecach.

Temat podchwyciła w 2009 roku była dziennikarka Jane Bürgermeister. W swoich konfabulacjach poszła dalej twierdząc, że świńska grypa to właśnie ten plan, a kto będzie chamem i przeżyje wirusa, zostanie zamknięty w obozie i zabity szczepionką. Kolorytu sprawie nadaje fakt, że według Jane za tym planem mieli stać… no kto, zgadnijcie?... Bingo. Oczywiście bogaci Żydzi.
Nawiasem mówiąc ta miła pani jest fanką teorii zamachu smoleńskiego, który według niej miał być karą za odmowę polskiego rządu wprowadzenia przymusowych szczepień na grypę. Nie komentuję.

Dobra zostawiam w spokoju spiskowców, nie będę się pastwiła nad nimi. Wręcz przeciwnie, mam sporo wyrozumiałości dla ludzi z wyobraźnią, nawet jeśli lekko chorą, lub bardzo chorą jak w przypadku Jane.

Wróćmy jednak do depopulacji. Jest dokładnie tego samego zdania co pani sekretarz. Nic nie dadzą różne umowy z Kioto lub innych miejsc, nic nie dadzą normy i ich śrubowanie, nic nie dadzą filtry i katalizatory, elektro-samochody i poruszanie się rowerem, wegetarianizm lub weganizm, jeśli nadal będziemy mnożyć się jak króliki.

Ludzkość musi się zastanowić, co dalej.
Wyobraźcie sobie, że naraz wszyscy na świecie zdecydują się na tylko jedno dziecko. Efekt, w okresie jednej generacji zmniejszamy naszą liczbę o połowę, planeta odetchnie z ulgą. Zmniejszenie naszej liczby spowoduje, że nie będzie potrzeby dewastowania pól uprawnych miliardami ton chemii, hodowania miliardów zwierząt w warunkach przypominających obóz koncentracyjny, wypuszczania miliardów ton CO2 rurami wydechowymi, dyszami silników odrzutowych i kominami, bandyckiego wycinania lasów, grabienia oceanów i całych kontynentów.

Depopulacja to brzydkie słowo, które dzięki wydatnej pomocy spiskowców kojarzy się jedynie ze zorganizowanym ludobójstwem. W takich sytuacjach jak obecna pandemia grypy następuje wysyp nawiedzonych proroków, jak grzyby po deszczu pojawiają się Baby Wangi i Nostradamusy.

Depopulacja to temat tabu, gdyż nasza mentalność ukształtowana na moralnych zasadach pochodzących z czasów gdy było nas właśnie o połowę mniej, na romantycznych ideałach wolności, równości i braterstwa, nie pozwala nam nie tylko ograniczyć się we własnym interesie, ale także ograniczyć się by w ogóle za kilkadziesiąt lat mieć gdzie mieszkać.
Nasza moralność jest homo-centryczna i dopiero gdy zrozumiemy, że planeta Ziemia nie jest naszą własnością, że jesteśmy obecnie wirusem gorszym niż dżuma, dopiero wtedy dojdziemy do wniosku, że należy poważnie porozmawiać na ten temat. Tylko wtedy może być już za późno.

Teraz siedzimy w domach zaszokowani, że nasz świat zmienił się z dnia na dzień w taki sposób, że czujemy się jak w katastroficznym filmie science fiction. Może to dobry czas na to by przemyśleć to i owo, a gdy już wszystko minie, nie dołączać znowu do wyścigu szczurów, tylko zażądać od polityków tego świata globalnych rozwiązań ekonomicznych, politycznych, społecznych. Rozwiązań, które są dobre dla całej planety, dla wszystkich na niej żyjących stworzeń, a więc i dla nas.

To co się właśnie dzieje, pokazuje jak bardzo jesteśmy bezradni pomimo tej całej naszej technologii. Jak bardzo jesteśmy chciwi i głupi prowadząc wojny o kolejną baryłkę ropy, następnego dolara, następny hektar ziemi.

Wystarczy jeden wirus i świat jaki znamy może runąć jak domek z kart. Może runąć nie dlatego, że umrzemy powaleni chorobą, ale że został zbudowany na mydlanej bańce ludzkiego egoizmu, próżności, chciwości i głupoty.

pozdrawiam v.

Vika
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Perła W Coronie -dodatek

Post autor: Vika » sob mar 21, 2020 4:44 am

Doszliśmy do pewnej kuriozalnej sytuacji, na próżno szukać w statystykach ilu ludzi zmarło po prostu ze starości. My umieramy zawsze na coś. To tak jakbyśmy zapomnieli, że śmierć to naturalna konsekwencja życia. Czujemy się zatem zawiedzeni i rozczarowani gdy umiera ktoś bliski. Zawiedli lekarze, system, stres, warunki? Nie, po prostu organizm zużył się. Jednym wcześniej, innym później.
Żyjemy w złudzeniu, że fitness, zdrowe odżywianie i tryb życia uczynią nas nieśmiertelnymi.

Oczywiście mądrze jest dbać o siebie, na pewno to nie zaszkodzi, ale cudów nie ma.
Takie podejście do rzeczywistości wmawiają nam producenci leków, kosmetyków, produktów sportowych, branża turystyczna, wydawnictwa z tysiącami pozycji jak żyć, jak się odżywiać itp.

Może dzięki temu obecny wirus powoduje tyle strachu. Umrzeć tak, ot bez sensu, bo jakiś wirus?

Czujemy się oszukani, że jeszcze nie ma lekarstwa, szczepionki, panaceum na całe zło.
Nie ma jeszcze, jedni uodpornią się na tego wirusa, inni będą mieli mniej szczęścia. Od tysięcy lat tak było.

hej!

pomorzak
Posty: 8256
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Perła W Coronie -dodatek

Post autor: pomorzak » sob mar 21, 2020 9:01 am

Vika pisze:
sob mar 21, 2020 4:44 am
........ To tak jakbyśmy zapomnieli, że śmierć to naturalna konsekwencja życia. Czujemy się zatem zawiedzeni i rozczarowani gdy umiera ktoś bliski. Zawiedli lekarze, system, stres, warunki? Nie, po prostu organizm zużył się. Jednym wcześniej, innym później.

Jednym zuzywa sie przy pomocy chorob juz w bardzo mlodym wieku, innym za pomoca wypadkow, innym zas po wielu latach w naturalny sposob. Ja mysle ze smierc bliskich boli bo jest strata ktora dotyka osobiscie. Najczesciej wiemy ze zycie nie daje gwarancji przezycia to jednak nawet gdy ktos latami umiera i wszyscy sa na jego smierc przygotowani to z chwila smierci placzemy po stracie.
Mozna mowic o zbiorowej histerii w obecnym czasie i o naturalnym procesie umierania ale prawdopodobnie u wielu bez udzialu tego wirusa proces ten nastapilby pozniej.
Patrzac z perspektywy planety to moze te pandemia nie jest taka zla, ale z pozycji osobnika poddanego tej pandemii to juz lekko inaczej. Bardzo bym chcial aby moi bliscy i ja sam troche jeszcze mieli okazje sie zuzywac.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 9117
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Perła W Coronie

Post autor: Reflex » sob mar 21, 2020 11:18 am

Patrzac z perspektywy planety to moze te pandemia nie jest taka zla
Coś co dezorganizuje bezpieczeństwo i życie na planecie, rodzi strach, powoduje śmierć, jest zlem!
Wygląda na to, że matka ziemia stracila cierpliwość i okazala swój gniew. Pogodowe zmiany, gwaltowne
huragany, powodzie, trąby powietrzne o niespotykanej sile i ostatnio pandemia coronovirusa, przywoluja
ludzkośc do oprzytomnienia i szacunku dla planety, którą czlowiek egoistycznie i bezmysłnie niszczy.
Beton, wegiel, ropa naftowa, zanieczyszczenie powietrza i oceanów, wycinanie lasów, to tylko kilka
glównych grzechów zabijajcych planetę ziemia.Czas sie obudzić ... jeśli już nie jest za póżno.

godzilla
Posty: 12950
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Perła W Coronie

Post autor: godzilla » pt kwie 03, 2020 5:08 pm

Vika pisze:
sob mar 21, 2020 4:42 am
Cóż, pani sekretarz powiedziała do kamery po prostu prawdę, czym bardzo ułatwiła robotę różnej maści teoretykom spiskowym.

Temat podchwyciła w 2009 roku była dziennikarka Jane Bürgermeister. W swoich konfabulacjach poszła dalej twierdząc, że świńska grypa to właśnie ten plan, a kto będzie chamem i przeżyje wirusa, zostanie zamknięty w obozie i zabity szczepionką.


Dobra zostawiam w spokoju spiskowców, nie będę się pastwiła nad nimi. Wręcz przeciwnie, mam sporo wyrozumiałości dla ludzi z wyobraźnią, nawet jeśli lekko chorą, lub bardzo chorą jak w przypadku Jane.

Depopulacja to brzydkie słowo, które dzięki wydatnej pomocy spiskowców kojarzy się jedynie ze zorganizowanym ludobójstwem. W takich sytuacjach jak obecna pandemia grypy następuje wysyp nawiedzonych proroków...
$

coz... dla tych wszystkich umartwionym stanem naszej planety to my jestesmy spiskowcami bo nie chcemy grac z nimi w ich gierki...
to co wydaje sie smieszne, przestaje takim byc gdy prawda wychodzi na swiatlo dzienne...

jak widac sama nalezysz do teoretykow spiskowych piszac o obecnej sytuacje per "obecna pandemia grypy"...
ci nawiedzeni teoretycy spiskowi czesto maja wysokie tytuly naukowe i sa wykladowcami dobrych europejskich i innych uniwersytetow... ale co tam, lepiej sluchac telewizji i czytac wiadomosci w internecie...

kto daje prawo tym ludziom o decydowaniu o jakiejs depopulacji/ludobojstwu? jakas demokracja? a jesli tak to kto glosowal w tym temacie?

pomorzak
Posty: 8256
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Perła W Coronie

Post autor: pomorzak » śr kwie 08, 2020 6:33 am

godzilla pisze:
pt kwie 03, 2020 5:08 pm

kto daje prawo tym ludziom o decydowaniu o jakiejs depopulacji/ludobojstwu? jakas demokracja? a jesli tak to kto glosowal w tym temacie?
drogi godzillo
ja mysle ze jedynie rekin jest w stanie odpowiedziec ci na te pytania bo on jako jedyny wie wszystko

ja tez sie zastanawiam dlaczego juz od setek lat, jesli nie tysiecy, istnieje ludobojstwo i wszystko inne co niszczy i zabija ludzi
czemu powstaja bakterie, wirusy i inne mikroby czy tez ludzie po ktorych pozostaje smierc i zniszczenie
co jest przyczyna

godzilla
Posty: 12950
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Perła W Coronie

Post autor: godzilla » pt kwie 17, 2020 5:07 pm

pomorzak pisze:
śr kwie 08, 2020 6:33 am
ja tez sie zastanawiam dlaczego juz od setek lat, jesli nie tysiecy, istnieje ludobojstwo i wszystko inne co niszczy i zabija ludzi
czemu powstaja bakterie, wirusy i inne mikroby czy tez ludzie po ktorych pozostaje smierc i zniszczenie
co jest przyczyna
ja powaznie a ty jak zwykle blaznujesz... wierzysz ze ten wirus jest taki straszny?
ja wierze ze smiertelnosc jest w granicach dziesietnych czesciach promila... czyli pryszcz na dupie populacji...
czemu w laboratoriach powstaja wirusy i bakterie, ktore sie od czasu do czasu rozdaje ludziom?

czemu kochani i dobrzy ludzie szczepia innych ludzi w Afryce np. na tezec a w bonusie funduja im bezplodnosc? tak jak sie to stalo z ok. 1.3 milionem kobiet, ktorym ten dobry pan, ktory stworzyl okienka zafundowal szczepioneczke?
ten dobry pan twierdzil ze trzeba depopulowac planete, teraz twierdzi ze dla dobra ludzkosci trzeba zaszczepic WSZYSTKICH na wirusa, na ktorego odpornosci sie nie da sztucznie uzyskac i ktory w zasadzie jest bezpieczniejszy od zwyklego przeziebienia... on to robi z dobrego serduszka, twierdzac ze jak uratuje ludzi od koronawirusa to ci ludzie beda sie bardziej rozmnazac... a jednoczesnie wyjalawia miliony kobiet w Afryce... one moze tez by sie chetnie rozmnozyly?

nic to, zartuj sobie dalej.... najlepsze zarty sa z cudzej smierci... zdaje sie...

pomorzak
Posty: 8256
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Perła W Coronie

Post autor: pomorzak » pt kwie 17, 2020 6:10 pm

godzilla pisze:
pt kwie 17, 2020 5:07 pm
ja powaznie a ty jak zwykle blaznujesz... wierzysz ze ten wirus jest taki straszny?
ja wierze ze smiertelnosc jest w granicach dziesietnych czesciach promila... czyli pryszcz na dupie populacji...
czemu w laboratoriach powstaja wirusy i bakterie, ktore sie od czasu do czasu rozdaje ludziom?

czemu kochani i dobrzy ludzie szczepia innych ludzi w Afryce np. na tezec a w bonusie funduja im bezplodnosc? tak jak sie to stalo z ok. 1.3 milionem kobiet, ktorym ten dobry pan, ktory stworzyl okienka zafundowal szczepioneczke?
ten dobry pan twierdzil ze trzeba depopulowac planete, teraz twierdzi ze dla dobra ludzkosci trzeba zaszczepic WSZYSTKICH na wirusa, na ktorego odpornosci sie nie da sztucznie uzyskac i ktory w zasadzie jest bezpieczniejszy od zwyklego przeziebienia... on to robi z dobrego serduszka, twierdzac ze jak uratuje ludzi od koronawirusa to ci ludzie beda sie bardziej rozmnazac... a jednoczesnie wyjalawia miliony kobiet w Afryce... one moze tez by sie chetnie rozmnozyly?

nic to, zartuj sobie dalej.... najlepsze zarty sa z cudzej smierci... zdaje sie...
Widzisz Godzill,
tak nie podoba mi sie dzialalnosc tego pana ale tez calej plejady innych dla ktorych wojny i mordy sa srodkiem do celu, tych dla ktorych pomoca jest rozdawanie zywnosci ale juz nie wsparcie gospodarcze tak by ludziska mogli sie sami wyzywic, ci panowie ktorzy narkotykami zabijaja innych bo chodzi o wlasny profit, ci wszyscy ktorzy maszyna propagandowa zabijaja nie tylko cialo rekami innych ale i ducha. Nie pomiejszam przekretow tego pana ale on jest tylko jednym z wielu.
Jak dlugo ludzie sa gotowi dla wlasnych korzysci niszczyc innych tak dlugo nic sie nie zmieni.
To dotyczy tych wielkich ale i tez kazdego z nas.

sprawiedliwy
Posty: 1979
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Perła W Coronie

Post autor: sprawiedliwy » sob kwie 18, 2020 12:24 pm

godzilla pisze:
pt kwie 17, 2020 5:07 pm

czemu kochani i dobrzy ludzie szczepia innych ludzi w Afryce np. na tezec a w bonusie funduja im bezplodnosc? tak jak sie to stalo z ok. 1.3 milionem kobiet, ktorym ten dobry pan, ktory stworzyl okienka zafundowal szczepioneczke?
..........jednoczesnie wyjalawia miliony kobiet w Afryce... one moze tez by sie chetnie rozmnozyly?

nic to, zartuj sobie dalej.... najlepsze zarty sa z cudzej smierci... zdaje sie...
No nie mogę... europejskie kobiety tężca znoszą dobrze, rodzą dzieci . są zdrowe i nie zakażają się tymświństwem, a afrykańskie odrazu tracą płodność...hmmm ciekawostka...
tak "by sie chetnie rozmnozyly".... :mrgreen: masz poczucie humoru .

A teraz czekasz na szczepionkę na wirusa jak na zbawienie niebieskie.....

ODPOWIEDZ